• ZAWITAŁA DO NAS WIOSNA

          • Utworzono: poniedziałek, 22, marzec 2021 12:13

            21 marca zawitała do nas wszystkich WIOSNA. Klasa 4 postanowiła przywitać ją wykonując prace plastyczne, ukazujące jej najważniejsze atrybuty.

            /praca Mai Ziołeckiej/

            /praca Nadii Szwed/

            /praca Eryka Jóźwiaka/

             /praca Grzegorza Bonka/

             /praca Dominika Sanetry/

          • POWITANIE WIOSNY I DZIEŃ TALENTÓW

          • Utworzono: piątek, 19, marzec 2021 10:20

            21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie zawsze czekają na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Ze względu na rozporządzenia związane z epidemią, w tym roku powitanie wiosny w naszej szkole musiało odbyć się dwa dni przed jej nadejściem, czyli 19 marca. W tym dniu w naszej szkole jak co roku odbyła się impreza „Dzień wiosny- dniem talentów”.

            Spotkanie rozpoczęło się od występu uczniów klasy pierwszej w montażu muzyczno- ruchowym pt. „Maszeruje Wiosna!”.  Po występach klasy I przyszedł czas na prezentacje  swoich umiejętności w konkursie ,,Mam talent”. Uczniowie, którzy zdecydowali się zaprezentować swój talent to: Patrycja Szczęsna- kolekcja prac plastycznych, Natalia Przepiórkowska- układanie ścianki na kostce Rubika, Marcelina Szczurowska- piosenka z układem choreograficznym, Olivier Kamiński- gra na flażolecie, Dominik Woźniak- podbijanie piłki, Lena Pokrywińska- układ taneczno- gimnastyczny, Weronika Bezverkha- kolekcja prac plastycznych.  Dodatkową atrakcją była prezentacja dwóch wyjątkowych prac wykonanych specjalnie z okazji powitania wiosny przez uczniów: Amira Kowalskiego (bardzo pomysłowa Marzanna) i Adama Szczurowskiego (makieta przedstawiająca domki, podwórko i inne elementy). Zarówno kukła Marzanny jak i  makieta były bardzo pomysłowe, starannie wykonane i ciekawie zaprezentowane.

             

             

            Druga część spotkania poświęcona była prezentacji wszystkich prac plastycznych pt. „Portret Pani Wiosny”. Ostatnią  niespodzianką było głośne pożegnanie zimy i powitanie wiosny. Ubrana w piękną, kolorową suknię Marzanna wraz ze wszystkimi uczniami  wyruszyła ze szkoły na spacer wokół ogrodu szkolnego, gdzie dzieci donośnymi okrzykami pożegnały zimę. /Edyta Urban/

          • KONKURS KURATORIUM OŚWIATY " OPISZ SWOJĄ PAMIĄTKĘ RODZINNĄ".

          • Utworzono: środa, 17, marzec 2021 14:22

            Zapraszamy Uczniów

            do wzięcia udziału w konkursie Kuratorium Oświaty w Szczecinie pt. „Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię”.

            Celem konkursu jest:
            • popularyzacja wśród uczniów zachodniopomorskich szkół wiedzy historycznej,
            • poznanie historii rodzinnej, a tym samym zainteresowanie uczniów tematyką poszukiwań genealogicznych,
            • propagowanie wiedzy o gromadzeniu i zabezpieczaniu pamiątek przeszłości z archiwów rodzinnych,
            • doskonalenie własnego warsztatu piśmienniczego.

            Tematem konkursu jest napisanie pracy literackiej pt. „Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię”.
            1. Praca powinna zawierać interesujący opis pamiątki wraz z przytoczoną jej historią.
            2. Praca powinna być napisana w edytorze tekstowym Word czcionką Times New Roman (12 pkt.).
            3. Do pracy należy dołączyć w osobnym pliku (JPG lub PNG) zdjęcie opisywanej pamiątki.
            4. Z jednej placówki oświatowej może wpłynąć do Kuratorium Oświaty w Szczecinie maksymalnie 10 prac.
            5. O wyborze maksymalnie 10 najlepszych prac decyduje Dyrektor szkoły.
            6. Praca konkursowa nie może naruszać praw autorskich osób trzecich.

