• ŻYCZENIA WIELKANOCNE

• Niech nadchodzące Święta Wielkanocne przyniosą Państwu wiele chwil radości, wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i szczęścia płynącego z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób.

• WYJAZD DO PLECIUGI

• 27 marca uczniowie klas I- IV pojechali na wycieczkę do Szczecina na przedstawienie „Fujka i ocean” do Teatru Lalek „Pleciuga”.

Po obejrzeniu wspaniałej sztuki, dzieci zwiedziły miejsca niedostępne dla publiczności, czyli pracownię lalkarską i magazyn lalek, gdzie mogły porozmawiać z pracownikami Teatru, którzy projektują i wykonują scenografie i lalki. Na koniec przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie z aktorem – Panem Krzysztofem Tarasiukiem.

• KONKURS KOŁA ŁOWIECKIEGO ROZTRZYGNIĘTY

• W dniu 26 marca przedstawiciele Koła Łowieckiego przybyli do naszej szkoły aby podziękować uczniom za wzięcie udziału w konkursie "Wielkanoc w lesie". Upominki otrzymali wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, a była to liczna grupa. Wśród obdarowanych były wyróżnienia za najbardziej pomysłowe prace.

Prace konkursowe uczniów klasy 1.

• WIOSENNE WARSZTATY PLASTYCZNO-TECHNICZNE W KLUBIE W BUKU

• 25 marca uczniowie klasy I wzięli udział w warsztatach plastyczno- technicznych w Klubie w Buku. Uczniowie wykonali bardzo ciekawe dekoracje wiosenne: drewniane kwiatki, baranki, stojaki na serwetki.

W przerwach między pracami na dzieci czekały własnoręcznie przygotowane przekąski: frytki, nuggetsy i gofry z dżemem.

Z wycieczki wszyscy wrócili bardzo szczęśliwi i zadowoleni z efektów swojej pracy. Dziękujemy Pani Eli z Klubu w Buku za zaproszenie i przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć.

• Warsztaty psychoprofilaktyczne

• 22 marca klasy VI i VII wzięły udział w 4-godzinnych warsztatach psychoprofilaktycznych, które poprowadziły p. Anna Malinowska, p. Edyta Stosik oraz p. Marta Weychan w ramach projektu Regionalne Centrum Kryzysowego realizowanego w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie. Uczniowie mieli okazję porozmawiać o pojęciu kryzysu, sytuacjach kryzysowych, które mogą zdarzyć się w ich życiu, uczyli się je rozpoznawać i reagować. Kryzys nie jest wydarzeniem – jest reakcją na wydarzenie.

• TURNIEJ "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

• 22 marca w PSP w Mierzynie uczniowie szkół gminy Dobra zmagali się z pytaniami turnieju OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali Ania Rewers i Adam Szczurowski z kl. 6.  Uczniowie wystąpili w strojach strażackich.

• DZIEŃ WIOSNY - DZIEŃ TALENTÓW

• 21 marca to pierwszy dzień astronomicznej wiosny. W tm też dniu obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki (nie do pary) okazujemy swoją otwartość wobec odmienności ludzi, budujemy świadomość oraz poczucie wrażliwości i tolerancji wobec wszystkich osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Tradycją stało się, że w tym dniu uczniowie mogą zaprezentować swoje talenty. Dzieci z grupy 6 latków rozpoczęły pokaz talentów matematyczną piosenką, następnie obejrzeliśmy pokaz gimnastyczny, wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu naszych uczennic oraz utworu muzycznego z grą na bębnach,  pośmialiśmy się z opowiadanych dowcipów, posłuchaliśmy o hobby naszych uczniów, a także mieliśmy okazję zaznajomić się z zasadami sztuki walki jaką jest aikido. Wszystkie występy spotkały się z entuzjastyczną reakcją publiczności.

Każdy talent został nagrodzony słodkim upominkiem i prezentem na zbliżające się święta.

Ten uroczy dzień zakończyliśmy wspólnym ogniskiem, podczas którego można było upiec kiełbaskę i chleb. Nagrody dla uczestników pokazu talentów oraz poczęstunek na ognisku sfinansowała Rada Rodziców, której bardzo dziękujemy. Sezon wiosenny uważamy za rozpoczęty!

• KANGUR MATEMATYCZNY 2024

• Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach.

Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tym konkursie. Uczestnicy to uczniowie klas od 3 do 7, którzy w dniu 21 marca zmagali się z zadaniami testowymi w swoich kategoriach. Byli wśród nich tacy co pisali test po raz kolejny, ale również pionierzy w tej konkurencji.