• OGŁOSZENIE "SZKOŁA DLA RODZICÓW"

• 15.12.2021 22:25
          • Utworzono: piątek, 10, maj 2019 15:58

Gmina Dobra i Stowarzyszenie SOS dla Rodziny

zapraszają do kolejnej edycji

bezpłatnej

Szkoły dla rodziców

• Szkoła dla rodziców jest adresowana do wszystkich rodziców, którzy:

•  miewają trudności w wychowaniu, nie są pewni jak radzić sobie z dzieckiem w różnych sytuacjach,
            •  czują się zagubieni, zestresowani,
            •  chcą odreagować codzienny stres, zmęczenie, frustrację,
            •  chcą w interesujący sposób spędzić czas w życzliwym im gronie innych rodziców,
            •  chcą jeszcze lepiej wychowywać swoje dzieci.

Program „Szkoły dla Rodziców”:

1) Kary i nagrody – jak dyscyplinować dzieci, jak być konsekwentnym i stawiać granice

2) Usamodzielnianie dzieci – wspierająca rola rodzica, jak rozmawiać z dzieckiem, włączanie w obowiązki domowe, sytuacja prawna: kiedy dziecko może sprawować opiekę nad młodszym rodzeństwem, kiedy może samodzielnie poruszać się po drodze.

3) Problemy w wieku dorastania - potrzeba akceptacji, jak rozmawiać z nastolatkiem, odrzucenie rówieśnicze, wpływ mediów.

4) Relacje rodzeństwa – role, rywalizacja, zazdrość, porównywanie.

5) Konflikty okołorozwodowe i ich wpływ na dziecko – dziecko jako świadek kłótni, jak rozmawiać z dzieckiem na temat emocji, jak przygotować dziecko do rozstania rodziców.

Miejsce i terminy:

Biblioteka Publiczna w Mierzynie, ul. Welecka 5
            Wtorki: 14 maja, 21 maja, 28 maja, 4 czerwca, 11 czerwca | godzina: 17.00  19.00

Kontakt:

Paulina Odej – 798 137 758 lub Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej – (91) 424 19 79

w terminie do dnia 15 września 2019 r.