            PRACA LITERACKA (format PDF) WRAZ ZE ZDJĘCIEM PAMIĄTKI W FORMIE SCANU ORAZ SCANEM OŚWIADCZENIA RODZICA O ZGODZIE NA UDZIAŁ DZIECKA W KONKURSIE MUSI BYĆ PRZESŁANA W TERMINIE DO 16 KWIETNIA NA ADRES E-MAIL: ebajuk@interia.pl
            Szczegółowe informacje o konkursie oraz oświadczenie Rodzica o zgodzie na udział dziecka w konkursie można pobrać ze strony Kuratorium Oświaty:

            http://www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/aktualnosci/kolejna-edycja-konkursu-na-prace-literacka-pt-znajdz-swoja-pamiatke-rodzinna-i-opisz-jej-historie/ lub u Ewy Bajuk.

             

          • KONKURS KURATORIUM OŚWIATY Z OKAZJI 230. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA.

          • Utworzono: środa, 17, marzec 2021 14:16

             Zapraszamy Uczniów

            do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie na plakat z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

            Celem konkursu jest zaprezentowanie wiedzy i talentów plastycznych dzieci oraz młodzieży poprzez stworzenie plakatu na temat wydarzeń, bohaterów i symboli związanych z uchwaleniem w 1791 roku Konstytucji 3 Maja.

            Plakat powinien być wykonany w dowolnym formacie, techniką plastyczną – rysunkową, tj. farbami plakatowymi, akwarelą, kredkami drewnianymi, kredkami świecowymi, pastelami, flamastrami, ołówkiem, węglem lub techniką płaską, tj. wycinanka, bądź wydzieranka z kolorowych gazet i papieru.

             

            Informacje o konkursie w klasach 1-3 przekażą uczniom Wychowawczynie klas.

            W klasach 4-8 osobą informacje przekaże Ewa Bajuk (nauczyciel historii).

            Plakat wraz z oświadczeniem rodzica o zgodzie na udział dziecka w konkursie powinien być dostarczony do naszej szkoły do 7 kwietnia 2021 roku.

             

            1. Poniżej link ze szczegółami konkursu (m.in. z materiałami informacyjnymi o Konstytucji 3 Maja) na stronie Kuratorium Oświaty w Szczecinie:

            http://www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/aktualnosci/konkurs-na-plakat-pt-230-rocznica-uchwalenia-konstytucji-3-maja/

            2. Oświadczenie rodzica o zgodzie na udział dziecka w konkursie (należy wydrukować, wypełnić drukowanymi literami) jest dostępne na stronie

            http://www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/aktualnosci/konkurs-na-plakat-pt-230-rocznica-uchwalenia-konstytucji-3-maja/ lub u Ewy Bajuk.

             

          • NABÓR DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH, PRZEDSZKOLI ORAZ PUNKTÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH NA ROK SZKOLNY 2021/2022

          • Utworzono: piątek, 12, marzec 2021 22:46

            SZANOWNI RODZICE

            Od dnia 17 marca 2021 r. rozpocznie się elektroniczna rekrutacja do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz punktów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Dobra na rok szkolny 2021/2022.

            Rekrutacji dokonuje się przez stronę internetową:

            www.nabor.pcss.pl/dobra

             

            WAŻNE DATY:

            17.03.2021 r. – 31.03.2021 r. do godz. 14:00 – składanie przez rodziców (opiekunów prawnych) wniosków wraz z wymaganymi dokumentami do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej oraz punktu przedszkolnego w szkole podstawowej

            27.04.2021 r. do godz. 15:00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej oraz punktu przedszkolnego w szkole podstawowej

            do 30.04.2021 r. do godz. 14:00 – potwierdzenie przez rodzica (opiekuna prawnego) woli przyjęcia dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej oraz punktu przedszkolnego w szkole podstawowej, w formie pisemnego oświadczenia. Niezłożenie oświadczenia jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub punkcie przedszkolnym w szkole podstawowej

            07.05.2021 r. do godz. 15:00 – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej oraz punktu przedszkolnego w szkole podstawowej

            07.05.2021 r. do godz. 15:00 – uaktywnienie strony z wynikami rekrutacji. Rodzice, za pomocą indywidualnego hasła lub bezpośrednio w szkole podstawowej, sprawdzają wyniki rekrutacji.

            Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych zostanie umieszczona w widocznym miejscu w siedzibie placówki w kolejności alfabetycznej lub będzie dostępna dla kandydata na stronie Naboru na jego indywidualnym koncie.

