• 2 października "DNIEM BEZ PRZEMOCY"

     • W październiku, w związku z obchodzonym na świecie 2 października „Dniem bez przemocy”  w klasach od I do VII miały miejsce zajęcia na temat „Złość jest ok. Agresja nie jest ok”. Podczas spotkań uczniowie nazywali emocje, uczyli się odróżniać złość od agresji, rozróżniali agresję psychiczną od fizycznej, zapoznawali się ze sposobami radzenia sobie ze złością, ćwiczyli używanie komunikatu „ja”. Zajęcia były realizowane w ramach zadań programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły.

     • MOJA RODZINA

     • W tym tygodniu rozmawialiśmy o naszych rodzinach - nazywaliśmy jej członków i podawaliśmy ich imiona, a także ustalaliśmy kim są babcia i dziadek. Utrwalaliśmy nazwy figur geometrycznych, a później stworzyliśmy z nich portrety naszych najbliższych. Powtarzaliśmy wierszyki o grzybkach i gościu i już prawie, prawie znamy je na pamięć. Uczyliśmy się rysować postać i wyszło nam to fantastycznie!

      Dużo tańczyliśmy, tworzyliśmy wspaniałe budowle, ćwiczyliśmy spostrzegawczość i koncentrację, a także spędziliśmy sporo czasu na świeżym powietrzu, nie dając się wystraszyć jesiennej pogodzie. 

     • BohaterON – włącz historię!

     • W październiku, klasy: IV, V i VII wzięły udział kolejny raz w akcji BohaterON. BohaterON – włącz historię! To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Uczniowie poznali biogramy wybranych Powstańców, poznali fakty z życia codziennego ludzi w czasie trwania powstania. Klasy 4 i 5 obejrzały widowisko „Iskra nadziei”, historię 11 letniej Janki mieszkającej w Warszawie i będącej obserwatorką Powstania Warszawskiego. Uczniowie dowiedzieli się jakim koszmarem była wojna z perspektywy dziecka, które traci przez nią dzieciństwo i poczucie bezpieczeństwa. Uczniowie klasy 7 wysłuchali opowiadania „Uparte serce tego miasta”, wspomnienia uczestników tego wydarzeni i ich najbliższych. Klasa 7 analizowała też zagrane przez współczesnych aktorów emocje, jakie z pewnością towarzyszyły powstańcom przed włączeniem się do walki. Projekt ma edukować młodych Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne. /E. Bajuk/

     • 14 października - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     • Dzień Edukacji Narodowej to święto dedykowane nauczycielom i całemu systemowi oświaty. To moment, kiedy doceniamy trud i zaangażowanie tych, którzy poświęcają się kształceniu i wychowywaniu przyszłych pokoleń.

      Uczniowie podziękowali wszystkim pracownikom oświaty przygotowując program artystyczny. Były wiersze, piosenki i taniec.

     • "AKTYWNE ŚRODY"

     • Grupy: Pajączki oraz "zerówka" rozpoczęły cykl cotygodniowych aktywności, które mają na celu wprowadzenie do aktywności ruchowej i czerpanie z niej przyjemności. W każdą środę będziemy ćwiczyć, przełamywać swoje ograniczenia i doskonalić współpracę w drużynie!  

     • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

     • Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

      Bogactwo językowe Europy stanowi niezwykłą wartość, którą należy doceniać, wykorzystywać i pielęgnować. Rozwijanie umiejętności językowych jest  zarówno koniecznością, jak i prawem  KAŻDEGO z nas – takie  jest jedno z najważniejszych przesłań Europejskiego Dnia Języków, a  zasadniczym celem  obchodów Dnia Języków jest podnoszenie  świadomości w zakresie:

      - bogactwa i różnorodności  językowej  Europy, które należy pielęgnować i rozszerzać;

      potrzeby osiągania przez obywateli pewnego  zaawansowania  w zakresie co najmniej dwóch języków, poza swoim własnym. 

     • BIEG W PIŻAMACH - POMAGAMY

     • 20 września wzięliśmy udział w drugiej edycji Ogólnopolskiego Charytatywnego Biegu i Dnia w Piżamach, aby wesprzeć dzieci na oddziałach onkologicznych. Codziennie rano wstajesz, myjesz zęby, czeszesz się, ubierasz i wychodzisz z domu? Dla Ciebie to rutynowe czynności, nad którymi się nie zastanawiasz. Dla dziesiątek tysięcy dzieci chorych onkologiczne to marzenie, na którego spełnienie czekają często miesiącami.

      Ich codziennością jest szpitalny oddział i… piżama. Dlatego, solidaryzując się z dziećmi onkochorymi…

      przebiegliśmy się, symbolicznie, w piżamach.

      Przed biegiem odbyła się rozgrzewka 

      I pobiegliśmy ... biegli duzi i mali

      Po biegu odbył się kiermasz wypieków przygotowanych przez uczniów i ich rodziców. Zebrane pieniądze ze sprzedaży ciast będą przeznaczone na cel charytatywny.

      Drodzy Rodzice, Opiekunowie! Nauczyciele! Uczniowie! 

      W imieniu Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego serdecznie dziękujemy za udział w akcji BIEG W PIŻAMACH! Udało nam się zebrać 1262,50 zł. Kwota została przekazana na konto Fundacji "Gdy liczy się czas". Dziękujmy! 

      Katarzyna Rohde - przewodnicząca Rady Rodziców, Magdalena Suszek - opiekun Samorządu Uczniowskiego