• NAGRODY W KONKURSIE PLASTYCZNYM

• Utworzono: środa, 16, czerwiec 2021 18:43

16 czerwca zostały wręczone  uczniom naszej szkoły nagrody za udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.

Miło nam ogłosić, że dwie uczennice: Zuzanna Ziołecka i Veronika  Bezverkha otrzymały nagrody za wyróżnienie. Natomiast w podziękowaniu za udział w konkursie i zaangażowanie w wykonanie prac, pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowy dyplom i drobne upominki.

• DZIEŃ PRZYJACIELA W KLASIE PIERWSZEJ

• Utworzono: środa, 09, czerwiec 2021 18:40

9 czerwca uczniowie klasy pierwszej obchodzili ostatnie w tym roku szkolnym, a jakże ważne, nietypowe święto - Dzień Przyjaciela.

Każdy w tym dniu przygotował swojemu najbliższemu przyjacielowi jakąś niespodziankę. Po wręczeniu sobie prezentów i złożeniu życzeń, każdy w kilku słowach powiedział za co ceni swojego przyjaciela. Na koniec wszyscy ustawili się do pamiątkowego, przyjacielskiego zdjęcia. /Edyta Urban/

• DZIEŃ DZIECKA - ZAJĘCIA INTEGRACYJNE

• Utworzono: wtorek, 01, czerwiec 2021 20:03

1 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka w naszej szkole. W tym dniu odbyły się zajęcia reintegracyjne: terenowa gra na orientację.

Uczniowie poszczególnych klas mieli za zadanie przejść wytyczoną trasę wg mapy i odpowiedzieć na przygotowane zagadki i pytania dotyczące gminy Dobra. Na koniec należało odgadnąć hasło docelowe z rozsypanek pozbieranych podczas rajdu. Po trudach i zmaganiach na uczniów czekał w szkole poczęstunek.

• PODSUMOWANIE INNOWACJI „PRZEDSTAWIENIE ZACZĄĆ CZAS!- ZABAWA W TEATR (online)”

• Utworzono: poniedziałek, 31, maj 2021 18:45

W maju w ramach podsumowania zrealizowanej w klasie pierwszej w tym roku szkolnym innowacji „Przedstawienie zacząć czas!- zabawa w teatr online”, została przygotowana wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów na warsztatach teatralnych „Pleciuga plecie w necie”.

Najważniejszą z prac były wykonane przez dzieci albumy zatytułowane „Alfabet teatralny”, gdzie znalazły się wszystkie poznane wyrazy związane z teatrem. Drugim punktem podsumowania było przygotowane dla uczniów klas II- III przedstawienie „Sznurek Jurka” w wykonaniu pierwszaków, które odbyło się online za pośrednictwem platformy Teams. Nagranie z przedstawienia zostało również umieszczone na kanale klasy pierwszej, aby mogli je także zobaczyć rodzice. /Edyta Urban/

• DZIEŃ MAMY W KLASIE PIERWSZEJ (online)

• Utworzono: środa, 26, maj 2021 21:30

24 maja uczniowie klasy pierwszej przygotowali trzy niespodzianki dla swoich mam z okazji zbliżającego się Dnia Mamy. W tym dniu pierwszaki nagrały występ artystyczny „Kocham moją mamę!”, przygotowały prezenty (przestrzenne laurki i portrety) oraz wykonały plakaty ze słowami, które później zostały wykorzystane do wirtualnych życzeń.

Polegały one na sfotografowaniu każdego odświętnie ubranego pierwszaka z wcześniej przygotowanym plakatem. Słowa na zrobionych zdjęciach, ustawione w odpowiedniej kolejności, układały się w życzenia. Ze zdjęć tych została przygotowana prezentacja multimedialna, która 26 maja w Dzień Mamy, razem z nagraniem występu artystycznego, została zamieszczona na platformie Teams. Wszystkim mamom jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze! /Edyta Urban/

• PRZEDSTAWIENIE EKOLOGICZNE „SZNUREK JURKA” (online)

• Utworzono: poniedziałek, 24, maj 2021 21:27

24 maja dzieci z klasy pierwszej po raz pierwszy zaprosiły uczniów z klasy II i III na przedstawienie online za pośrednictwem platformy Teams. Był to teatrzyk ekologiczny pt. „Sznurek Jurka”, przygotowany w ramach działań podsumowujących projekt innowacyjny „Przedstawienie zacząć czas!- zabawa w teatr online”.

Na początek pierwszaki zaprezentowały się w teatrzyku, wykorzystując przy tym samodzielnie przygotowane rekwizyty i scenografię. Następnie wspólnie z klasą II i III wszyscy zaśpiewali piosenkę „Ziemia wyspa zielona”. Zarejestrowane przedstawienie zostało umieszczone na kanale ogólnym klasy I na platformie Teams, aby mogli je obejrzeć również rodzice. /Edyta Urban/