• TURNIEJ WIEDZY O STRAŻY POŻARNEJ

• 28.12.2021 14:14
      • Utworzono: wtorek, 01, kwiecień 2014 09:48

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Straży Pożarnej. Turniej podzielony był na następujące etapy: eliminacje klasowe, szkolne, gminne, powiatowe, wojewódzkie oraz finał ogólnopolski. Eliminacje klasowe przeprowadzone zostały dnia 13 lutego br. Do etapu szkolnego przeszło 5 uczniów (w przypadku takiej samej ilość punktów do dalszego etapu awansowało 8 uczniów) z każdej klasy.

W następnej fazie turnieju znalazło się 17 uczniów. Tuż przed eliminacjami szkolnymi nasza placówka gościła strażaków z OSP w Dobrej, którzy opowiadali dzieciom o pracy strażaka. Uczniowie zadawali wiele pytań, a strażacy dzielnie na nie odpowiadali. Dużą atrakcją był pokaz sprzętu gaśniczego oraz ratunkowego, który znajdował się w wozie strażackim. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak działa dany sprzęt, i do czego służy. Poznali kilka ciekawych historii odnośnie akcji ratunkowych.

Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych do dalszego etapu zakwalifikowało się 6 uczniów: Marcel Tymosz, Patryk Groszewski, Kinga Szychowska, Karolina Czerwiec, Magdalena Chołaj, Kacper Przepiórkowski. Eliminacje gminne odbyły się w PSP w Mierzynie. Nasi reprezentacji nie zakwalifikowali się do finałowej piątki, która przechodziła do następnego etapu.