W tym tygodniu poznawaliśmy zwierzęta leśne oraz ich mieszkania. Wiemy już, które zwierzęta mają swoje domy pod ziemią, w trawie, a także na drzewie. Przygotowaliśmy liski metodą wydzieranki oraz kolorowe sówki z rolek po papierze toaletowym. Doskonaliliśmy naszą pamięć i koncentrację oraz umiejętność przeliczania elementów.
Aktualności
ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY POZNAJE ZWIERZĘTA LEŚNE
- 3
POMOC DLA UKRAINY
Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie!!!
Jako szkolna społeczność włączamy się w pomoc tym, którzy cierpią w ostatnich dniach.
Nasza szkoła będzie organizować pomoc dla matek z dziećmi (ok. 24 osoby), które dziś dotarły do Szczecina i zostały zakwaterowane w jednym ze szczecińskich przedszkoli.
Osoby, które chciałyby przyłączyć się do akcji, prosimy o dostarczenie do szkoły:
- pościel;
- pluszaki;
- kosmetyki dla dzieci:
- sztućce plastikowe;
- talerze plastikowe;
- środki higieny;
- środki czystości;
- bielizna;
- jedzenie (w szczególności dla małych dzieci) oraz ryże, kasze, puszki, konserwy itp.
Mogą Państwo również wpłacić pieniądze do skarbonki. Zebrane środki zostaną przekazane na wspieranie akcji „SOS Wioski dziecięce w Ukrainie” czyli pomoc dla podopiecznych oraz opuszczonych dzieci z Domów Dziecka w Ukrainie.
Pomoc pieniężną można również okazać wpłacając pieniądze bezpośrednio na Polską Akcję Humanitarną – POMAGAMY.PAH.ORG.PL
ZAPISY DO KLASY 1
Zapisy do klas 1. (dla dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły)
na rok szkolny 2022/2023)
Obowiązek szkolny w klasie pierwszej rozpoczynają dzieci:
7 – letnie (rocznik 2015)
6 – letnie (rocznik 2016) – na wniosek rodzica
przyjmowanie wniosków od 1 marca do 31 marca 2022 r.
Wypełnione zgłoszenie wraz z pozostałymi drukami należy złożyć do urny umieszczonej przy wejściu do szkoły w godz. od 7:00 do 16:00 lub przesłać skan wszystkich dokumentów na adres poczty elektronicznej: sekretariat@psprzedziny.pl Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel.: 91-311-24-39.
Pliki do pobrania:
XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci ,,Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”
Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa wiejskiego.
Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: Plakat Konkursu Bezpiecznie na wsi 2022
I grupa: klasy 0- III szkoły podstawowej
II grupa: klasy IV- VIII szkoły podstawowej
Zadanie konkursowe: wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3 dowolną techniką.
Prace należy wykonać w terminie do 31 marca 2022 r. i przekazać do szkoły nauczycielowi świetlicy.
Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie, laureaci konkursu zostaną uhonorowani nagrodami rzeczowymi.
Szczegółowe informacje zawarte zostały w regulaminie konkursu, który jest dostępny na stronie internetowej Kasy www.krus.gov.pl.
NAUKA I ZABAWA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
W tym tygodniu poznaliśmy zwierzęta egzotyczne i doskonale wiemy gdzie można spotkać jakie zwierzę. Zadbaliśmy, aby nasze żyrafy miały piękne cętki. Doskonaliliśmy segregowanie przedmiotów ze względu na jedną lub dwie cechy, jesteśmy w tym coraz lepsi!
Czwartek w tym tygodniu był zupełnie wyjątkowy, bo Tłusty :) Dlatego przygotowaliśmy pyszne i zdrowe pieczone pączki. Nadmiar kalorii po czwartkowym łasuchowaniu spaliliśmy podczas piątkowego Balu Karnawałowego. Były tańce, zabawy, mnóstwo śmiechu i ... jedzenia ;)
TŁUSTY CZWARTEK W SZKOLE
- 2
KONKURS "DOBRA WODA W DOBREJ"
Gmina Dobra rozstrzygnęła konkurs "Dobra woda w Dobrej. Razem z Unią Europejską poprawiamy gospodarkę wodno-ściekową w gminie Dobra". W konkursie wzięły udział dzieci i młodzież z publicznych szkół podstawowych z terenu gminy Dobra.
Konkurs polegał na nagraniu zabawnego, proekologicznego filmiku nawiązującego do inwestycji zrealizowanych w ramach projektu "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra". Projekt ten otrzymał dofinansowanie z środków Unii Europejskiej.
Celem konkursu była promocja projektu "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra”, kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz uwrażliwienie na otaczającą przyrodę, poprzez zaangażowanie uczestników w tworzenie atrakcyjnych i nowoczesnych materiałów edukacyjnych.
Szkoły za udział w konkursie otrzymała sprzęt komputerowy., a uczennice z kl.7 Zuzanna Ziołecka i Wiktoria Siarkowska, które wykonały film konkursowy otrzymały drobne upominki z rąk pani Dyrektor.
Poniższy film to skróty przesłanych prac uczniów ze szkół gminy Dobra. Wśród nich jest również praca naszych uczennic. Zapraszamy do obejrzenia.
Czym jest mOchrona?
Czym jest i jak działa? Oto kilka najważniejszych informacji:
mOchrona to aplikacja, która wspiera rodziców w zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa w sieci.
- mOchrona ułatwia ustalanie reguł dotyczących korzystania z internetu i aplikacji na urządzeniu dziecka,
- działa poprzez połączenie (sparowanie) sprzętów rodzica i dziecka,
- można ją pobrać bezpłatnie na smartfony, tablety i komputery,
- konto rodzica, zabezpieczone kodem PIN, pozwala na wprowadzenie takich ustawień, które zminimalizują ryzyko kontaktu ze szkodliwymi treściami w internecie, to znaczy – na wybór kategorii stron i aplikacji, do których dziecko powinno mieć dostęp, i wykluczenie pozostałych,
- w aplikacji rodzic może również zobaczyć szczegółowe informacje na temat aktywności dziecka w internecie (to opcjonalne),
- mOchrona umożliwia także dostęp do stale aktualizowanych treści edukacyjnych, publikowanych na stronie: gov.pl/niezagubdzieckawsieci.
Ulotka_dla_rodzica.pdf
Więcej informacji o aplikacji można znaleźć na stronie:
https://ose.gov.pl/mochrona
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego) – jest to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Obchody święta zwracają uwagę na potrzebę troski o język ojczysty, jego promocję i ochronę. Troska o język ojczysty to również dbałość o historię, tożsamość, to nieustanne tworzenie i interpretowanie słów, za pomocą których opisujemy świat.
6
WYDARZENIA LUTOWE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
W lutym świętowaliśmy Walentynki, więc każdy przygotował serduszko z życzeniami dla rodziców. Ćwiczyliśmy też rysowanie serca w kaszy.
Tematem tygodnia był kosmos. Poznaliśmy wszystkie planety, a nawet próbowaliśmy namalować ich mieszkańców. Wymyśliliśmy własne nazwy dla naszych planet i ułożyliśmy je od najmniejszej do największej. Graliśmy w kosmiczne memory i uczyliśmy się, jakie narzędzia pozwolą nam powiększyć badany obiekt.
5