• DZIEŃ MYSZKI MIKI W KLASIE DRUGIEJ

     •  

      Utworzono: czwartek, 18, listopad 2021 15:46

      Dzień Myszki Miki przypada na 18 listopada.

      Myszka Miki to postać znana na całym świecie, bohater licznych kreskówek Walta Disneya. Historia głosi, że pewnego dnia, na biurko w domu Walta Disneya wskoczyła mała myszka. Disney polubił ją i stwierdził, że uczyni ją główną postacią swoich kreskówek. Na cześć zaistnienia Myszki Miki w pierwszej udźwiękowionej animacji "Parowiec Willy" z 18 listopada 1928 r. właśnie 18 listopada  zostało ustanowione jej święto.

      Myszka Miki w tym roku obchodziła swoje 93 urodziny. Dzieci z klasy drugiej również postanowiły uczcić jej święto. Uczniowie na początku poznali historię powstania animowanego bohatera, poznali kilka ciekawostek dotyczących rysownika, który stworzył myszkę, czyli Walta Disneya.  Wszystkie dzieci tego dnia wcieliły się w bajkowe postacie Wolta Disneya, dziewczynki przebrały się za Myszki Minie, chłopcy natomiast za Myszki Micky. W tym dniu dzieci były poszukiwaczami rzeczy należących do Myszki Miki, rozwiązywały zagadki, prezentowała swoje stroje, tańczyły taniec z „Klubu Przyjaciół Myszki Miki”, wykonały pracę plastyczną „Przypinka z myszką” i kolorowały kolorowanki z bohaterką dnia. Ponadto odbył się konkurs na układanie puzzli z Myszką Miki. /Edyta Urban/

     • DZIEŃ TOLERANCJI W KLASIE DRUGIEJ

     • Utworzono: wtorek, 16, listopad 2021 15:45

      16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji

      16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO.

      16 listopada również w klasie drugiej  odbył się Dzień Tolerancji. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – kolegów, koleżanek. W tym dniu uczniowie obejrzeli audycję, której celem było kształtowanie postaw  tolerancji, szacunku i empatii. Poznały także Dekalog Tolerancji, który uczy co oznacza „tolerancja” i  jakimi zasadami kierować się by być tolerancyjnym w stosunku do innych.

       

      Podsumowaniem tego dnia było stworzenie przez całą klasę „Drzewka Tolerancji”. Listki, na których uczniowie wypisywali  hasła  kojarzące się  im z  motywem przewodnim dnia, pięknie ozdobiły drzewo. Mamy nadzieję, że wszystkie działania, które w tym dniu  towarzyszyły uczniom pogłębiły ich wiedzę na temat tolerancji, stały się refleksją nad postawami wobec innych osób, otworzyły serca i zachęcił do walki z  brakiem tolerancji. Podjęta inicjatywa miała na celu  poruszyć strunę wrażliwości i  spojrzeć na innych ludzi z wyrozumiałością. /Edyta Urban/

     • GÓRA GROSZA 2021

     • Utworzono: poniedziałek, 15, listopad 2021 19:09

      DRODZY RODZICE, DZIECI I NAUCZYCIELE

      W zeszłym roku ze względu na trwającą pandemię i nauczanie zdalne nie udało się zorganizować i przeprowadzić akcji "GÓRA GROSZA".

      W tym roku - z większą mocą - zachęcamy do wzięcia udziału akcji.

      Dzięki wsparciu można pomóc wielu osobom, które są w potrzebie.

      Biorąc udział w "GÓRZE GROSZA" pomagamy podopiecznym TOWARZYSTWA NASZ DOM, czyli osobom wychowującym się poza własną rodziną.

      AKCJA TRWA DO 20.12.2021 r.

      Zapraszamy.

      Samorząd Uczniowski

     • DZIEŃ JEŻA W KLASIE DRUGIEJ

     • Utworzono: piątek, 12, listopad 2021 18:09

      10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża. Jeż jest jednym z najchętniej widywanych gości w ogrodzie oraz na działce. To pożyteczne stworzenie jest uwielbiane w szczególności przez dzieci.

      Na przełomie października i listopada jeże zapadają w sen zimowy i pewnie nawet nie wiedzą, że mają swoje święto, które przypada 10. listopada. Tego dnia uczniowie klasy drugiej brali udział w wielu zajęciach i aktywnościach, aby lepiej poznać te małe zwierzątka. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną o jeżach, wykonały ciekawe prace plastyczne i manualne oraz wzięły udział w „Jeżowym quizie”.

      Obejrzały także film edukacyjny z ciekawostkami oraz wspólnie bawiły się w „Na dywanie siedzi jeż...” . Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowania dzieci otaczającym światem oraz poszerzenie wiedzy na temat środowiska naturalnego naszego małego bohatera jesieni. /Edyta Urban/

      10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża. Jeż jest jednym z najchętniej widywanych gości w ogrodzie oraz na działce. To pożyteczne stworzenie jest uwielbiane w szczególności przez dzieci.

      Na przełomie października i listopada jeże zapadają w sen zimowy i pewnie nawet nie wiedzą, że mają swoje święto, które przypada 10. listopada. Tego dnia uczniowie klasy drugiej brali udział w wielu zajęciach i aktywnościach, aby lepiej poznać te małe zwierzątka. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną o jeżach, wykonały ciekawe prace plastyczne i manualne oraz wzięły udział w „Jeżowym quizie”.

