• PRZERWA W PRACY ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

     • Utworzono: poniedziałek, 27, grudzień 2021 10:06

      Terminy przerw w pracy oddziału przedszkolnego:

      07.01.2022 r.,

      02.05.2022 r.,

      17.06.2022 r.

      oraz w okresie od 01.08.2021 r. do 31.08.2021 r.

     • SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19 DLA DZIECI POWYŻEJ 5 R.Ż.

     • Utworzono: wtorek, 14, grudzień 2021 14:55

      Szanowni Państwo,

      uprzejmie informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

      Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa.

      Poniżej link do strony z informacjami dotyczącymi szczepień

      https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat

     • WYDARZENIA W PRZEDSZKOLU - GRUDZIEŃ

     • Utworzono: czwartek, 09, grudzień 2021 18:14

      W ostatnim czasie przedszkolaki doskonaliły umiejętność przeliczania oraz tworzenia i porównywania zbiorów. Ćwiczyły swoje rączki podczas tworzenia śnieżynek z cukru, ozdabiania zimowych ubrań oraz kolorowania według klucza.

      W Dniu Pluszowego Misia porównywali misie pod względem wielkości oraz układali je od najmniejszego do największego.

      Udało nam się zaliczyć prawdziwie zimowy spacer, a Marysia została absolutnym mistrzem pamięci, pokonując nas wszystkich w memory!

     • MIKOŁAJKI W KLASIE DRUGIEJ

     • Utworzono: poniedziałek, 06, grudzień 2021 18:14

      Szósty grudnia to data, którą zna każde dziecko. W tym dniu Święty Mikołaj obdarowuje wszystkich słodkimi upominkami. Zwyczaj ten związany jest z osobą świętego Mikołaja, biskupa z Miry, który cały swój majątek rozdał ubogim i potrzebującym. W naszej szkole mikołajki już na stałe wpisały się w kalendarz szkolnych wydarzeń.

      Imieniny świętego Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia. Dla wielu uczniów mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie szkolnego roku. Zgodnie z tradycją 6 grudnia dzieci z grup przedszkolnych i klas 1-III oczekiwały na spotkanie ze świętym Mikołajem. Tego dnia dzieci z klasy drugiej ubrały się na czerwono i założyły mikołajkową czapkę albo rogi renifera. W tym roku ze względu na bardzo dużą ilość obowiązków, Święty Mikołaj nie mógł sam zawitać w szkolne progi, ale wysłał do dzieci z klasy drugiej list. Zanim jednak uczniowie otrzymali upominki, musieli najpierw odnaleźć worek z prezentami od Mikołaja, a następnie rozwiązać kilka łamigłówek. /Edyta Urban/

     • SZCZEPIENIE DZIECI W WIEKU 5-11 LAT

     • Utworzono: poniedziałek, 06, grudzień 2021 13:05

      W załączeniu przekazujemy wspólny list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

      Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.

      Z wyrazami szacunku          

      Anna Ostrowska

      Rzecznik Prasowy

      Ministerstwo Edukacji i Nauki

      List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat:

      https://dokumenty.mein.gov.pl/fe8345ff-0f60-4ab3-959a-0427216e5877/20211201listmeinmzszczepienia.pdf  

     • UWOLNIJ EMOCJE - BEZPŁATNA INFOLINIA DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I OPIEKUNÓW 2021

     • Utworzono: poniedziałek, 06, grudzień 2021 13:01

      Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów – wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu

                     

      Zachęcamy uczniów przeżywających lęki, napięcia emocjonalne, kłopoty i trudności wpływające na zdrowie psychiczne do skorzystania z bezpłatnej infolinii Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12

      Pod tym numerem telefonu młodzi ludzie, a także ich opiekunowie otrzymają bezpłatne i profesjonalnie wsparcie psychologiczne. Do dyspozycji dzieci i młodzieży jest także czat internetowy. Zarówno telefon zaufania, jak i czat zapewniają pełną dyskrecję oraz anonimowość i są dostępne siedem dni w tygodniu przez całą dobę.

      Telefon zaufania i bezpłatny czat internetowy dla uczniów przeżywających trudności

      Młodzi ludzie, którzy przeżywają trudności wpływające na zdrowie psychiczne, mogą skorzystać z bezpłatnego telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

      Dzwoniąc pod numer 800 12 12 12, otrzymają profesjonalne wsparcie psychologiczne. Rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość

      Dzieci i młodzież mogą skorzystać także z czatu internetowego (www.brpd.gov.pl). Nie wymaga on logowania oraz instalowania żadnej aplikacji.

      Telefon i czat są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu!

      Więcej informacji na temat Dziecięcego telefonu Zaufania można znaleźć na stronie Rzecznika Praw Dziecka.