• Bezpłatne zajęcia z robotyki

          • Kreatywnie na Pograniczu. Warsztaty z robotyki.Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do14 lat,na bezpłatne warsztaty z robotyki, które poprowadzi doświadczony instruktor - Mateusz Dryjański

            Robotyka jest dziedziną, która zajmuje się projektowaniem, budową i programowaniem robotów. Jest interesującą i ekscytującą formą zajęć dla dzieci i młodzieży, ponieważ pozwala im na rozwijanie różnych umiejętności, w tym kreatywności, logicznego myślenia, umiejętności matematycznych i informatycznych. Zajęcia z robotyki będą obejmować zagadnienia związane z elektroniką, informatyką, automatyką, mechaniką, a także sztuczną inteligencją. Dzieci będą uczą się również, jak programować i sterować robotami.

            Warsztaty będą dostosowane do wieku jak i stopnia zaawansowania uczestników. Pierwsze zajęcia odbędą się:

            1) 16 marca w Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy w Mierzynie, ul. Welecka 16a, w godzinach:

            a) 9:30 - 11:00 (uczestnicy w wieku 6-7 lat),

            b) 11:30 - 13:45 ( uczestnicy w wieku 8-10 lat),

            c) 14:00 - 16:15 (uczestnicy w wieku 11 - 14 lat).

            2) 17 marca w Gemeindenzentrum Blankensee, Dorfstraße 85, Blankensee, w godz,:

            a) 9:30 - 11:45 (grupa mieszana). 

            Kolejne, zostaną uzgodnione z poszczególnymi grupami. Na warsztaty zapraszamy dzieci i młodzież z gmin: Dobra, Blankensee, i innych z województwa zachodniopomorskiego i Meklemburgii - Pomorza Przedniego. Zapraszamy zarówno dzieci narodowości polskiej, niemieckiej, ukraińskiej jak i innych mniejszości narodowych mieszkających na w/w terenie. Dzieci mogą brać udział w zajęciach po obu stronach granicy. Zapewniamy tłumaczenie na język polski/niemiecki.

            Chęć udziału w projekcie należy zgłaszać do dnia 13 marca, poprzez formularz rekrutacyjny: https://forms.gle/r2VDBQPG7DAZY2E1A 

            Serdecznie zapraszamyStowarzyszenie Carpe diemGemeinde BlankenseeZachodniopomorski Uniwersytet Ludowy 

          • DZIEŃ KOBIET

          • Były piękne życzenia, kwiaty, słodkości. Samorząd uczniowski przygotował także niesamowitą wystawę pt. "Najlepsza przyjaciółka kobiety - torebka", gdzie uczniowie mogli poznać historię tego przedmiotu i podziwiać przygotowane eksponaty. To był miły dzień .

          • Pierwsze spotkanie w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Ciekawe spotkania- nasi absolwenci”

          • Na początku marca w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie z absolwentką PSP w Rzędzinach w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Ciekawe spotkania- nasi absolwenci”. Pierwszym gościem była Klaudia Czarnota. Wszyscy uczniowie z ogromnym zainteresowaniem przysłuchiwali się najpierw opowieściom i pełnym wzruszeń wspomnieniom o czasach jej pobytu w naszej szkole, a następnie o dalszych etapach edukacji i wyborze zawodu- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Kolejnym punktem spotkania były odpowiedzi na pytania zadawane przez chętnych uczniów i nauczycieli. Na koniec Klaudia zaprezentowała na tablicy multimedialnej swoje zdjęcia z czasów, kiedy była naszą uczennicą.

            Mamy nadzieję, że spotkania z absolwentami, które odbywać się będą w tym roku szkolnym co miesiąc, przyczynią się do zwiększenia motywacji dzieci do nauki i wzorowego zachowania. Uczniowie dzięki temu, że poznają sylwetki wybranych absolwentów i ich sukcesy, będą mogli czerpać właściwy wzór do naśladowania. Ponadto spotkania z absolwentami szkoły, uświadomią uczniom, że zawsze jest możliwa realizacja i spełnienie własnych planów i marzeń, wystarczy tylko być sumiennym i wytrwałym w dążeniu do wyznaczonych celów.

          • ZAJĘCIA Z DORADZTWA ZAWODOWEGO

          • 2 marca uczniowie klasy 7 wybrali się na zajęcia w ramach Doradztwa zawodowego do Studia Urody w Szczecinie. Zajęcia zaczęły się w gabinecie kosmetycznym, gdzie pani kosmetolog przybliżyła uczniom zakres swojej pracy. Powiedziała również o tym, jakie wykształcenie należy zdobyć, aby móc wykonywać ten zawód.

            Drugi zawód jaki omówiliśmy to zawód fryzjera damsko-męskiego i barbera. Zobaczyliśmy jak należy dobierać farby do włosów, jak sprawdzać czy nie uszkodzą włosa, jak dobrać fryzurę w zależności do kształtu twarzy a nawet temperamentu danej osoby. Dowiedzieliśmy się, że fryzjer musi być osobą komunikatywną aby móc pracować z ludźmi.

