• ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 2020-2021

• 30.12.2021 17:22
      • Utworzono: czwartek, 14, styczeń 2021 13:06

• Oddział przedszkolny 2020-2021

„Pyszne i zdrowe kanapki kolorowe”.

Po starannym umyciu rączek dzieci przystąpiły do pracy. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, a także rozwijały kreatywność. Okazało się, że naszym przedszkolakom najlepiej smakowały kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. /Anita Jankowska-Kardas/

Zabawy z sylabami- czyli usprawnianie i rozwijanie percepcji wzrokowej.

Balonowa wydzieranka- ćwiczenia w usprawnianiu rączek.

”Dziurawy worek”- eksperyment z wodą i kredkami.

Karmniki dla ptaków- praca plastyczna.

GRUDZIEŃ

Praca plastyczna „ Mój wymarzony prezent” - dzieci coraz staranniej wykonują różnego rodzaju prace. Są bardzo zaangażowane. Ćwiczą koncentrację uwagi, sprawności manualne oraz motorykę małą.

Mikołajki w oddziale przedszkolnym - tego dnia było dużo radości i dobrej zabawy. Przedszkolaki usłyszały treść listu, który zostawił dla nich Św. Mikołaj i wykonały kilka zadań , a pod choinką, którą samodzielnie ubierały znalazły wspaniałe prezenty, które wywołały uśmiech na twarzach dzieci.

Smaczna i zdrowa sałatka owocowa – dzieci przygotowywały sałakę dla Świętego Mikołaja. Samodzielnie myły i kroiły owoce. Na koniec urządziliśmy ucztę owocową. Przygotowanie sałatki sprawiło dzieciom wiele satysfakcji.