• Prawdziwym nauczycielem jest ten, który budzi swobodne myślenie i rozwija poczucie własnej odpowiedzialności.
                • Wycieczki dydaktyczno-krajoznawcze

• WYJAZD KLAS 5-7 DO TEATRU LALEK PLECIUGA W SZCZECINIE

19 kwietnia uczniowie klas 5-7 wybrali się autokarem do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie na spektakl "Teatr niewidzialnych dzieci".

"Teatr niewidzialnych dzieci" to historia dziesięcioletniego Michała i jego przyjaciół – wychowanków domu dziecka. I choć rzecz się dzieje w szarej rzeczywistości lat 80., niezwykła atmosfera miejsca, do którego trafia główny bohater, budowana przez wychowawców z powołaniem oraz kreatywne, wrażliwe i pewne zapału dzieci sprawia, że życie chłopca nabiera widoków na przyszłość. „Teatr niewidzialnych dzieci” to także przybliżenie młodym odbiorcom historii PRL-u, z określonymi zasadami społecznymi, trudnościami, absurdami, całą plejadą postaci historycznych, które pozostawały w tym czasie w zbiorowej świadomości.

• DRUGIE ŻYCIE KSIĄŻKI

Biblioteka szkolna wraz z samorządem uczniowskim przeprowadziła akcję "Podaruj książce drugie życie". Każdy uczeń mógł zabrać do domu wybraną przez siebie książkę, a były to książki z ciekawą historią, nawet takie, które były czytane przez ich rodziców.

• ŚWIATOWY DZIEŃ CZEKOLADY - 12 kwietnia

Jesteśmy szkołą promującą zdrowie i zawsze namawiamy uczniów do jedzenia warzyw, owoców, zdrowych tłuszczów i grubych kasz. Aż nadszedł dzień niespodzianka – zaproponowaliśmy czekoladę. Dlaczego? Samorząd uczniowski miał wspaniały i smaczny pomysł, aby uczcić DZIEŃ CZEKOLADY! Uczniowie mogli w tym dniu poznać historię czekolady i jej właściwości zdrowotne, no i oczywiście skosztować ten wspaniały przysmak. Mniam

• PRZYJEMNE I POŻYTECZNE

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Zerówkowicze to wiedzą - robiąc woreczki. Podczas ich wykonywania odmierzali odpowiednią ilość kaszy, ważyli ją i przesypywali do wcześniej przygotowanych, kolorowych woreczków. Tak powstałe woreczki mają im teraz służyć do zabaw i ćwiczeń.