          • DINOZAURY W ZERÓWCE

          • Tydzień poświęcony Dinozaurom w "zerówce" dobiegł końca. Dinozaury to świetny pretekst do eksperymentów i poszukiwań. Zerówkowicze szukali ukrytych szczątkóe Dinozaurów w kaszy oraz żelowych kulkach, tworzyli geometryczne dinozaury a nawet klamerkowe. Odczytywali ukryte wyrazy w jajkach. To był udany tydzień.

          • UDZIAŁ KLASY PIERWSZEJ W CYKLU LEKCJI DBI (online)

          • W dniach od 19.02 do 23.02 uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w cyklu spotkań online poświęconych tematyce bezpieczeństwa w sieci. Wszystkie trzy spotkania prowadził pan Łukasz Wojtasik - ekspert do spraw bezpieczeństwa dzieci w internecie. Od 25 lat związany jest on z Fundacją ‘Dajemy Dzieciom Siłę”. Jest również autorem kampanii „Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie” i pomysłodawcą projektu edukacyjnego dla dzieci „Sieciaki.pl”.

            Lekcja pierwsza: Sieciaki- poznaj bezpieczny internet

            Wszystkie lekcje  nawiązywały do fabuły książek z serii „Sieciaki” i treści serwisu edukacyjnego dla dzieci- Sieciaki.pl. Podczas pierwszych zajęć dzieci poznały drużynę Sieciaków i pozytywne zastosowania Internetu. Dowiedziały się też kim są Sieciuchy i na jakie zagrożenia w sieci należy uważać.

            Lekcja druga: Sieciaki- pięć zasad bezpieczeństwa!

            Podczas drugiego spotkania dzieci poznały pięć „Sieciakowych Zasad Bezpieczeństwa”: - Chroń swoją prywatność - Mów, jeśli coś jest nie tak - Nie ufaj osobom poznanym w sieci - Szanuj innych w sieci - Korzystaj z internetu z umiarem.

            Lekcja trecia: Sieciaki bez przesady!

            Ostatnie zajęcia poświęcone były problemowi nadużywania ekranów. Pierwszaki poznały Sieciakowe Zasady Ekranowe i dowiedziały się jak dbać o cyfrową higienę i umiar w korzystaniu z sieci.

          • ŚWIETLICA BAWI, UCZY, INTEGRUJE

          • Czy na świetlicy można się nudzić? Oczywiście, że nie. Każdy uczeń może tu znaleźć dla siebie zajęcie, rozwijając swoje zainteresowania. W pochmurne dni zajęcia odbywają się w sali, gdzie można korzystać z licznych gier stolikowych, klocków oraz z gry podłogowej.

            W świetlicy uczniowie uczą się korzystając z pomocy koleżeńskiej lub nauczyciela. Do dyspozycji uczniów są tablety na których chętni ćwiczą pracę z podstawowymi programami komputerowymi, wykonując obrazki czy prezentacje.

            Jednak najbardziej lubianymi zajęciami są zabawy na świeżym powietrzu. W każdej porze roku uczniowie grają w piłkę nożną na boisku szkolnym o murawie w różnych kolorach:)

            Pory roku to inspiracje do różnych zabaw na świeżym powietrzu.

          • Warsztaty „Porozmawiajmy o starości”

          • 19 lutego w klasie pierwszej i w grupie przedszkolnej 6- latków odbyły się warsztaty pod hasłem „Porozmawiajmy o starości”. Zajęcia przygotowała i poprowadziła Pani Marcelina Błaszczyk z Centrum Seniora w Szczecinie. Zajęcia miały na celu pokazanie, że starość to naturalny i wartościowy element egzystencji ludzkiej, tak jak każdy etap w naszym życiu łączy się z osiąganiem określonych praw i obowiązków, stratą i rozwojem. Poprzez zabawę dzieci rozmawiały o empatii, szacunku, dostrzeganiu osób starszych w swoim otoczeniu. Zajęcia pomogły dzieciom przede wszystkim odpowiedzieć na takie pytania jak: „Z jakimi ograniczeniami i problemami mierzą się nasze babcie i dziadkowie?”, „Jak to jest być osobą starszą?”.

            Warsztaty składały się z części teoretycznej i praktycznej. Innowacyjnym podejściem do prowadzenia warsztatów było wykorzystanie elementów symulatora starości, dzięki któremu dzieci mogły poczuć ograniczenia z którymi na co dzień mierzą się osoby starsze.

             

            Warsztaty w klasie 1

            Warsztaty w oddziale 6-latków.

          • WYRÓŻNIENIA ZA BARDZO DOBRE WYNIKI W NAUCE

          • 16 lutego spotkaliśmy się na uroczystym apelu, podczas którego Pani Dyrektor w raz z wychowawcami wyróżniła uczniów, którzy w I półroczu osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce. Uczniowie najlepsi otrzymali stypendia a wszyscy słodki upominek zakupiony przez Radę Rodziców.