             

            Szczegółowe informacje można uzyskać w szkołach podstawowych, w których utworzono punkty przedszkolne lub oddziały przedszkolne:

            1) Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu, ul. Górna 3, tel. 91 439 17 31;

            2) Publiczna Szkoła Podstawowa im. K.I. Gałczyńskiego w Dobrej, ul. Poziomkowa 5, tel. 91 311 33 92;

            3) Publiczna Szkoła Podstawowa w Dołujach, ul. Daniela 18, tel. 91 311 88 20;

            4) Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzędzinach, Rzędziny 6, tel. 91 311 24 39,

            oraz w Zespole Przedszkoli w Mierzynie, przy ul. Kolorowej 25, tel. 91 885 39 02, w sprawie naboru do Przedszkola Publicznego Nr 1 w Mierzynie oraz Przedszkola Publicznego Nr 2 w Mierzynie.

             

            W rekrutacji o przyjęcie do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych lub punktów przedszkolnych w szkołach podstawowych uczestniczą dzieci zamieszkujące wraz z rodzicami na terenie gminy Dobra, urodzone w latach 2015-2018 tj. w wieku 3-6 lat, które w roku szkolnym 2020/2021 nie uczęszczały do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, punktów przedszkolnych w szkołach podstawowych lub przedszkoli albo chcą zmienić placówkę.

            Kandydaci zamieszkali poza obszarem danej gminy mogą być przyjęci do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub punktu przedszkolnego w szkole podstawowej na terenie gminy Dobra, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego gmina nadal dysponuje wolnymi miejscami w tym przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej albo w tym punkcie przedszkolnym w szkole podstawowej.

            Z dniem 1 września 2021 r. na wniosek rodziców edukację przedszkolną mogą rozpocząć dzieci urodzone w roku 2016-2018. Dzieci w wieku 3-5 lat mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub punkcie przedszkolnym w szkole podstawowej.

            Natomiast w roku szkolnym 2021/2022 dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne.

             

            Do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub punktu przedszkolnego w szkole podstawowej przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na terenie gminy Dobra. W przypadku większej liczby kandydatów, niż liczba wolnych miejsc w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub punkcie przedszkolnym w szkole podstawowej, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria (art. 131 ust. 2 ustawy - Prawo oświatowe):

            1) wielodzietność rodziny kandydata;

            2) niepełnosprawność kandydata;

            3) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;

            4) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;

            5) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;

            6) samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;

            7) objęcie kandydata pieczą zastępczą.

             

            Zgodnie z art. 4 pkt 42 i 43 ustawy Prawo oświatowe wielodzietność rodziny – oznacza to rodzinę wychowującą troje i więcej dzieci, natomiast samotne wychowywanie dziecka – oznacza to wychowywanie dziecka przez pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba że osoba taka wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem.

            Do wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub punktu przedszkolnego w szkole podstawowej dołącza się następujące dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata kryteriów określonych w art. 131 ust. 2 ustawy - Prawo oświatowe:

            1) oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata  (Oświadczenie Nr 2.pdf)

            2) orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 426 z późn. zm.);

            3) prawomocny wyrok sadu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem (Oświadczenie Nr 3.pdf);

            4) dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2020 r. poz. 821 z późn. zm.).

            Kryteria wymienione w pkt 3-5 potwierdza się za pomocą dokumentów składanych w postaci (do wyboru): oryginału, notarialnie poświadczonej kopii, albo w postaci urzędowo poświadczonego, zgodnie z art. 76a § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego - odpisu lub wyciągu z dokumentu, a także kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez rodzica kandydata.

            W przypadku otrzymania przez dziecko równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego, a przedszkole, oddział przedszkolny w szkole podstawowej lub punkt przedszkolny w szkole podstawowej dysponuje wolnymi miejscami, w drugim etapie rekrutacji będą brane pod uwagę dodatkowe kryteria określone w uchwale Nr XI/144/2019 Rady Gminy Dobra z dnia 19 grudnia 2019 r. w sprawie ustalenia kryteriów rekrutacji do przedszkola, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Gminę Dobra (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego z 2020 r. poz. 274):

            1) dochód na osobę w rodzinie dziecka jest mniejszy bądź równy 100 % kwoty, o której mowa w art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 111 z późn. zm.) - 7 pkt;

            2) dziecko, którego oboje rodzice (opiekunowie prawni) są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej, prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą, prowadzą gospodarstwo rolne lub dział specjalny produkcji rolnej albo studiują, uczą się w trybie dziennym. Kryterium stosuje się również do rodzica (opiekuna prawnego) samotnie wychowującego dziecko – 10 pkt;

