• PROJEKT "PRZYGOTUJMY LEPSZY ŚWIAT"

     • Utworzono: środa, 01, grudzień 2021 18:12

      W listopadzie uczniowie klasy drugiej rozpoczęli realizację programu „Przygotujmy lepszy świat”. To program edukacyjny dla klas 1-3 szkół podstawowych, którego celem jest pokazanie dzieciom, że ich codzienne wybory żywieniowe mają znaczenie dla nich i dla naszej planety.

      Uczestnicząc w programie uczniowie będą zdobywać wiedzę i praktyczne umiejętności pozwalające im wybierać w diecie to, co najlepsze dla nich i dla planety. Poznają ciekawe przepisy i samodzielnie w domu będą przygotowywać posiłki oparte na składnikach roślinnych. W ramach programu dzieci będą brały udział w interaktywnych lekcjach spełniających wymogi programowe MEN, przygotowanych przez specjalistów we współpracy z nauczycielami. Gotowe lekcje dostosowane do wieku uczniów w sposób teoretyczny i praktyczny pomogą dzieciom zrozumieć zależności pomiędzy dietą a kondycją naszej planety.

      Wszyscy chcemy działać dla dobra dzieci, przyszłych pokoleń i świata, dlatego pokazujemy, jak drobna zmiana na naszym talerzu może być korzystna dla naszego zdrowia i zaowocować wielką zmianą dla środowiska: przywrócić ziemi bioróżnorodność, ograniczyć emisję gazów, oszczędzić hektolitry wody, uratować tysiące gatunków roślin i zwierząt. /Edyta Urban/

     • BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA

     • Utworzono: wtorek, 30, listopad 2021 19:53

      Zapraszamy do odwiedzin szkolnej biblioteki.

      Drodzy Uczniowie!

      Biblioteka szkolna zaprasza Was do odwiedzin!

      Znajdziecie u nas dużo ciekawych nowości dla młodszych i starszych.

      Na długie jesienne i zimowe wieczory - dobra książka to świetny wybór.

      Dziękujemy klasie IV oraz p. Magdalenie Suszek za przygotowanie pięknego plakatu.

      Znajdziecie go na drzwiach biblioteki.
                                                                                                                        Bibliotekarze

     • ŚWIETLICOWE HOKUS - POKUS

     • Utworzono: wtorek, 30, listopad 2021 19:47

      W magiczne andrzejkowe popołudnie uczniowie mieli okazję poznać co wydarzy się w przyszłości!

      W magiczne andrzejkowe popołudnie uczniowie mieli okazję poznać co wydarzy się w przyszłości! Kto pierwszy znajdzie swoją drugą połówkę..., kim zostanie w przyszłości..., jak będzie miał na imię wybranek/wybranka serca..., oraz czy spełnią się marzenia... Zabawa była przednia!!!

     • ANDRZEJKI W KLASIE DRUGIEJ

     • Utworzono: wtorek, 30, listopad 2021 18:10

      Andrzejki to doskonała okazja do zabawy i do sprawdzenia losu. W polskiej tradycji to ostatnia okazja do zabawy przed adwentem. Święto to obchodzi każdy z nas, niezależnie od wieku. Dzieci uwielbiają wróżby andrzejkowe, takie jak lanie wosku, odmierzanie butów czy zabawę w "kim będę w przyszłości” i „jak na imię będzie miała twoja sympatia”.

      Zabawa andrzejkowa w tym roku szkolnym z powodu obostrzeń związanych z epidemią nie mogła odbyć się zgodnie z tradycją dla wszystkich klas razem. Jednakże uczniowie klasy drugiej 30 listopada w dniu imienin Andrzeja świetnie bawili się i z zainteresowaniem słuchali ciekawostek dotyczących tradycji związanych z wieczorem andrzejkowym. Dzięki przygotowanym wróżbom, rekwizytom i zabawom dzieci mogły poczuć magię tego dnia. / Edyta Urban/

     • ENGLISH MASTER - AUTUMN/FALL

     • Utworzono: poniedziałek, 29, listopad 2021 18:19

      Projekt „ ENGLISH MASTER”.