      Obejrzały także film edukacyjny z ciekawostkami oraz wspólnie bawiły się w „Na dywanie siedzi jeż...” . Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowania dzieci otaczającym światem oraz poszerzenie wiedzy na temat środowiska naturalnego naszego małego bohatera jesieni. /Edyta Urban/

     • NIEPODLEGŁOŚĆ NASZEJ OJCZYZNY

     • Utworzono: czwartek, 11, listopad 2021 17:26

      Zgodnie z tematyką planu świetlicy z okazji Święta Niepodległości uczniowie rozmawiali na temat: „Dlaczego obchodzimy to święto?”, wymienili symbole narodowe: hymn, godło i flagę a następnie wykonali techniką wyklejania z bibuły konturu Polski w barwach narodowych. Prace zostały wystawione na tablicy  w holu szkoły.

     • SZKOŁA DO HYMNU 2021

     • Utworzono: środa, 10, listopad 2021 19:00

      W ramach obchodów święta 11 listopada - 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości szkoła wzięła udział w akcji MEiN „Szkoła do hymnu”.

      Uczniowie odświętnie ubrani, z przygotowanymi flagami uroczyście odśpiewali hymn naszego państwa, a także pieśń wojskową pt. My Pierwsza Brygada. Poza tym w szkole miał miejsce konkurs pt. „Co wiesz o Polsce?” – najlepsi z ogólnej wiedzy o kraju otrzymali książki, pamiątkowe magnesy, dyplomy i słodkie upominki. Z historią naszego kraju uczniowie zapoznali się także na lekcjach historii, języka polskiego, zajęć z wychowawcami. Na korytarzu szkolnym uczniowie mogli rozwiązywać zadania historyczne, układać puzzle oraz podpisy pod symbolami Polski, rozwiązywać rebusy związane z postaciami i wydarzeniami w Polsce okresu międzywojennego.  /E. Bajuk, M. Suszek/

     • ZAJĘCIA Z PIERWSZEJ POMOCY Z PROGRAMU „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”

     • Utworzono: środa, 10, listopad 2021 17:06

      Na przełomie października i listopada w naszej szkole były przeprowadzone zajęcia udzielania pierwszej pomocy w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować”. W szkoleniu wzięły udział: kl. 1 (5 uczniów), kl. 2 (7 uczniów), kl. 3 (11 uczniów), kl.4 (6 uczniów), kl. 5 (11 uczniów), kl. 7 (13 uczniów) i kl. 8 (8 uczniów). Razem uczestniczyło w nim 61 osób.

      Na zajęciach pokazywane lub przypominane były główne zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z uwzględnieniem zmian wymuszonych przez Covid-19 odejście od oddechów ratowniczych oraz zbliżania swojej twarzy do twarzy poszkodowanego). Uczestnicy ćwiczyli uciski klatki piersiowej na fantomach. Każda grupa obejrzała krótki film instruktażowy: młodsi "Doktor Kręciołek", starsi "Pierwsza pomoc przedmedyczna" u osoby dorosłej i u dziecka. W związku z tym, że na naszej szkole został zamontowany defibrylator, na szkoleniu był on omówiony, jak i jego działanie oraz zastosowanie. Uczestnicy szkolenia z klas 1-3 otrzymali książeczki ufundowane przez WOŚP. Zajęcia pozwoliły uczniom utrwalić poznane w poprzednich latach zasady a młodszym uczestnikom zajęć, zapoznać się z nimi. /Mariola Zachciał/

      Klasa 2 i 1 - film instruktażowy "Doktor Kręciołek"

      Klasa 1 - uciski ratownicze

      Klasa 2 - uciski ratownicze

      Klasa 3

      Klasa 4

      Klasa 4 - poznanie działania defibrylatora

      Klasa 5

      Klasa 7 - poznanie działania defibrylatora

      Klasa 8

     • DZIEŃ JEŻA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

     • Utworzono: środa, 10, listopad 2021 15:47

      10 listopada obchodziliśmy w grupie starszaków Dzień Jeża. 

      Przyjrzeliśmy się z bliska kolczastej legendzie. Poznaliśmy wiele ciekawostek na temat jeży: ich zamieszkania, zdobywania pożywienia, zapadania w sen zimowy i tego, że są gatunkami chronionymi. Wykonaliśmy karty pracy o jeżyku i pracę plastyczną, która została zawieszona w kąciku małego artysty.

     • KLASA 7 W YOU CAN DANCE TVP

     • Utworzono: wtorek, 09, listopad 2021 19:11

      Witajcie uczniowie, rodzice i znajomi:)

      Moja klasa 7 lubi tańczyć:) Bierzemy udział w You Can Dance dla szkół podstawowych:))) Proszę polajkujcie!!!!! Z góry Big Thanks!!!!! Maja Lipińska - wychowawczyni.

      You Can Dance TVP

      https://www.facebook.com/youcandancetvp/videos/1519200158458819

      Zgłoszenie konkursowe - Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzędzinach

      Przedstawiamy zgłoszenie do konkursu YOU CAN DANCE  nadesłane z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzędzinach. Jeśli to Wasz faworyt do wygranej – zostawiajcie lajki. Wszystko w Waszych rękach.   

     • TYDZIEŃ RODZINNY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM 5-6 LATKÓW

     • Utworzono: wtorek, 09, listopad 2021 19:08

       

      W tygodniu o rodzinie, dzieci z gruby starszaków wykonały drzewa genealogiczne swoich rodzin. Rozmawialiśmy o pokoleniach oraz oglądaliśmy zdjęcia rodzinne przyniesione przez dzieci z domu.