            3) dziecko, którego oboje rodzice (opiekunowie prawni) zamieszkują na terenie gminy Dobra i rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych do właściwego terytorialnie dla gminy Dobra urzędu skarbowego, jako mieszkańcy gminy Dobra. Kryterium stosuje się również do rodzica (opiekuna prawnego) samotnie wychowującego dziecko - 10 pkt;

            4) przedszkole, oddział przedszkolny w szkole podstawowej lub inna forma wychowania przedszkolnego jest najbliższą placówką od miejsca zamieszkania dziecka lub miejsca wykonywania przez przynajmniej jednego z rodziców (opiekunów prawnych) pracy zawodowej, w tym na podstawie umowy cywilnoprawnej, prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej, gospodarstwa rolnego lub działu specjalnego produkcji rolnej albo studiowania, nauki w trybie dziennym. Kryterium stosuje się również do rodzica (opiekuna prawnego) samotnie wychowującego dziecko - 2 pkt;

            5) zgłoszenie jednocześnie do tego samego przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, innej formy wychowania przedszkolnego dwojga lub więcej dzieci albo zgłoszenie dziecka posiadającego rodzeństwo uczęszczające do tego samego przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, innej formy wychowania przedszkolnego lub szkoły podstawowej. Nie dotyczy to dziecka, którego rodzeństwo kończy edukację w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej, innej formie wychowania przedszkolnego oraz szkole podstawowej w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolnym, na który odbywa się rekrutacja - 6 pkt;

            6) dziecko, które odbyło obowiązkowe szczepienia lub posiadające długotrwałe odroczenie ich wykonania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 753 z późn. zm.) - 3 pkt.

            Za wszystkie kryteria dodatkowe można uzyskać maksymalnie 38 punktów.

             

            Do wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub punktu przedszkolnego w szkole podstawowej dołącza się następujące dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata kryteriów dodatkowych:

            1) oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) dziecka o dochodzie na osobę w rodzinie kandydata (Oświadczenie Nr 4.pdf);

            2) zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu/zaświadczenie wystawione przez stronę umowy cywilnoprawnej, na rzecz którego rodzic (opiekun prawny) realizuje przedmiot umowy (Zaświadczenie Nr 1.pdf);

            3) oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) dziecka o prowadzeniu pozarolniczej działalności gospodarczej/oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) o prowadzeniu gospodarstwa rolnego lub działu specjalnego produkcji rolnej (OświadczenieNr 5.pdf);

            4) zaświadczenie z uczelni lub szkoły potwierdzające naukę w trybie dziennym (Zaświadczenie Nr 2.pdf);

            5) zaświadczenie z ośrodka pomocy społecznej o objęciu rodziny kandydata pomocą socjalną;

            6) oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) dziecka o zamieszkiwaniu w gminie Dobra Oświadczenie Nr 1.pdf );

            7) oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) dziecka o kontynuacji edukacji przedszkolnej przez rodzeństwo kandydata w tej samej publicznej innej formie wychowania przedszkolnego lub w tym samym oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub nauki w szkole podstawowej, przy której funkcjonuje dana publiczna inna forma wychowania przedszkolnego lub zgłoszenie jednocześnie do tej samej placówki dwoje lub więcej dzieci (Oświadczenie Nr 7.pdf);

            7) oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) dziecka o odbyciu obowiązkowych szczepień lub ich długotrwałym odroczeniu (Oświadczenie Nr 8.pdf);

            8) oświadczenie rodziców (opiekunów prawnych) o zamieszkiwaniu na terenie gminy Dobra i rozliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych do właściwego terytorialnie dla gminy Dobra, jako mieszkańca gminy Dobra (Oświadczenie Nr 6.pdforaz:

            a) kopia pierwszej strony zeznania podatkowego opatrzonego pieczęcią urzędu skarbowego, w którym zostało złożone zeznanie, lub

            b) potwierdzenie złożenia zeznania z pieczęcią urzędu skarbowe, lub

            c) Urzędowe Poświadczenie Odbioru wraz z pierwszą stroną zeznania podatkowego, lub

            d) inny dokument potwierdzający odprowadzanie podatku dochodowego od osób fizycznych do urzędu skarbowego.

             

            Wszystkie oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy/a odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”.

