• ŻYCZENIA Z OKAZJI „DNIA TATY” (online)

     • Utworzono: środa, 23, czerwiec 2021 12:46

      23 czerwca uczniowie klasy pierwszej przygotowali niespodziankę dla swoich tatusiów w dniu ich święta.

      Każdy dla swojego taty przygotował własnoręcznie mały upominek i wręczył go po powrocie do domu. W tym dniu również pierwszaki nagrały występ artystyczny z życzeniami „Kocham mojego tatę!”, który został zamieszczony na platformie Teams. /Edyta Urban/

     • BEZPIECZNE WAKACJE – WIZYTA POLICJANTÓW Z KOMISARIATU POLICJI W MIERZYNIE

     • Utworzono: wtorek, 22, czerwiec 2021 12:07

      22 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz z klas I-VIII odbyły spotkania z Policjantami Komisariatu w Mierzynie, Panami Dariuszem Sławińskim oraz Bartoszem Kawką.

      Dzieciom zostały przypomniane zasady bezpiecznego przebywania na akwenach wodnych, w górach i w czasie podróżowania. Policjanci przypomnieli także zasady obowiązujące w kontaktach z nieznajomymi, a także co należy zrobić, gdy spotka się na swojej drodze dzikie zwierzę lub obcego psa. Nasi uczniowie wykazali się bardzo wyczerpującą wiedzę jeśli chodzi o bezpieczne zachowania w czasie wakacji. /E. Bajuk/

     • WYCIECZKA KRAJOZNAWCZA W RAMACH INTEGRACJI ZESPOŁÓW KLASOWYCH

     • Utworzono: poniedziałek, 21, czerwiec 2021 18:14

      W ostatnim tygodniu przed zakończeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych uczniowie klas 4-8 integrowali się w swoich zespołach klasowych. Było to ostatnie wspólne wyjście w gronie klasowym przed wakacjami.

      Pokonując trasę z Rzędzin do Stolca każdy mógł porozmawiać z kolegami i koleżankami. Nad odnowionej plaży w Stolcu uczniowie mogli odpocząć w dowolny sposób, grając w piłkę siatkową, korzystając z placu zabaw, budując zamki z piasku lub opalając się.  Wychowawcy omówili z uczniami zasady bezpiecznych zabaw podczas letniego wypoczynku. Wyjście w teren w tak piękną pogodę wywołało uśmiechy na ustach uczniów i nauczycieli.

     • INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI UCZĘSZCZAJĄCYCH DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

     • Utworzono: piątek, 18, czerwiec 2021 15:21

      Rodzice dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych

      Przerwa wakacyjna w oddziałach przedszkolnych Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzędzinach  od 02 sierpnia 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r.

      Opieka wakacyjna w oddziałach przedszkolnych Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzędzinach od 01 lipca 2021 r. do 30 lipca 2021 r.

      Deklaracje o uczęszczaniu dziecka do oddziału przedszkolnego w czasie wakacji można składać elektronicznie na adres e-mail: sekretariat@psprzedziny.pl, lub do skrzynki przy głównym wejściu do szkoły, w terminie do 23.06.2021 r.

      Jeżeli chcecie Państwo skorzystać z opieki w innej placówce należy we własnym zakresie złożyć deklarację w wybranej szkole/przedszkolu w dniach 21.06.2021 r. – 23.06.2021 r. do godz.14:00.

      Opieka wakacyjna w innych placówkach na terenie Gminy Dobra​

      1. Oddziały przedszkolne w Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrej:

      01.07.2021 r. - 30.07.2021 r.

      2. Oddziały przedszkolne w Publicznej Szkole Podstawowej w Bezrzeczu:

      02.08.2021 r. - 31.08.2021 r.

      3. Oddziały przedszkolne w Publicznej Szkole Podstawowej w Dołujach:

      02.08.2021 r. - 31.08.2021 r.

      4. Oddziały przedszkolne w Zespole Przedszkoli w Mierzynie:

      01.07.2021 r. - 30.07.2021 r.

