• Darmowe warsztaty - "Koderzy bez Granic". II Edycja

          •  

            Serdecznie zapraszamy do skorzystania z II edycji darmowych warsztatów z programowania Scratch dla dzieci z klas 1-4. Z pierwszej edycji skorzystało ponad 800 uczniów. Zajęcia będą odbywać się online, w dniach od 10 – 12 czerwca o godzinie 18:00

            Aby zapisać się na zajęcia, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie:

            https://zatokakodu.pl/darmowe-zajecia-online

             

            Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w tych zajęciach, bez względu na poziom doświadczenia w programowaniu. Scratch to doskonała okazja do nauki i zabawy jednocześnie!

          • ZAPROSZENIE NA MINIMUNDIAL 2024

          •  

            Samorząd Uczniowski

            zaprasza

            na „MINIMUNDIAL” – Turniej Piłki Nożnej Dla Dzieci.

            Termin: sobota, 18.05.2024 r.

            Godzina: 9.30

            Miejsce: boisko sportowe ul. Sportowa, Dobra

            Potrzebujemy WAS! KIBICUJMY RAZEM!

            P.S. Mile widziane transparenty :)SU

          • Pozostawione rzeczy w szkole

          •  

            Szanowni Rodzice, Opiekunowie!

            Prosimy o zabranie rzeczy, które pozostawiły dzieci tj.: odzież, buty, pojemniki na żywność itp. (kartony przy drzwiach wejściowych). Na odbiór czekamy do 14.05.2024 r. Po upływie tego terminu, rzeczy zostaną umieszczone w odpowiednich kontenerach.

            Ewa Lewandowska

          • ZAJĘCIA KLASY 1 - MAJSTERKOWO

          • W dniu 9 maja uczniowie klasy 1 wzięli udział w zajęciach technicznych w Castoramie "Majsterkowo". Tym razem uczniowie wykonali skrzynki narzędziowe, które będą bardzo pomocne w każdym gospodarstwie domowym.

          • OLIMP W RZĘDZINACH!

          • 8 maja, podczas lekcji języka polskiego, uczniowie klasy 5 wcielili się w bogów greckich. Była prezentacja i uczta, na której nie zabrakło nektaru i ambrozji.

          • AKCJA ŻONKILE

          • W kwietniu z okazji 81. rocznicy  wybuchu powstania w getcie warszawskim uczniowie klas  4, 5 i 7 na lekcjach historii poznawali losy polskich Żydów. Kolejny raz wzięli udział  w akcji społeczno - edukacyjnej Żonkile. Uczniowie poznali przebieg powstania w getcie warszawskim, dowiedzieli się dlaczego to właśnie żonkile są symbolem tej akcji. Uczniowie klas 4 i 5 obejrzeli film „Było - nie ma – jest”, w którym  m. in. zapoznali się z pojęciami kultury żydowskiej: szabat, Chanuka, jidysz, latkes, hamantasze. Uczniowie klasy 7 obejrzeli film „Muranów - Dzielnica Północna”, w którym młoda dziewczyna oprowadza widzów po miejscach w Warszawie związanych z życiem i kulturą polskich Żydów. Uczenie o przeszłości pozwala lepiej zrozumieć teraźniejszość.

          • "CIEKAWE SPOTKANIA-NASI ABSOLWENCI"

          • W ostatnim tygodniu kwietnia odbyło się drugie spotkanie w ramach innowacji z cyklu "Ciekawe spotkania - nasi absolwenci" - Katarzyna Stokjkowska (z córeczką Zuzanna), która mieszka za granicą w Niemczech i tam też pracuje w Domu Dziecka. Kasia opowiedziała nam o wspomnieniach związanych z naszą szkołą, o swojej ścieżce edukacji, o zawodzie, który wykonuje. Na koniec tradycyjnie, był czas na oglądanie przyniesionych przez naszą absolwentkę zdjęć i na zadawanie pytań.

          • WARSZTATY ZWIĄZANE Z REALIZACJĄ POLITYKI OCHRONY MAŁOLETNICH

          • W kwietniu uczniowie klas 1-7 wzięli udział w zajęciach warsztatowych związanych z realizowaną w szkole Polityką Ochrony Małoletnich. Pierwszy warsztat był na temat „Cyberprzemoc, hejt w Internecie, child grooming, jak sobie radzić”. Uczniowie rozmawiali o cyberprzemocy, poznawali pojęcia z nią związane, poznawali zagrożenia w Internecie i dowiadywali jak sobie z nimi radzić, jak, gdzie i do kogo zgłaszać problemy. Na kolejnych zajęciach uczyli się rozpoznawać „Dobry, zły i potajemny dotyk”. Uczniowie rozmawiali o rodzajach dotyku, uczyli się odróżniać dobry dotyk od złego i potajemnego dotyku. Musieli zaproponować rozwiązania do sytuacji, kiedy dziecku groziło niebezpieczeństwo, narysować  własne drzewo zaufanych osób dorosłych, które każde dziecko powinno mieć na wypadek zaistnienia niebezpiecznej sytuacji. Zajęcia prowadziły pedagog szkolny i psycholog.