            W celu weryfikacji oświadczeń przewodniczący komisji rekrutacyjnej może:

            1) żądać dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach, w terminie wyznaczonych przez przewodniczącego;

            2) może zwrócić się do wójta właściwego ze względu na miejsce zamieszkania kandydata o potwierdzenie tych okoliczności. Ponadto w celu potwierdzenia okoliczności zawartych w oświadczeniach wójt korzysta z informacji, które zna z urzędu lub może wystąpić do instytucji publicznych o udzielenie informacji o okolicznościach zawartych w oświadczeniach, jeżeli instytucje te posiadają takie informacje;

            3) oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka może być zweryfikowane w drodze wywiadu przeprowadzonego przez wójta właściwego ze względu na miejsce zamieszkania kandydata. Do wywiadu stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące rodzinnego wywiadu środowiskowego przeprowadzanego w celu ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego, o którym mowa w ustawie z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (Dz. U. z 2019 r. poz. 2407 z późn zm.).

             

            Informacje dodatkowe:

            1) nie trzeba się logować, wystarczy od razu wypełnić kartę zgłoszenia;

            2) po wypełnieniu karty zgłoszenia pojawi się komunikat, żeby nadać hasło w celu późniejszego sprawdzenia wyników rekrutacji. Aby elektronicznie sprawdzić wyniki naboru należy zapamiętać swoje hasło;

            3) w celu wprowadzenia zmian do karty zgłoszenia po jej zatwierdzeniu w systemie, należy wypełnić formularz jeszcze raz od początku;

            4) jeśli formularz po elektronicznym zatwierdzeniu nie został wydrukowany i złożony w przedszkolu lub szkole podstawowej, to jest nieważny, a dziecko nie bierze udziału w rekrutacji. W takiej sytuacji należy wypełnić wniosek jeszcze raz od początku, wydrukować go, podpisać i zanieść wraz z dokumentami potwierdzającymi kryteria rekrutacji do placówki pierwszego wyboru;

            5) formularz zgłoszenia można wypełniać wielokrotnie. Ważna jest ta wersja, która zostanie wydrukowana, podpisana i zaniesiona do placówki pierwszej preferencji. Pozostałe wersje są automatycznie usuwane z systemu;

            6) można złożyć tylko jeden wniosek, w którym należy wpisać przedszkole, oddział przedszkolny w szkole podstawowej lub punkt przedszkolny w szkole podstawowej pierwszej oraz drugiej preferencji, a także trzeciej preferencji (nie więcej niż 3);

            7) wniosek po wypełnieniu należy wydrukować, podpisać i zanieść do placówki pierwszego wyboru. Dane wprowadzone do systemy przez placówkę pierwszego wyboru, przekazywane są w formie elektronicznej do pozostałych dwóch placówek wskazanych we wniosku;

            8) wypełniony formularz zawsze należy najpierw zatwierdzić. Dopiero po zatwierdzeniu generowany jest dokument do wydruku;

            9) wniosek można również otrzymać w wersji papierowej, w wybranej placówce, wypełnić ręcznie i złożyć w placówce pierwszego wyboru;

            10) w karcie zgłoszenia nie wpisuje się przedszkoli, punktów publicznych, oddziałów przedszkolnych, które nie są objęte elektronicznym systemem rekrutacji (np. niepubliczne);

            11) w postępowaniu rekrutacyjnym nie jest brana pod uwagę kolejność zgłoszeń;

            12) rekrutacja obejmuje tylko publiczne przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych lub punkty przedszkolne w szkołach podstawowych prowadzone przez Gminę Dobra;

            13) każdy z kandydatów może zostać przydzielony tylko do jednego przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub punktu przedszkolnego w szkole podstawowej;

            14) wniosek dostępny jest w sekretariacie Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu, przy ul. Górnej 3, w sekretariacie Publicznej Szkoły Podstawowej im. K.I. Gałczyńskiego w Dobrej przy ul. Poziomkowej 5, sekretariacie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dołujach, przy ul. Daniela 18, sekretariacie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie, przy ul. Kolorowej 27, sekretariacie Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzędzinach, Rzędziny 6 i sekretariacie Zespołu Przedszkoli w Mierzynie, przy ul. Kolorowej 25 oraz na stronach internetowych szkół i zespołu przedszkoli:

            www.pspbezrzecze.pl,

            www.pspdobra.eu,

            www.pspdoluje.edupage.org,

            www.pspmierzyn.pl,

            www.psprzedziny.pl,

            www.przedszkolemierzyn.pl,

            a także na stronie internetowej Gminy Dobra www.dobraszczecinska.pl w zakładce Szkolnictwo;

            15) w przypadku niezłożenia w formie papierowej dokumentów i oświadczeń potwierdzających spełnienie kryteriów rekrutacji, dziecko nie zostanie zakwalifikowane do wybranego przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub punktu przedszkolnego w szkole podstawowej;

            16) osoby, które prowadzą działalność gospodarczą w celu udokumentowania zatrudnienia, mogą przedłożyć wydruk z Centralnej Ewidencji Informacji Działalności Gospodarczej, który można pobrać ze strony internetowej: www.ceidg.gov.pl, wydrukowane zaświadczenie należy załączyć do wniosku.

