W dniach 20 - 22 grudnia odbył się szkolny kiermasz ozdób i stroików bożonarodzeniowych.
Ozdoby były wykonane w szkole przez pracowników i uczniów pod bacznym okiem pani Asi.
W dniach 20 - 22 grudnia odbył się szkolny kiermasz ozdób i stroików bożonarodzeniowych.
Ozdoby były wykonane w szkole przez pracowników i uczniów pod bacznym okiem pani Asi.
19 grudnia uczniowie klasy 3 wzięli udział w warsztatach plastyczno-technicznych zorganizowanych w ramach innowacji pn. "W różnorodności moc i siła". Tematem warsztatów były "Świąteczne skrzaty". Klasa 3 już po raz drugi zaprosiła uczniów klasy 1 do wspólnej zabawy.
20 grudnia w ramach działań profilaktycznych dla uczniów klas 1-8 miały miejsce warsztaty sfinansowane z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Uczniowie w klasach 1-3 uczyli się o komunikacji interpersonalnej w zespole klasowym oraz rozmawiali o uzależnieniach behawioralnych od gier komputerowych, telefonu, Internetu. Klasy 4 i 5 poznawały techniki aktywnych metod uczenia się oraz zdobywały wiedzę na temat środków psychoaktywnych i poznawały mechanizm uzależnienia. Klasy 6 i 8 skupiły się na technikach aktywnych metod uczenia się, ćwicząc praktycznie opracowanie m.in. mapy myśli do dowolnego tematu z wybranego przedmiotu. Zajęcia prowadził Pan J. Znajdek psycholog.
20 grudnia rusza
"Kiermasz Ozdób Bożonarodzeniowych"
wykonanych przez uczniów i pracowników szkoły.
Ozdoby i stroiki będą sprzedawane od 20 do 22 grudnia
na przerwach obiadowych - godz. 11:15 - 11:30.
Podczas kiermaszu będzie można kupić piękne stroiki, ozdoby, wianuszki oraz książki. Zebrane środki zostaną podzielone i przekazane - część na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i część na działalność Samorządu Uczniowskiego. ZAPRASZAMY
13 grudnia Emil z klasy 4 na lekcji języka polskiego opowiedział o św. Łucji i poczęstował wszystkich przepysznymi bułeczkami z rodzynkami, kardamonem i szafranem. To była ciekawa i smaczna lekcja kultury. Wspólnie zaśpiewali pieśń o św. Łucji i to w języku norweskim.
12 grudnia uczniowie klas I – VIII brali udział w wyjeździe do Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie na koncert szkolny pn. „Nie chce Misie”.
Któż z nas w dzieciństwie nie miał pluszowego misia? Chyba wszyscy do tej pory kojarzymy go z bezpieczeństwem, ciepłem i beztroskim dzieciństwem. Misie zdobyły serca dzieci i dorosłych na całym świecie. W Wielkiej Brytanii narodził się Kubuś Puchatek, ze Stanów Zjednoczonych wywodzą się Gumisie, produkowany przed laty w polskim studiu filmowym Se-Ma-For Miś Colargol pochodzi znad Sekwany, a rozpoznawany na całym świecie Miś Uszatek narodził się w Polsce. Główną rolę w tej muzycznej opowieści zagrał jednak nikomu nieznany, niecharakterystyczny i zupełnie normalny Miś Mieszko. „Nie chce Misie” to koncert o sztuce bycia zwyczajnym.
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii wykonała utwory i tematy muzyczne ze znanych opowieści o misiach: „Kubuś Puchatek”, „Miś Colargol”, „Miś Uszatek”, „Gumisie”, „Grizzy i lemingi”, „Mój Brat Niedźwiedź”, „Miś Paddington” w aranżacjach Mateusza Czarnowskiego, a EduFilharmonia w swoim niepowtarzalnym stylu zdradziła tajemnicę, co zrobić, żeby nam się chciało.
Po koncercie postanowiliśmy zwiedzić szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy aby poczuć wielkomiejski zgiełk przedświąteczny, lecz okazało się, że wszystkie atrakcje jarmarku w przedpołudniowych godzinach były jeszcze zamknięte. Wstąpiliśmy więc do najbliższej galerii handlowej aby obejrzeć piękne dekoracje świąteczne.
Klasa 3 w ramach innowacji przygotowała dla młodszych kolegów i koleżanek przedstawienie ekologiczne pt. "Porządki w lesie".
Uczniowie naszej szkoły, podobnie jak innych szkół w gminie, przygotowali podczas zajęć świetlicy szkolnej kartki z życzeniami dla uczniów z Włoch. Podzielili się życzeniami bożonarodzeniowymi i noworocznymi w języku polskim i w języku angielskim. Dołożyli wszelkiej staranności w wykonanie kart, a czuwała nad tym pani Wioletta Kłosińska. Akcja ta jest prowadzona corocznie pod patronatem Pani Wójt.
W tym tygodniu poznaliśmy tajniki pracy św. Mikołaja oraz skład jego zaprzęgu. Doskonaliliśmy umiejętność opisywania postaci, a kiedy już dokładnie wiedzieliśmy jak Mikołaj wygląda - stworzyliśmy jego portrety. Wiemy już jak pięknie pachnie prawdziwa choinka oraz... jak kłuje! Nasza choinka została ozdobiona i jest chyba najpiękniejszą choinką w szkole (przynajmniej zdaniem Pani Kasi ;)).
Ćwiczyliśmy nasze rączki i buzie, żeby były gotowe na otwieranie prezentów i zjadanie pierniczków. We wtorek odbyła się zabawa mikołajkowa i odwiedził nas Mikołaj, który zostawił dla wszystkich prezenty! A skoro Mikołaj był dla nas tak dobry to w podziękowaniu przygotowaliśmy worki z naszymi wymarzonymi prezentami - teraz już nie musi się zastanawiać co chcielibyśmy dostać ;)
Uczniowie klasy 2 postanowili pomóc ptakom w tym trudnym, zimowym dla nich okresie. Wykonali samodzielnie kule z ziarnami i rozwiesili je na terenie szkolnym. Teraz zima nie jest już straszna dla skrzydlatych przyjaciół.
Powered by aSc EduPage