• I SZKOLNE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE

• 28.12.2021 16:36
      • Utworzono: poniedziałek, 26, maj 2014 13:05

• W dniu 30 maja 2014 r. o godz. 8.30 odbyły się I Szkolne Igrzyska Olimpijskie, zorganizowane przez naszą społeczność szkolną. Impreza ta została połączona z otwarciem boiska sportowego i placu zabaw w Rzędzinach

Igrzyska rozpoczęły się od uroczystego przemarszu młodych sportowców w asyście nauczycieli i rodziców. Po przybyciu na teren boiska odbyło się uroczyste otwarcie obiektu. Przecięcia wstęgi dokonała Pani Teresa Dera - Wójt Gminy Dobra wspólnie z Panią Dyrektor naszej szkoły - Ewą Lewandowską oraz z sołtysem Panem Piotrem Tymoszem.

Uroczystego otwarcia Olimpiady dokonała Pani Wójt razem z Panią Dyrektor, po czym wszyscy olimpijczycy odśpiewali hymn olimpijski oraz złożyli ślubowanie olimpijczyka. Po ceremonii otwarcia sportowcy, a także nauczyciele i opiekunowie wzięli udział w rozgrzewce przygotowującej do startów w różnych konkurencjach olimpijskich.

„Komitet Olimpijski” przygotował 9 konkurencji sportowych: bieg z piłeczką do tenisa stołowego, skoki przez skakankę na czas, odbijanie piłeczki tenisowej rakietką na czas, kręcenie kółkiem „hula-hop” na czas, bieg na 40 i na 60 metrów, rzut ringo do celu, skoki w workach na czas oraz rzut piłką tenisowa do celu. Jak przystało na Igrzyska Olimpijskie również i na tej Olimpiadzie pojawiła się maskotka Igrzysk, która dopingowała wszystkich zawodników. We wszystkich konkurencjach udział wzięło 70 dzieci, które walczyły bardzo dzielnie o olimpijskie laury. Sportowcy otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe. Organizatorzy tej imprezy już dzisiaj serdecznie zapraszają na II Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w przyszłym roku.