• "KIERMASZ DOBROCI" I WIGILIE KLASOWE

• 22 grudnia uczniowie klas 1-7 wzięli udział w spektaklu muzyczno-słownym pod nazwą "Kiermasz dobroci". Każda z klas przedstawiła przed publicznością swój występ. Pomiędzy występami pani Magdalena Suszek przybliżyła nam znaczenie i pochodzenie atrybutów świąt Bożego Narodzenia takich jak choinka, bombka, itp.

Szopka przygotowana przez uczniów została wypełniona życzeniami świątecznymi uczniów. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

Wigilie klasowe obfitowały suto zastawionymi stołami i oczywiście wymarzonymi prezentami.

• WAŻNA INFORMACJA

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w oddziałach przedszkolnych zgłaszane są przypadki chorych dzieci na szkarlatynę, jednocześnie przypominamy, że dziecko chore należy pozostawić w domu do momentu całkowitego wyzdrowienia.

• KLASA 3 PRZYGOTOWUJE SIĘ NA ŚWIĘTA

• Uczniowie klasy 3 ciężko pracowali aby w ich domach zagościł świąteczny nastrój. Na zajęciach wykonali pięknie pachnące świerkiem stroiki bożonarodzeniowe, które przyozdobią stoły i ich domach.

• MIKOŁAJKOWY WYJAZD

• 11 grudnia uczniowie wszystkich klas wzięli udział w mikołajkowym wyjeździe do kina na film pt. "Jak zostać Świętym Mikołajem?". Przed filmem odbył się pokaz dydaktyczny dotyczący tolerancji.

W szkole na każdym kroku widzimy jak zbliżają się święta. Jest to wspaniały czas, który wprowadza nas w piękny, świąteczny nastrój.

• MIKOŁAJKI W SZKOLE

• 6 grudnia na korytarzach i w klasach spotkaliśmy pełno Mikołajów, a każdy miał na głowie czerwoną czapeczkę. Dzień "Czerwonej czapeczki" zorganizował Samorząd Uczniowski, a uczniowie chętnie wzięli w nim udział. W tym dniu również ubraliśmy choinę na holu szkoły, która teraz będzie z nami czekać na święta Bożego Narodzenia.

W oddziale przedszkolnym również świętowali Mikołajki. Mikołaj zostawił dzieciom list z zagadkami, które musieli rozwiązać. Oczywiście wszystko zostało rozwiązane przy dobrej zabawie a nagrodą były prezenty.

• ZABAWA ANDRZEJKOWA I WRÓŻBY

• ​30 listopada tak jak nakazuje tradycja obchodziliśmy Andrzejki. Uczniowie bawili się przy znanej muzyce, wspólnie tańcząc i śpiewając.

Andrzejki to czas dobrej zabawy, ciekawych wróżb i spotkań ze znajomymi. Nasi uczniowie również mogli powróżyć sobie, a wróżby przygotowali i przeprowadzili podczas zajęć świetlicowych, uczniowie klasy 6. Oni również udekorowali salę na zabawę andrzejkową.

• ZAJĘCIA Z PIERWSZEJ POMOCY Z PROGRAMU „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”

• W listopadzie w naszej szkole były przeprowadzone zajęcia z pierwszej pomocy w ramach programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”. W szkoleniu wzięły udział kl. 1 – 3  (25 uczniów), ora kl.4 - 7 (25 uczniów). Razem uczestniczyło w nim 50 osób.

Na zajęciach pokazywane były główne zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy ćwiczyli zasady wzywania pomocy, ułożenia w pozycji bocznej bezpiecznej oraz uciski klatki piersiowej na fantomach. Omówiono zawartość apteczki pierwszej pomocy oraz zastosowanie koca ratunkowego u chusty trójkątnej. Starsi ćwiczyli jeszcze inne zasady udzielania pomocy, jak np. przy zadławieniach. Każda grupa obejrzała krótki film instruktażowy "Doktor Kręciołek”. Uczestnicy szkolenia z klasy 1 otrzymali książeczki ufundowane przez WOŚP z zasadami jak udzielać pomocy. Zajęcia z pierwszej pomocy cieszą się zainteresowaniem wśród uczniów, gdyż pozwalają im utrwalić poznane w poprzednich latach zasady. Młodsi uczestnicy zajęć z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem biorą w nich udział nie stroniąc od wielu pytań i swoich opowieści co komu się przydarzyło.

KLASA 1​​​​​​​

KLASA 2 i 3

KLASA 4 i 5

KLASA 6 i 7

• ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA - BAL JESIENNY Z MISIAMI

• 24 listopada, dzień przed Międzynarodowym Świętem Pluszowego Misia, w szkole odbył się bal z misiami. Odbyła się również prelekcja na temat misiów oraz zagadki dotyczące tych prawdziwych i tych pluszowych misiaczków. Uczniowie w tym dniu przyszli do szkoły w towarzystwie swoich pluszowych maskotek, które towarzyszyły im na balu i na zajęciach lekcyjnych.

Również na zajęciach dzień ten miał swoje miejsce. Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne związane ze świętem Pluszowego Misia, wykonywali misie różnymi metodami: z papieru, z klocków, rysowali ich portrety.