• PSYCHOLOG - OLIWIA ĆWIKLIŃSKA

GODZINY PRACY:

środa    09:10 - 14:00

piątek   09:00 - 14:40      (zajęcia: 11:30 - 12:00, 12:20 - 12:50, 14:10 - 14:40)

Drogi Uczniu możesz zgłosić się do psychologa szkolnego jeśli pojawiają się:
      -Trudności w nauce: Jeśli czujesz, że masz trudności w nauce, czy to związane z koncentracją, dysleksją, czy po prostu z nauką, zawsze możesz porozmawiać ze mną. Jestem tutaj, aby ci pomóc znaleźć sposoby, abyś mógł lepiej sobie radzić.
      -Problemy rodzinne: Jeśli coś cię niepokoi w domu, jeśli masz problemy rodzinne lub po prostu potrzebujesz kogoś, z kim możesz porozmawiać, nie wahaj się przyjść. Mogę ci pomóc znaleźć sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.
      -Problemy emocjonalne: Jeżeli czujesz się smutny, zestresowany, zaniepokojony lub po prostu nie wiesz, jak sobie poradzić z emocjami, jestem tutaj, aby ci pomóc. Nie musisz się z tym czuć samotny. Razem możemy pracować nad tym, abyś czuł się lepiej.
      -Trudności związane z relacjami: Jeśli masz problemy z relacjami z innymi uczniami, z przyjaciółmi, czy nawet z nauczycielami, możemy wspólnie pracować nad znalezieniem sposobów, aby poprawić te relacje i poczuć się lepiej w swoim otoczeniu szkolnym.
      -Problemy zdrowotne: Czy to związane z twoim zdrowiem fizycznym, czy psychicznym, jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia, nie wahaj się zwrócić do mnie. Razem możemy znaleźć sposoby, abyś czuł się lepiej i mógł skupić się na nauce i zdrowym rozwoju.
      -Stres związany z egzaminami: Jeśli czujesz, że nadmierny stres związany z egzaminami przeszkadza ci w koncentracji lub w codziennym życiu, możemy razem pracować nad strategiami radzenia sobie z tym stresem i poprawy twojego samopoczucia.
      -Przemoc w szkole: Jeżeli czujesz się nękany lub w jakikolwiek sposób skrzywdzony przez innych uczniów, to jest coś, o czym warto porozmawiać. Razem możemy znaleźć sposoby na zaradzenie tej sytuacji i zapewnienie twojego bezpieczeństwa w szkole.
      -Problemy z zachowaniem: Jeżeli masz trudności z kontrolą swojego zachowania, z agresją lub impulsywnością, mogę ci pomóc znaleźć sposoby na poprawę i nauczyć cię skutecznych strategii radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
      -Przemoc w domu: Jeśli masz doświadczenia związane z przemocą w domu lub masz obawy dotyczące swojego bezpieczeństwa w domu, nie wahaj się porozmawiać ze mną. Razem możemy pracować nad znalezieniem bezpiecznych rozwiązań tej trudnej sytuacji.
      -Kryzysy osobiste: Jeżeli przeżywasz jakiekolwiek trudności osobiste, takie jak śmierć bliskiej osoby, traumatyczne doświadczenia czy inne problemy życiowe, zawsze możesz liczyć na moje wsparcie i zrozumienie. Nie musisz się z tym czuć samotny.

Jestem dla Was dostępna w środy od 8:40-14:00 oraz w piątki od 9-11:30 / 12:00-12:20 / 12:50-14:10 w gabinecie nr 1.

Drodzy Rodzice możecie zgłosić się do psychologa szkolnego jeśli chcecie omówić:
      -Problemy emocjonalne lub zachowanie dziecka: Jeśli zauważacie, że Wasze dziecko ma trudności z kontrolą emocji, przejawia niepokój, nadmierny lęk lub inne zachowania, które wydają się niepokojące, warto skonsultować się z psychologiem szkolnym. Może on pomóc zidentyfikować źródło tych trudności i zaproponować odpowiednie wsparcie.
      -Trudności adaptacyjne: Jeśli Wasze dziecko ma trudności z adaptacją do nowej szkoły, środowiska szkolnego lub innych zmian życiowych, psycholog szkolny może pomóc w przezwyciężeniu tych trudności i dostosowaniu się do nowej sytuacji.
      -Kwestie rozwojowe: Jeśli macie pytania lub obawy dotyczące rozwoju emocjonalnego, społecznego lub akademickiego Waszego dziecka, psycholog szkolny może udzielić informacji i wsparcia w tej kwestii.
      -Kwestie zdrowia psychicznego: Jeśli jesteście zaniepokojeni zdrowiem psychicznym Waszego dziecka, takimi jak depresja, lęki, zaburzenia odżywiania czy inne problemy, warto porozmawiać o tym z psychologiem szkolnym. Może on zaproponować odpowiednie kroki w kierunku uzyskania pomocy.
      -Kwestie behawioralne w domu: Jeśli zachowanie Waszego dziecka w domu sprawia trudności lub wymaga specjalistycznej pomocy, psycholog szkolny może być zasobem wsparcia i pomocy w znalezieniu odpowiednich strategii.
      -Kryzysy rodzinne: W przypadku kryzysów rodzinnych, takich jak rozwód, śmierć bliskiej osoby, problemy finansowe lub inne trudne sytuacje, psycholog szkolny może pomóc Waszemu dziecku radzić sobie ze stresem i zmianami w życiu rodzinnym.
      -Wspieranie rozwoju społecznego: Psycholog szkolny może również wspierać rodziców w kwestiach związanych z wspieraniem rozwoju społecznego i emocjonalnego ich dzieci oraz w budowaniu pozytywnych relacji rodzinnych.
      -Kwestie dotyczące edukacji: Jeśli macie pytania dotyczące edukacji, wyboru ścieżki kształcenia, możliwości wsparcia dodatkowego dla Waszego dziecka, psycholog szkolny może udzielić informacji i porad w tej kwestii.

Spotkanie najlepiej umówić wcześniej dzwoniąc bezpośrednio do szkoły bądź poprzez wychowawcę.