• Prawdziwym nauczycielem jest ten, który budzi swobodne myślenie i rozwija poczucie własnej odpowiedzialności.
        • Wycieczki dydaktyczno-krajoznawcze

               • MIKOŁAJKI W SZKOLE

                6 grudnia na korytarzach i w klasach spotkaliśmy pełno Mikołajów, a każdy miał na głowie czerwoną czapeczkę. Dzień "Czerwonej czapeczki" zorganizował Samorząd Uczniowski, a uczniowie chętnie wzięli w nim udział. W tym dniu również ubraliśmy choinę na holu szkoły, która teraz będzie z nami czekać na święta Bożego Narodzenia.

               • ZABAWA ANDRZEJKOWA I WRÓŻBY

                ​30 listopada tak jak nakazuje tradycja obchodziliśmy Andrzejki. Uczniowie bawili się przy znanej muzyce, wspólnie tańcząc i śpiewając.

                Andrzejki to czas dobrej zabawy, ciekawych wróżb i spotkań ze znajomymi. Nasi uczniowie również mogli powróżyć sobie, a wróżby przygotowali i przeprowadzili podczas zajęć świetlicowych, uczniowie klasy 6. Oni również udekorowali salę na zabawę andrzejkową.

               • ZAJĘCIA Z PIERWSZEJ POMOCY Z PROGRAMU „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”

                W listopadzie w naszej szkole były przeprowadzone zajęcia z pierwszej pomocy w ramach programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”. W szkoleniu wzięły udział kl. 1 – 3 (25 uczniów), ora kl.4 - 7 (25 uczniów). Razem uczestniczyło w nim 50 osób.

                Na zajęciach pokazywane były główne zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy ćwiczyli zasady wzywania pomocy, ułożenia w pozycji bocznej bezpiecznej oraz uciski klatki piersiowej na fantomach. Omówiono zawartość apteczki pierwszej pomocy oraz zastosowanie koca ratunkowego u chusty trójkątnej. Starsi ćwiczyli jeszcze inne zasady udzielania pomocy, jak np. przy zadławieniach. Każda grupa obejrzała krótki film instruktażowy "Doktor Kręciołek”. Uczestnicy szkolenia z klasy 1 otrzymali książeczki ufundowane przez WOŚP z zasadami jak udzielać pomocy. Zajęcia z pierwszej pomocy cieszą się zainteresowaniem wśród uczniów, gdyż pozwalają im ut

            • Herb Polski
            • Librus Synergia
            • Librus Synergia