• KOMUNIKAT W SPRAWIE DZIAŁAŃ PROFILAKTYCZNYCH DOTYCZĄCYCH ZDROWIA DZIECI I UCZNIÓW

• Drodzy Rodzice, Opiekunowie!W związku z działaniami profilaktycznymi przeciwko wszawicy, owsicy i mononukleozy prosimy o obserwację dzieci. W przypadku pojawienia się którejkolwiek z chorób, należy niezwłocznie zastosować odpowiednie leczenie. Ważne, aby prowadzić działania profilaktyczne - systematyczne sprawdzanie głów, obserwacja zachowania dzieci (w przypadku owsicy), częste mycie rąk.

Więcej informacji w zakładce Dla Rodzica - Informacje.

• KONIEC LATA I ŚWIĘTO KROPKI U 5-LATKÓW

• Miniony tydzień w grupie 5 latków upłynął ciekawie, wesoło i intensywnie. Spędzaliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu łapiąc ostatnie promienie letniego słońca. Wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak jesieni, która zbliża się do nas wielkimi krokami. Dowiedzieliśmy się dużo o tym, że aby poznawać świat wykorzystujemy pięć zmysłów.

Ostatniego dnia świetnie bawiliśmy się świętując Międzynarodowy Dzień Kropki, który jest świętem kreatywności i wiary w siebie wszystkich dzieci!

• Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej lekturą 12. odsłony Narodowego Czytania.

• Prezydent RP Andrzej Duda skierował okolicznościowy list, zachęcając do wspólnej lektury.

– To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu – podkreślił w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

• PIERWSZY TYDZIEŃ W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

• Za nami pierwszy tydzień nowego roku szkolnego. Najmłodsi postawili swoje pierwsze kroki w przedszkolnej sali i chyba już wiedzą, że czeka ich wspaniała przygoda w przedszkolu! Będziemy na bieżąco informować o postępach :)

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzędzinach

odbędzie się

4 września 2023 roku o godz. 08:15.

• INFORMACJA O SPOTKANIU

Dnia 29.08.2023 r. o godz. 16:15

odbędzie się spotkanie z rodzicami/prawnymi opiekunami dzieci,

które będą uczęszczać do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2023/2024.

Ewa Lewandowska

Dyrektor PSP

W Rzędzinach

• Stypendium Wójta Gminy Dobra dla uczniów szczególnie zdolnych w roku szkolnym 2022/2023

• Zgodnie z uchwałą Nr XLIII/557/2023 Rady Gminy Dobra z dnia 25 maja 2023 r. w sprawie określenia zasad przyznawania stypendium Wójta Gminy Dobra za wybitne osiągnięcia w nauce dla uczniów szczególnie zdolnych (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego z 2023 r. poz. 3231), istnieje możliwość składania wniosków o przyznanie stypendium Wójta Gminy Dobra za wybitne osiągnięcia w nauce dla uczniów szczególnie zdolnych w roku szkolnym 2022/2023.

O stypendium mogą ubiegać się uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Dobra, którzy po zakończeniu klasyfikacji rocznej spełniają jeden z poniższych warunków:

1) w klasyfikacji rocznej osiągnął wzorową ocenę z zachowania i średnią ocen co najmniej 4,75 i jest laureatem konkursu, olimpiady, turnieju wiedzy i umiejętności organizowanych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U. z 2020 r. poz. 1036) o zasięgu co najmniej powiatowym lub regionalnym.

2) w klasyfikacji rocznej osiągnął bardzo dobrą ocenę z zachowania i średnią ocen co najmniej 4,75 i jest laureatem konkursu, olimpiady, turnieju wiedzy i umiejętności organizowanych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U. z 2020 r. poz. 1036) o zasięgu co najmniej wojewódzkim.

W celu zapoznania się ze szczegółowymi zasadami przyznawania stypendium udostępniamy Państwu treść uchwały wraz z wnioskiem.

Wniosek składa się w Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół w Dobrej, z siedzibą w Dołujach, przy ul. Daniela 32.

Termin składania wniosków upływa w dniu 31 sierpnia 2023 r.

Wniosek - wniosek_o_stypendium_WZOR.doc

Uchwała – uchwala_XLIII-557-2023_Dz._W._Zach._3231.pdf

Szczegółowe informacje na temat stypendium uzyskać można w Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół w Dobrej, z siedzibą w Dołujach, przy ul. Daniela 32, tel. 91 311 37 38.

Helena Tomaszewska

ZEAS w Dobrej