• TURNIEJ "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

          • 22 marca w PSP w Mierzynie uczniowie szkół gminy Dobra zmagali się z pytaniami turnieju OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali Ania Rewers i Adam Szczurowski z kl. 6.  Uczniowie wystąpili w strojach strażackich.

          • DZIEŃ WIOSNY - DZIEŃ TALENTÓW

          • 21 marca to pierwszy dzień astronomicznej wiosny. W tm też dniu obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki (nie do pary) okazujemy swoją otwartość wobec odmienności ludzi, budujemy świadomość oraz poczucie wrażliwości i tolerancji wobec wszystkich osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

            Tradycją stało się, że w tym dniu uczniowie mogą zaprezentować swoje talenty. Dzieci z grupy 6 latków rozpoczęły pokaz talentów matematyczną piosenką, następnie obejrzeliśmy pokaz gimnastyczny, wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu naszych uczennic oraz utworu muzycznego z grą na bębnach,  pośmialiśmy się z opowiadanych dowcipów, posłuchaliśmy o hobby naszych uczniów, a także mieliśmy okazję zaznajomić się z zasadami sztuki walki jaką jest aikido. Wszystkie występy spotkały się z entuzjastyczną reakcją publiczności.

            Każdy talent został nagrodzony słodkim upominkiem i prezentem na zbliżające się święta.

            Ten uroczy dzień zakończyliśmy wspólnym ogniskiem, podczas którego można było upiec kiełbaskę i chleb. Nagrody dla uczestników pokazu talentów oraz poczęstunek na ognisku sfinansowała Rada Rodziców, której bardzo dziękujemy. Sezon wiosenny uważamy za rozpoczęty!

          • KANGUR MATEMATYCZNY 2024

          • Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. 

            Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tym konkursie. Uczestnicy to uczniowie klas od 3 do 7, którzy w dniu 21 marca zmagali się z zadaniami testowymi w swoich kategoriach. Byli wśród nich tacy co pisali test po raz kolejny, ale również pionierzy w tej konkurencji. 

          • DZIEŃ MATEMATYKI I ŚWIĘTO LICZBY Pi

          • Święto Liczby Pi obchodzone jest corocznie w wieli krajach, a głównie w amerykańskich kręgach akademickich i szkolnych. Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi, jako że data „14 marca” zapisywana jest w USA jako „3.14”.

            W Polsce obchodzi się Dzień Matematyki, który przypada 12 marca. Każdego roku bierze w nim udział kilka tysięcy szkół. Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Przede wszystkim tych, którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wybitnej wiedzy matematycznej – wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Dzień Matematyki stworzono po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki…

            W naszej szkole do tego dnia przygotowywaliśmy się podczas zajęć lekcyjnych i zajęć dodatkowych. Uczniowie wykorzystywali "nieświadomie" swoje umiejętności matematyczne w grach towarzyskich, w kolorowankach, w dominie matematycznym o różnej tematyce, w wykonywaniu plakatów, w budowaniu brył z klocków konstrukcyjnych itp.

            Grupa przedszkolaków również świętowała Dzień Matematyki. Wykonywali modele brył i kolorowali je, oglądali bryły wypożyczone od uczniów klas starszych oraz budowali wg własnego uznanie figury z klocków konstrukcyjnych.

            W dniu 12 marca uczniowie klas IV-VII wzięli udział w Szkolnym Konkursie Matematycznym

            W grupie IV-V miejsca zdobyli:      

            I – Antonina Rohde (13/16 pkt.)

            II – Jakub Ziołecki, Andżelika Gryzik, Patrycja  Szczęsna, Hubert Suproniuk (12/16 pkt.)                

            w grupie VI-VII:          

            I – Nadia Szwed (16/16 pkt.)

            II – Maja Wiśniewska i Jakub Borek (15/16 pkt.)

            Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy a pozostałym uczestnikom życzymy sukcesów w następnych konkursach matematycznych.

          • Bezpłatne zajęcia z robotyki

          • Kreatywnie na Pograniczu. Warsztaty z robotyki.Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do14 lat,na bezpłatne warsztaty z robotyki, które poprowadzi doświadczony instruktor - Mateusz Dryjański

            Robotyka jest dziedziną, która zajmuje się projektowaniem, budową i programowaniem robotów. Jest interesującą i ekscytującą formą zajęć dla dzieci i młodzieży, ponieważ pozwala im na rozwijanie różnych umiejętności, w tym kreatywności, logicznego myślenia, umiejętności matematycznych i informatycznych. Zajęcia z robotyki będą obejmować zagadnienia związane z elektroniką, informatyką, automatyką, mechaniką, a także sztuczną inteligencją. Dzieci będą uczą się również, jak programować i sterować robotami.

            Warsztaty będą dostosowane do wieku jak i stopnia zaawansowania uczestników. Pierwsze zajęcia odbędą się:

            1) 16 marca w Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy w Mierzynie, ul. Welecka 16a, w godzinach:

            a) 9:30 - 11:00 (uczestnicy w wieku 6-7 lat),

            b) 11:30 - 13:45 ( uczestnicy w wieku 8-10 lat),

            c) 14:00 - 16:15 (uczestnicy w wieku 11 - 14 lat).

            2) 17 marca w Gemeindenzentrum Blankensee, Dorfstraße 85, Blankensee, w godz,:

            a) 9:30 - 11:45 (grupa mieszana). 