      ENGLISH MASTERnauka języka angielskiego poprzez zabawę.

      W naszej szkole ruszył innowacyjny projekt „ ENGLISH MASTER”.

      Uczniowie będą pracować indywidualnie. Dwa razy w miesiącu otrzymają zadanie do wykonania. Będą to często zadania tematyczne. Zadaniem uczniów będzie rozwiązanie konkretnego zadania, za które dostaną odpowiednią ilość brytyjskich flag. Przez okres innowacji chętni uczniowie zbierać będą flagi a osoba która zdobędzie ich najwięcej otrzyma tytuł; „English Master” czyli Mistrz Języka Angielskiego.

      AUTUMN / FALL

      Rozgrywka już się rozpoczęła. Jesień za oknami więc i u nas zrobiło się jesiennie. W pierwszym zadaniu uczniowie musieli odgadnąć nazwy liści, a potem odgadnąć jak nazywają się one po angielsku. W drugim zadaniu zadaniem uczniów było odgadnięcie haseł w jesiennej krzyżówce:)

      W poniedziałek czeka nas kolejne zadanie tym razem już bardziej bożonarodzeniowe:) HAVE FUN

      W poniedziałek czeka nas kolejne zadanie tym razem już bardziej bożonarodzeniowe:) HAVE FUN

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASIE DRUGIEJ

     • Utworzono: czwartek, 25, listopad 2021 19:35

      Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

      Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś miał swoje setne urodziny.

      a początku zajęć dzieci zapoznały się z historią Dnia Pluszowego Misia, wyglądem i warunkami życia niedźwiedzi oraz poznały sylwetki misiów – bohaterów literackich np.: Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Coralgola i misia Yogi. Dzieci z zainteresowaniem oglądały prezentację z zagadkami, wystawkę książek o misiach i niedźwiedziach oraz film o misiu Coralgolu. W tym dniu uczniowie klasy drugiej mogli również przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole, siedząc razem z nimi w ławeczkach i uczestnicząc w zajęciach (ze względu na obostrzenia sanitarne dzieci niestety nie mogły się wymieniać swoimi misiami w czasie zabawy). W ramach obchodów tego miłego święta na zakończenie zajęć uczniowie  wykonali pracę plastyczną „Mój wymarzony miś” i podzielili się historiami dotyczącymi ich pluszowych przytulanek.

      Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” /Edyta Urban/

     • 25 LISTOPADA MATEMATYCZNY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • Utworzono: czwartek, 25, listopad 2021 17:54

      25 listopada uczniowie klas 4-8 na lekcji matematyki obchodzili „matematycznie” Dzień Pluszowego Misia. Poszczególne klasy rozwiązywały kartki z kalendarza przygotowane przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

      Uczniowie zmagali się z własnościami liczb naturalnych (podzielność liczb) oraz z zapisem i odczytywaniem wieków. Dla klasy 8 była to dobra powtórka przed egzaminem z tych zagadnień, gdyż były one przerabiane w klasach poprzednich. /Mariola Zachciał/

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W "STARSZAKACH"

     • Utworzono: czwartek, 25, listopad 2021 12:55

      25 listopada obchodziliśmy w zerówce Dzień Pluszowego Misia. Poznaliśmy historię powstania tej pluszowej zabawki, poprzez obejrzenie filmu edukacyjnego.

      Śpiewaliśmy piosenki o niedźwiadku, porównywaliśmy wygląd Misia na przestrzeni czasu. Układaliśmy misie według wielkości i przeliczaliśmy je. Określaliśmy odmienność każdego Misia z osobna. Na koniec każdy stworzył misiową przekąskę z herbatników posmarowanych miodem. Tablica naszego małego artysty została udekorowana pięknymi pracami dzieci z wykorzystaniem wełny.