• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2021

     • Utworzono: środa, 13, październik 2021 19:03

      14 października

      DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      to święto wszystkich pracowników oświaty

      Uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły i wręczyli ręcznie wykonane kartki.

      Kartki zostały wykonane podczas zajęć świetlicowych. Niespodzianką był również występ uczniów nagrany i przedstawiony w formie prezentacji. Klasy składały życzenia nauczycielom podczas lekcji, co było miłą niespodzianką dzisiejszego dnia. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za życzenia. Pracownicy szkoły.

       

     • JESIENNY SPACER PRZEDSZKOLAKÓW

     • Utworzono: środa, 13, październik 2021 12:43

      Przedszkolaki wybrały się na jesienny spacer do lasu. Dzieci podziwiały piękno przyrody i odkrywały jej sekrety.

      Obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie: opadające z drzew kolorowe liście, ozdobne trawy i krzewy. Podczas spaceru zbierały" jesienne skarby"- liście, kasztany, żołędzie, które będą znakomitym materiałem do prac plastycznych. /Anita Jankowska- Kardas/

     • STARSZAKI POZNAJĄ LITERY

     • Utworzono: piątek, 08, październik 2021 19:00

      Starszaki rozpoczęły poznawanie literek. Dzieci dostały szablony z literą "O". Uczyły się kreślić kształt litery za pomocą włóczki, klockami oraz na tacy wysypanej kaszą.

      Wszystkie dzieci z zainteresowaniem i uwagą rysowały literę swoimi paluszkami. Po skończonych zajęciach wspólnie ułożyliśmy na dużym formacie literkę " O" z kasztanów, a także stworzyliśmy pracę plastyczną, wyklejając literę plasteliną. 

     • ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT W KLASIE DRUGIEJ

     • Utworzono: wtorek, 05, październik 2021 15:34

      4 października obchodzimy Światowy Dzień ZwierzątŚwiętowanie tego dnia ma na celu przypomnienie i uświadomienie ludziom, iż zwierzęta to istoty żywe, które również mają swoje prawa, m.in. do wolności, opieki czy dobrego traktowania. Poza tym ma za zadanie zmobilizować do zmiany niewłaściwych zachowań ludzi wobec zwierząt.

      Z okazji Światowego Dnia Zwierząt uczniowie klasy drugiej podczas zajęć poznali pojęcia: zwierzęta domowe i zwierzęta leśne. Dzieci dowiedziały się jakie są potrzeby zwierząt i sposoby opieki nad nimi oraz o czym muszą pamiętać decydując się na zwierzę domowe, czego potrzebują zwierzęta i czym się żywią. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną "Zwierzęta domowe", odgadywały zagadki i słuchały piosenek o zwierzętach. Na zakończenie każdy wykonał pracę plastyczną pt. „Mój pupil”, z których następnie powstała galeria prac. /Edyta Urban/

     • DZIEŃ CHŁOPAKA NA WESOŁO

     • Utworzono: czwartek, 30, wrzesień 2021 18:35

      30 września nasi koledzy obchodzili swój dzień. Podczas przerwy odbyły się konkursy z piłką w roli głównej. Dziewczyny skandowały i dopingowały swoich kolegów, a oni odbijali piłkę najlepiej jak umieli. Każdy chłopak otrzymał słodki upominek. Jeszcze raz najlepsze życzenia.  /SU/

      Tak obchodziliśmy Dzień Chłopaka w naszej szkole.

      Konkurs dla Chłopców przygotowany przez SU.

      To oni mieli w tym dniu święto.

      Tak święto Chłopaka obchodziła kl. 5. Były życzenia dla nich a także dowiedzieliśmy się jakie mają marzenia.

      Życzenia dla chłopaków dziewczyny z kl. 5 przedstawiły bardzo obrazowo.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JABŁKA

     • Utworzono: wtorek, 28, wrzesień 2021 19:30

      Międzynarodowy dzień jabłka

      Każdy uczeń już wie, że jabłka na zdrowie się je.

      Za nami  pyszny dzień, w którym królowało JABŁKO. Ten owoc zasługuje na szczególną uwagę ze względu na jego walory i wartość. Podczas prezentacji, która umieszczona była na korytarzu szkolnym, uczniowie dowiedzieli się jakie mamy odmiany jabłek.

      Znalazły się także informacje na temat wartości zdrowotnych jabłek. Dla łasuchów przedstawiony został przepis na pieczone jabłka. Czy ktoś z Was skusił się i zrobił takie w domu? Pochwalcie się nam. Oczywiście nie obyło się bez degustacji. Mniam! /SU?

     • DENTOBUS W SZKOLE

     • Utworzono: piątek, 24, wrzesień 2021 15:06

      DENTOBUS W SZKOLE

      Drodzy Rodzice, w trosce o zdrowe ząbki Waszych dzieci do naszej szkoły może przyjechać dentobus. Dentobus to nic innego, jak po prostu mobilny gabinet stomatologiczny. W nim to udzielane będą świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży naszej szkoły. 

      Skorzystanie ze świadczeń w dentobusie:

      - pozwoli na ocenę stanu zdrowia dziecka w zakresie jamy ustnej

      - ustalenie planu leczenia jak również podjęcie niezbędnego leczenia stomatologicznego.

      Jeżeli chcą Państwo aby Wasze dziecko skorzystało z takiej usługi, prosimy o przesłanie informacji w wiadomości do wychowawcy klasy poprzez Librusa oraz wyrażenie pisemnej zgody na formularzu, które dziecko otrzyma w szkole. 

      Termin badania będzie ustalony po zebraniu informacji o ilości chętnych dzieci.

     • KARTKI DO BLANKI

     • Utworzono: czwartek, 23, wrzesień 2021 19:24

      Kartki do Blanki

      Jak to miło spełniać czyjeś marzenia…

      Serfując po internecie natrafiliśmy na informację o pewnej dziewczynce, Blance, która walczy z chorobą, a jej marzeniem jest dostać mnóstwo kartek urodzinowych. Codziennie wygląda listonosza z nadzieją, że ma przesyłkę dla niej.

      Dlatego postanowiliśmy własnoręcznie wykonać kartki urodzinowe, aby pomóc spełnić marzenie. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem i pomysłem zabrali się do pracy. Dzięki tym staraniom powstało kilkadziesiąt niepowtarzalnych pocztówek. Blanko, najlepsze życzenia! /SU/


     • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2021-2022

     • Utworzono: poniedziałek, 20, wrzesień 2021 19:14

      Wybory do Samorządu Uczniowskiego

      Wybory, wybory i po wyborach

      W tym roku szkolnym w wyborach wystartowali uczniowie klasy 7 i 8. Podczas głosowania wyłoniono przewodniczącą – Marcelę Świątczak, uczennicę klasy 8. Zastępcą została Zuzanna Ziołecka, uczennica klasy 7. W pracach wspierać będą członkowie SU – Aleksandra Krawiec, Szymon Plikus, Hanna Kowal, Wiktoria Siarkowska, i Oliwia Woźniak. Gratulujemy!