            Kolejne, zostaną uzgodnione z poszczególnymi grupami. Na warsztaty zapraszamy dzieci i młodzież z gmin: Dobra, Blankensee, i innych z województwa zachodniopomorskiego i Meklemburgii - Pomorza Przedniego. Zapraszamy zarówno dzieci narodowości polskiej, niemieckiej, ukraińskiej jak i innych mniejszości narodowych mieszkających na w/w terenie. Dzieci mogą brać udział w zajęciach po obu stronach granicy. Zapewniamy tłumaczenie na język polski/niemiecki.

            Chęć udziału w projekcie należy zgłaszać do dnia 13 marca, poprzez formularz rekrutacyjny: https://forms.gle/r2VDBQPG7DAZY2E1A 

            Serdecznie zapraszamyStowarzyszenie Carpe diemGemeinde BlankenseeZachodniopomorski Uniwersytet Ludowy 

          • DZIEŃ KOBIET

          • Były piękne życzenia, kwiaty, słodkości. Samorząd uczniowski przygotował także niesamowitą wystawę pt. "Najlepsza przyjaciółka kobiety - torebka", gdzie uczniowie mogli poznać historię tego przedmiotu i podziwiać przygotowane eksponaty. To był miły dzień .

          • Pierwsze spotkanie w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Ciekawe spotkania- nasi absolwenci”

          • Na początku marca w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie z absolwentką PSP w Rzędzinach w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Ciekawe spotkania- nasi absolwenci”. Pierwszym gościem była Klaudia Czarnota. Wszyscy uczniowie z ogromnym zainteresowaniem przysłuchiwali się najpierw opowieściom i pełnym wzruszeń wspomnieniom o czasach jej pobytu w naszej szkole, a następnie o dalszych etapach edukacji i wyborze zawodu- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Kolejnym punktem spotkania były odpowiedzi na pytania zadawane przez chętnych uczniów i nauczycieli. Na koniec Klaudia zaprezentowała na tablicy multimedialnej swoje zdjęcia z czasów, kiedy była naszą uczennicą.

            Mamy nadzieję, że spotkania z absolwentami, które odbywać się będą w tym roku szkolnym co miesiąc, przyczynią się do zwiększenia motywacji dzieci do nauki i wzorowego zachowania. Uczniowie dzięki temu, że poznają sylwetki wybranych absolwentów i ich sukcesy, będą mogli czerpać właściwy wzór do naśladowania. Ponadto spotkania z absolwentami szkoły, uświadomią uczniom, że zawsze jest możliwa realizacja i spełnienie własnych planów i marzeń, wystarczy tylko być sumiennym i wytrwałym w dążeniu do wyznaczonych celów.

          • ZAJĘCIA Z DORADZTWA ZAWODOWEGO

          • 2 marca uczniowie klasy 7 wybrali się na zajęcia w ramach Doradztwa zawodowego do Studia Urody w Szczecinie. Zajęcia zaczęły się w gabinecie kosmetycznym, gdzie pani kosmetolog przybliżyła uczniom zakres swojej pracy. Powiedziała również o tym, jakie wykształcenie należy zdobyć, aby móc wykonywać ten zawód.

            Drugi zawód jaki omówiliśmy to zawód fryzjera damsko-męskiego i barbera. Zobaczyliśmy jak należy dobierać farby do włosów, jak sprawdzać czy nie uszkodzą włosa, jak dobrać fryzurę w zależności do kształtu twarzy a nawet temperamentu danej osoby. Dowiedzieliśmy się, że fryzjer musi być osobą komunikatywną aby móc pracować z ludźmi.

          • DINOZAURY W ZERÓWCE

          • Tydzień poświęcony Dinozaurom w "zerówce" dobiegł końca. Dinozaury to świetny pretekst do eksperymentów i poszukiwań. Zerówkowicze szukali ukrytych szczątkóe Dinozaurów w kaszy oraz żelowych kulkach, tworzyli geometryczne dinozaury a nawet klamerkowe. Odczytywali ukryte wyrazy w jajkach. To był udany tydzień.

          • UDZIAŁ KLASY PIERWSZEJ W CYKLU LEKCJI DBI (online)

          • W dniach od 19.02 do 23.02 uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w cyklu spotkań online poświęconych tematyce bezpieczeństwa w sieci. Wszystkie trzy spotkania prowadził pan Łukasz Wojtasik - ekspert do spraw bezpieczeństwa dzieci w internecie. Od 25 lat związany jest on z Fundacją ‘Dajemy Dzieciom Siłę”. Jest również autorem kampanii „Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie” i pomysłodawcą projektu edukacyjnego dla dzieci „Sieciaki.pl”.

            Lekcja pierwsza: Sieciaki- poznaj bezpieczny internet

            Wszystkie lekcje  nawiązywały do fabuły książek z serii „Sieciaki” i treści serwisu edukacyjnego dla dzieci- Sieciaki.pl. Podczas pierwszych zajęć dzieci poznały drużynę Sieciaków i pozytywne zastosowania Internetu. Dowiedziały się też kim są Sieciuchy i na jakie zagrożenia w sieci należy uważać.

            Lekcja druga: Sieciaki- pięć zasad bezpieczeństwa!

            Podczas drugiego spotkania dzieci poznały pięć „Sieciakowych Zasad Bezpieczeństwa”: - Chroń swoją prywatność - Mów, jeśli coś jest nie tak - Nie ufaj osobom poznanym w sieci - Szanuj innych w sieci - Korzystaj z internetu z umiarem.

            Lekcja trecia: Sieciaki bez przesady!

            Ostatnie zajęcia poświęcone były problemowi nadużywania ekranów. Pierwszaki poznały Sieciakowe Zasady Ekranowe i dowiedziały się jak dbać o cyfrową higienę i umiar w korzystaniu z sieci.