• MŁODZIEŻOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO - MIERZYN

• 28.12.2021 13:45
      • Utworzono: wtorek, 01, kwiecień 2014 09:44

• W dniu 12.02.2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Mierzynie odbył się po raz pierwszy Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Dobra, w którym udział wzięło 38 uczniów (chłopców i  dziewcząt) ze szkół podstawowych oraz gimnazjum z terenu gminy Dobra.  Przed rozpoczęciem turnieju odbyło się losowanie grup, w których młodzi zawodnicy i zawodniczki rozgrywali swoje mecze.

Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Marcel Tymosz, Przemysław Kozicki, Łukasz Groszewski oraz Rafał Krukowski. Chłopcy rozlosowani zostali do czterech grup pięcioosobowych z których aby przejść dalej należało zająć miejsca 1-2. Tylko jednemu z naszych zawodników Marcelowi nie udało się zakwalifikować do następnego etapu rozgrywek. Losowanie par ćwierćfinałowych okazało się dla nas pechowe, gdyż na Przemysława Kozickiego trafił nasz zawodnik Łukasz Groszewski który to musiał uznać wyższość kolegi z klasy. W drugim ćwierćfinale Rafał Krukowski po zaciętym meczu wygrał swój mecz 2:1. W półfinale nasi zawodnicy trafili na reprezentantów szkoły w Dobrej. Przemek bez problemów awansował do finału wygrywając 2:0. Niestety w drugim półfinale Rafał przegrał swój mecz, i w ostatnim swoim występie grał o miejsce III z zawodnikiem z Dobrej. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla naszego zawodnika!!! W finale Przemek spotkał się z zawodnikiem ze szkoły w Dobrej z którym to rywalizował już w fazie grupowej. Niestety zarówno w pierwszym meczu jak i w finale Przemek musiał uznać wyższość rywala przegrywając 2:1. Mecz finałowy jak i o III miejsce stały na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie nasi zawodnicy zajęli bardzo dobre miejsce 2 oraz 3 - GRATULACJE!!!!

Krzysztof Szott