             

            Instrukcja korzystania z systemu elektronicznego:

            1) proszę otworzyć stronę www: nabor.pcss.pl/dobra;

            2) wejść w zakładkę „PRZEDSZKOLE”;

            3) bez konieczności logowania stworzyć listę preferencji placówek;

            4) wypełnić pozostałe pola formularza;

            5) proszę wydrukować wypełniony formularz, własnoręcznie podpisać, dołączyć do formularza stosowne dokumenty i oświadczenia potwierdzające spełnienie kryteriów ministerialnych i określonych przez organ prowadzący;

            6) proszę zanieść formularz wyłącznie do placówki pierwszego wyboru. Placówka drugiego i trzeciego wyboru otrzymuje zgłoszenie w formie elektronicznej;

            7) po wypełnieniu wniosku drogą elektroniczną, każdy rodzic/prawny opiekun będzie mógł wygenerować swoje hasło, dzięki któremu będzie mógł sprawdzić, czy jego dziecko otrzymało miejsce w wybranej przez siebie placówce.

             

            Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej / przedszkola / punktu przedszkolnego w szkole podstawowej na rok szkolny 2021/2022 zawiera następujące dane:

            1) imię (imiona) nazwisko, datę urodzenia oraz numer PESEL dziecka, a w przypadku braku numeru PESEL – serię i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość;

            2) imiona i nazwiska rodziców kandydat;

            3) adres miejsca zamieszkania rodziców i kandydata;

            4) adres poczty elektronicznej i numery telefonów rodziców dziecka;

            5) wskazanie kolejności wybranych placówek w porządku od najbardziej do najmniej preferowanych.

             

            Wzory oświadczeń i zaświadczeń do kryteriów ustalonych przez organ prowadzący:

            1) Oświadczenie Nr 1.pdf – oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) dziecka o zamieszkiwaniu w gminie Dobra;

            2) Oświadczenie Nr 4.pdf– oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) dziecka o dochodzie na osobę w rodzinie kandydata;

            3) Oświadczenie Nr 5.pdf – oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) dziecka o prowadzeniu pozarolniczej działalności gospodarczej/oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) o prowadzeniu gospodarstwa rolnego lub działu specjalnego produkcji rolnej;

            4) Oświadczenie Nr 6.pdf  oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) dziecka o zamieszkiwaniu na terenie gminy Dobra i rozliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych do właściwego terytorialnie dla gminy Dobra urzędu skarbowego, jako mieszkańcy gminy Dobra;

            5) Oświadczenie Nr 7.pdf – oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) dziecka o kontynuacji edukacji przedszkolnej przez rodzeństwo kandydata w tej samej publicznej innej formie wychowania przedszkolnego lub w tym samym oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub nauki w szkole podstawowej, przy której funkcjonuje dana publiczna inna forma wychowania przedszkolnego lub zgłoszenie jednocześnie do tej samej placówki dwoje lub więcej dzieci;

            6) Oświadczenie Nr 8.pdf  oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) dziecka o odbyciu przez dziecko obowiązkowych szczepień lub o posiadaniu długotrwałego odroczenia ich wykonania określonego w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych.

            7) zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu/zaświadczenie wystawione przez stronę umowy cywilnoprawnej, na rzecz którego rodzic (opiekun prawny) realizuje przedmiot umowy (Zaświadczenie Nr 1.pdf);

            8) zaświadczenie z uczelni lub szkoły potwierdzające naukę w trybie dziennym (Zaświadczenie Nr 2);

             

            Wzory oświadczeń do kryteriów ustawowych:

            1) Oświadczenie Nr 2.pdf – oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata;

            2) Oświadczenie Nr 3.pdf – oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem.

