• WYCIECZKA DO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W DOBREJ

• 28.12.2021 17:12
      • Utworzono: środa, 25, czerwiec 2014 13:23

• 25 czerwca uczniowie klas IV i V odwiedzili  „ Międzygminne Schronisko w Dobrej”. Dzieci przyjechały z jedzeniem dla psów i kotów, by chociaż w ten sposób odpłacić się za gościnność schroniska.

Wycieczka po schronisku zaczęła się od oglądania psów, które były w kwarantannie. Zwierzęta były bardzo miłe, jednak okazywały agresję chyba ze strachu. Pieski w następnych boksach były tak samo miłe jak wszystkie inne psy w schronisku. Po bardzo wzruszających widokach, dzieci z naszej szkoły, udały się na pokaz. Panie wolontariuszki pokazały nam bardzo ładne sztuczki  wytresowanych psów. Psy aportowały, reagowały na różne komendy, a nawet zbierały pieniądze do kubka. Po pięknym pokazie dzieci nie mogły się powstrzymać się od tulenia zwierząt.

Dziewczynki bardzo chciały zostać wolontariuszkami i obiecały, że do malutkich kotków wrócą w wakacje. /Zuzanna Kisiel i Zofia Urban/