      O ZAKWALIFIKOWANIU SIĘ DO OPIEKI BĘDZIE DECYDOWAŁA KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

      Pliki do pobrania:
      Deklaracja_do_oddzialu_przedszkolnego.pdf

     • WYCIECZKA PIERWSZAKÓW - POWITANIE LATA

     • Utworzono: czwartek, 17, czerwiec 2021 20:44

      17 czerwca uczniowie klasy pierwszej wybrali się na pieszą wycieczkę do miejscowości Stolec. Wyjście było zorganizowane w ramach przywitania nadchodzącego lata i zbliżającego się zakończenia roku szkolnego.

      Dzieci odpowiednio przygotowane do pieszej wędrówki, zaopatrzone w wodę do picia, śniadanka, czapki z daszkiem i preparaty na komary, wyruszyły na długo wyczekiwaną wyprawę. Zanim doszły do celu nad jezioro Stolsko, po drodze podziwiały jeszcze piękny Pałac w Stolcu i Kościół. Po długim odpoczynku na placu zabaw znajdującym się  przy jeziorze, przyszedł czas na powrót do szkoły malowniczą trasą łączącą Stolec z Rzędzinami. /Edyta Urban/

     • NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021

     • Utworzono: czwartek, 17, czerwiec 2021 16:59

      Szanowni Państwo

      Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r. na terenie całego kraju będą prowadzone największe badania statystyczne Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań Będzie on w pełni realizowany przy użyciu interaktywnego formularza spisowego dostępnego na stronie GUS: https://spis.gov.pl/

      Dane zebrane w spisie ludności dostarczą szczegółowych informacji o sytuacji społecznej, demograficznej i ekonomicznej mieszkańców Polski.

      Obowiązkiem spisowym będą objęte:

      •  osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
      •  mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

      Aby zapobiec sytuacji, w której zobowiązany do spisu mieszkaniec Polski nie ma możliwości dokonania samospisu (np. z powodu braku dostępu do urządzeń
      i Internetu), ustawa zobowiązuje następujące podmioty do udostępnienia odpowiedniego pomieszczenia i sprzętu do realizacji samospisu m.in.:

      •  urzędy statystyczne i pozostałe jednostki statystyki publicznej,
      •  urzędy obsługujące wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz gminne jednostki organizacyjne.

      W szczególnie uzasadnionych przypadkach (gdy osoba objęta obowiązkiem spisowym nie będzie mogła wypełnić w żaden sposób formularza elektronicznego) rachmistrze spisowi będą kontaktowali się z tymi osobami telefonicznie lub osobiście, aby pomóc w dopełnieniu obowiązku spisowego.

      Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

      Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Dane osobowe od momentu ich zebrania stają się danymi statystycznymi i objęte są tajemnicą statystyczną. Zasada tajemnicy statystycznej ma charakter absolutny, jest wieczysta, obejmuje wszystkie dane osobowe i nie przewiduje żadnych wyjątków dających możliwość jej uchylenia.

     • NAGRODY W KONKURSIE PLASTYCZNYM

     • Utworzono: środa, 16, czerwiec 2021 18:43

      16 czerwca zostały wręczone  uczniom naszej szkoły nagrody za udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.

      Miło nam ogłosić, że dwie uczennice: Zuzanna Ziołecka i Veronika  Bezverkha otrzymały nagrody za wyróżnienie. Natomiast w podziękowaniu za udział w konkursie i zaangażowanie w wykonanie prac, pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowy dyplom i drobne upominki.

     • DZIEŃ PRZYJACIELA W KLASIE PIERWSZEJ

     • Utworzono: środa, 09, czerwiec 2021 18:40

      9 czerwca uczniowie klasy pierwszej obchodzili ostatnie w tym roku szkolnym, a jakże ważne, nietypowe święto - Dzień Przyjaciela.

      Każdy w tym dniu przygotował swojemu najbliższemu przyjacielowi jakąś niespodziankę. Po wręczeniu sobie prezentów i złożeniu życzeń, każdy w kilku słowach powiedział za co ceni swojego przyjaciela. Na koniec wszyscy ustawili się do pamiątkowego, przyjacielskiego zdjęcia. /Edyta Urban/