             

               WÓJT

            Teresa Dera

             

            Zarządzenie Nr 29/2021 Wójta Gminy Dobra z dnia 04 marca 2021 r. w sprawie ustalenia wzoru wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, przedszkola i punktu przedszkolnego w szkole podstawowej

            Zarządzenie Nr 10/2021 Wójta Gminy Dobra z dnia 28 stycznia 2021 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym w roku szkolnym 2021/2022 do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Dobra

            Zarządzenie Nr 11/2021 Wójta Gminy Dobra z dnia 28 stycznia 2021 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym w roku szkolnym 2021/2022 do publicznych innych form wychowania przedszkolnego, dla których organem prowadzącym jest Gmina Dobra

            Zarządzenie Nr 13/2021 Wójta Gminy Dobra z dnia 28 stycznia 2021 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym w roku szkolnym 2021/2022 do publicznych przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Dobra 11

            Uchwała Nr XI/144/2019 Rady Gminy Dobra z dnia 19 grudnia 2019 r. w sprawie ustalenia kryteriów rekrutacji do przedszkola, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Gminę Dobra

            Pliki do pobrania:
            Załącznik Nr 1 - wzór wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, przedszkola, punktu przedszkolnego w szkole podstawowej​

            Akty prawne:
            Uchwała w sprawie kryteriów rekrutacji do przedszkola 2021-2022
            Zarządzenie Nr 10-2021 terminy rekrutacji do oddziałów przedszkolnych
            Zarządzenie Nr 11-2021 terminy rekrutacji do punktów przedszkolnych
            Zarzadzenie Nr 29-2021 w sprawie ustalenia wzoru wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, przedszkola i punktu przedszkolnego w szkole podstawowej

          • DZIEŃ MATEMATYKI W KLASIE PIERWSZEJ

          • Utworzono: piątek, 12, marzec 2021 10:18

            12 marca obchodzony jest Dzień Matematyki. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski. Święto to zostało stworzone po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki.

            W tym roku uczniowie klasy pierwszej również postanowili wziąć udział w świętowaniu tego dnia. Dzień rozpoczął się od wykonania „cyferkowych opasek” na głowę, które później zostały wykorzystane do matematycznych zabaw takich jak np.: „Porządek wśród cyferek”, „Cyfry parzyste i nieparzyste”, „O której liczbie myślę?”. Następnie pierwszaki wyszukiwały, gdzie w życiu codziennym ukryta jest matematyka i dokonywały obliczeń matematycznych dotyczących swojej sali lekcyjnej np.: ile w naszej sali jest ławek, ile krzeseł, okien itd.. To na co jednak najbardziej pierwszaki czekały to rozgrywki i zabawy przy pomocy nowo poznanych gier matematycznych: „Gotujemy zupę jarzynową”, „Gąsienice”, „Pieksi”,  „Skaczące czapeczki”, „Kolorowe koło- dodawanie”, „Mata matematyczna”.  Mamy nadzieję, iż po tak ciekawie spędzonym dniu, uczniowie jeszcze bardziej przekonali się do tego, że matematyka może być na prawdę przyjemna i dawać dużo radości. /Edyta Urban/

          • KONKURS PLASTYCZNY „ZAPROJEKTUJ ODBLASK”

          • Utworzono: środa, 10, marzec 2021 09:48

            Na początku marca uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym pn. „Zaprojektuj odblask”. Organizatorem konkursu był Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach kampanii Powiatu Polickiego pn. „Na drodze wybierz Życie”.

            Jego celem było zwrócenie uwagi i zwiększenie świadomości najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Chętni uczniowie zaprezentowali swoje ciekawe i oryginalne pomysły na odblask poprawiający widoczność pieszego  na drodze. W klasie pierwszej zostały wyłonione i wysłane 4 prace, z klas drugiej i trzeciej- 3 prace.

            Miło nam ogłosić, że w kategorii dzieci w wieku wczesnoszkolnym (klasy I-III) III miejsce zajęła uczennica naszej szkoły, Veronika  Bezverkha.

            Natomiast w podziękowaniu za udział w konkursie i zaangażowanie w wykonanie projektów odblasków, pozostali uczestnicy konkursu otrzymali listownie pamiątkowy dyplom i drobne upominki.

