• SAMORZĄD SZKOLNY 2014 - 2015

• 28.12.2021 17:20
      • Utworzono: środa, 10, wrzesień 2014 19:40

• Uczniu! Jeśli masz ciekawe pomysły i chciałbyś je zrealizować przyjdź do nas!

Plan pracy samorządu szkolnego w roku szkolnym 2014/2015

Opiekun samorządu w roku szkolnym 2014/2015- Ewa Bajuk

Przewodnicząca samorządu szkolnego – Zofia Urban

Zastępcy: Zuzanna Kisiel, Aleksandra Jaroszewicz

Zadania

Forma realizacji

Osoby odpowiedzialne

1.Samorządność w szkole

- Przejęcie finansów samorządu szkolnego.

- Prowadzenie dokumentacji finansowej SU.

- Współdecydowanie o imprezach szkolnych.

- Przeprowadzenie wyborów do SU na rok szkolny 2015/2016

- Prowadzenie gazetki samorządu.

- Analiza i realizacja pomysłów i propozycji uczniów dotyczących aktywności w życiu szkoły – wprowadzanie do odpowiedzialności za własne pomysły.

Opiekun SU i przedstawiciele SU.

IX,

Cały rok szkolny

Wrzesień- zebranie samorządów klasowych -propozycje do pracy samorządu szkolnego.

2. Pomagamy w przygotowaniu apeli i uroczystości szkolnych.

Odpowiednie apele i uroczystości.

Odpowiedzialni nauczyciele, SU

Według planu pracy szkoły

3. Pomagamy innym.

Sprzedaż rzeczy powierzonych przez Fundacje na rzecz osób potrzebujących.

Włączanie się w akcje charytatywne m.in. „Góra Grosza”, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Lubieszynie.

opiekun SU

Zgodnie z terminem imprez i akcji.

4. Bawimy się.

Wróżby andrzejkowe.

Zabawa karnawałowa i Walentynki.

SU wraz z nauczycielem świetlicy

5. Gromadzimy środki finansowe na działalność samorządu

Aukcja stroików świątecznych.

SU, opiekun koła plastycznego

Ewa Bajuk - opiekun

SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Szkoły Podstawowej w Rzędzinach

Działając na podstawie Ustawy z dnia 7 września 1991 r. (Dz. U. z 2004r. Nr 256 poz. 2572 z póź. zm.) o systemie oświaty oraz niniejszego regulaminu.

1. W placówce działa samorząd uczniowski będący uczniowską organizacją wewnątrzszkolną, reprezentującą wszystkich uczniów i wyrażają ich opinię w sprawach nauczania i wychowania w szkole.

2. Działalność SU stanowi główną płaszczyznę realizacji praw i obowiązków ucznia.

3. SU pracuje zgodnie z regulaminem uchwalonym przez ogół uczniów.

4. Podstawowym ogniwem SU jest samorząd klasowy, składający się z 3 uczniów, wybierany przez ogół uczniów danej klasy, którego opiekunem jest wychowawca klasy.

5. SU składa się z gospodarzy klas oraz wybranych przez ogół uczniów szkoły w głosowaniu tajnym: przewodniczącego, wiceprzewodniczącego i sekretarza stanowiących radę, która kieruje pracą SU. Funkcję przewodniczącego  pełni uczeń klasy IV-VI.

6. Kadencja Rady SU trwa 1 rok szkolny:

1) wybory do rady SU odbywają się w pierwszej dekadzie czerwca;

2) poszczególni członkowie SU mogą być odwołani przed upływem kadencji w przypadku niewywiązywania się z nałożonych na nich obowiązków. Na miejsce odwołanych członków SU wybiera się nowych;

3) opiekę nad działalnością SU sprawuje nauczyciel wytypowany przez radę pedagogiczną i zatwierdzony przez SU i sprawuje ją przez okres jednego roku szkolnego.

7. SU ma prawo do:

1) do współudziału w realizacji zadań ogólnoszkolnych poprzez współpracę:

a)               z dyrektorem,

b)              z radą pedagogiczną,

c)               z radą rodziców;

2) do zapoznania się z programem nauczania, jego treścią, celem i stawianymi wymaganiami;

3) do organizowania życia szkolnego, umożliwiającego zachowanie właściwych proporcji między wysiłkiem szkolnym, a możliwością rozwijania i zaspakajania potrzeb;

4) do wyrażania opinii w sprawie szczegółowego regulaminu oceniania zachowania;

5) do jawnej i umotywowanej oceny postępów w nauce.

8. SU ma prawo do organizowania działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej zgodnie z własnymi potrzebami i możliwościami organizacyjnymi, w porozumieniu z dyrektorem placówki. Na realizację zadań związanych z organizowaniem różnych imprez, SU może gromadzić własne fundusze np. dochody z płatnych wstępów na dyskoteki, z loterii, ze zbierania surowców wtórnych, działalności sklepiku szkolnego itp.

9. W przypadku działalności naruszającej przepisy szkolne lub mogącej spowodować negatywne skutki wychowawcze, dyrektor szkoły zawiesza działalność SU i przedstawia sprawę radzie pedagogicznej do rozstrzygnięcia.