          • KONTYNUACJA UCZĘSZCZANIA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

          • Utworzono: wtorek, 09, marzec 2021 12:13

            UWAGA RODZICE

             Rodzice dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych wypełniają deklarację o kontynuowaniu uczęszczania do oddziału przedszkolnego w formie elektronicznej za pomocą systemu Nabór. System ten jest dostępny na stronie www.nabor.pcss.pl/dobra. Rodzic po wypełnieniu deklaracji w systemie musi deklarację wydrukować i podpisaną deklarację przez rodziców/rodzica złożyć (urna na dokumenty) w terminie od 10.03.2021 r. do 16.03.2021 r. do godz. 15:00  w placówce, do której uczęszcza jego dziecko.

          • SPOTKANIA TEATRALNE „PLECIUGA PLECIE W NECIE” W KLASIE PIERWSZEJ

          • Utworzono: piątek, 05, marzec 2021 10:15

            W pierwszym tygodniu marca klasa pierwsza rozpoczęła cykl spotkań teatralnych online pod hasłem „Pleciuga plecie w necie”. „Pleciuga plecie w necie" to internetowa inicjatywa Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie kierowana do dzieci, której celem jest zaistnienie teatru w mediach elektronicznych. Projekt sfinansowany został przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu „Kultura w sieci”. Wszystkie działania prezentowane w ramach cyklu spotkań w całości przygotowane zostały przez aktorów teatru.

            Spotkania teatralne w klasie pierwszej będą odbywały się co tydzień do końca kwietnia, w ramach trzech serii: „Alfabet teatralny”, połączony z wirtualnym oprowadzaniem przez aktorów po teatrze, zakończony pokazowym warsztatem plastycznym, „Pleciugowe czytanki”, czyli spotkania z literaturą i „”Z Pleciugą wśród zwierząt”, gdzie dzieci spotykają się z osobami, które zajmują się pomaganiem zwierzętom w trudnych sytuacjach.

            Pierwszaki internetowe spotkania teatralne rozpoczęły od pierwszej części „Alfabetu teatralnego”, gdzie  poznały słowa związane z teatrem rozpoczynające się na literkę :A, B, C (np. aktor, animator, animacja, bunraku, cienie). W drugiej części zajęć uczniowie zaprojektowali stronę tytułową do swojego albumu „Pleciugowy alfabet teatralny”, gdzie sukcesywnie będą zamieszczać ilustracje do alfabetycznie zapisywanych wyrazów związanych z teatrem. Na koniec w ramach warsztatów plastycznych, zgodnie z instrukcją przedstawioną na filmie, wspólnie wykonały japońską lalkę - „Bunraku”, do obsługi której, potrzebnych jest aż trzech aktorów.

            Kolejne spotkanie to pierwsze z serii „Pleciugowe czytanki”, gdzie uczniowie wysłuchali fragmentu książki G. Kasdepke „Co to znaczy?” i poznali kilka powiedzeń, do których wykonali zabawne ilustracje np.: „Coś komuś chodzi po głowie”, „Wiercić komuś dziurę w brzuchu”, „Mieć cały dom na głowie”, „Wyglądać jak pączek w maśle”.

            Trzecia seria to spotkania „Z Pleciugą wśród zwierząt”. Pierwsza część poświęcona była bardzo malutkim i sympatycznym stworzeniom jakimi są nietoperze. Dzieci wraz z bohaterami serii: Myszką i Krukiem odwiedziły panią weterynarz, która zdradziła kilka ciekawostek dotyczących tych stworzeń ( np.: jakie są ich zwyczaje, co jedzą, jak można im pomóc). Kolejne spotkanie pod hasłem „Pleciuga plecie w necie” już w przyszłym tygodniu! /Edyta Urban/

          • 1 MARCA - NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH - OBCHODY W NASZEJ SZKOLE

          • Utworzono: wtorek, 02, marzec 2021 13:30

            W związku z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który obchodzimy 1 marca, uczniowie starszych klas  poznawali na lekcjach historii, sylwetki m.in. Danuty Siedzikówny pseud. „Inka”, Witolda Pileckiego pseud. „Witold”, Feliksa Selmanowicza pseud. „Zagończyk”.

            Obejrzeli film animowany IPNtv na podstawie komiksu "Na partyzanckich ścieżkach 1946 r”, w którym mogli w bardzo przystępnej formie zorientować się jak wyglądało życie w Polsce po II wojnie światowej i na czym polegały działania żołnierzy walczących z komunistami, stawiających opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Święto Żołnierzy Wyklętych (Niezłomnych) zostało ustanowione dopiero w 2011 roku. Uczniowie przygotowali plakaty, upamiętniające działalność polskich bohaterów tamtych czasów. Część plakatów zrobiona została z użyciem technik komputerowych. /E. Bajuk/