Niech nadchodzące Święta Wielkanocne przyniosą Państwu wiele chwil radości, wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i szczęścia płynącego z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób.
Aktualności
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
WYJAZD DO PLECIUGI
27 marca uczniowie klas I- IV pojechali na wycieczkę do Szczecina na przedstawienie „Fujka i ocean” do Teatru Lalek „Pleciuga”.
Po obejrzeniu wspaniałej sztuki, dzieci zwiedziły miejsca niedostępne dla publiczności, czyli pracownię lalkarską i magazyn lalek, gdzie mogły porozmawiać z pracownikami Teatru, którzy projektują i wykonują scenografie i lalki. Na koniec przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie z aktorem – Panem Krzysztofem Tarasiukiem.
1
KONKURS KOŁA ŁOWIECKIEGO ROZTRZYGNIĘTY
W dniu 26 marca przedstawiciele Koła Łowieckiego przybyli do naszej szkoły aby podziękować uczniom za wzięcie udziału w konkursie "Wielkanoc w lesie". Upominki otrzymali wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, a była to liczna grupa. Wśród obdarowanych były wyróżnienia za najbardziej pomysłowe prace.
1Prace konkursowe uczniów klasy 1.
WIOSENNE WARSZTATY PLASTYCZNO-TECHNICZNE W KLUBIE W BUKU
25 marca uczniowie klasy I wzięli udział w warsztatach plastyczno- technicznych w Klubie w Buku. Uczniowie wykonali bardzo ciekawe dekoracje wiosenne: drewniane kwiatki, baranki, stojaki na serwetki.
W przerwach między pracami na dzieci czekały własnoręcznie przygotowane przekąski: frytki, nuggetsy i gofry z dżemem.
Z wycieczki wszyscy wrócili bardzo szczęśliwi i zadowoleni z efektów swojej pracy. Dziękujemy Pani Eli z Klubu w Buku za zaproszenie i przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć.
Warsztaty psychoprofilaktyczne
22 marca klasy VI i VII wzięły udział w 4-godzinnych warsztatach psychoprofilaktycznych, które poprowadziły p. Anna Malinowska, p. Edyta Stosik oraz p. Marta Weychan w ramach projektu Regionalne Centrum Kryzysowego realizowanego w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie. Uczniowie mieli okazję porozmawiać o pojęciu kryzysu, sytuacjach kryzysowych, które mogą zdarzyć się w ich życiu, uczyli się je rozpoznawać i reagować. Kryzys nie jest wydarzeniem – jest reakcją na wydarzenie.
TURNIEJ "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"
22 marca w PSP w Mierzynie uczniowie szkół gminy Dobra zmagali się z pytaniami turnieju OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali Ania Rewers i Adam Szczurowski z kl. 6. Uczniowie wystąpili w strojach strażackich.
DZIEŃ WIOSNY - DZIEŃ TALENTÓW
21 marca to pierwszy dzień astronomicznej wiosny. W tm też dniu obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki (nie do pary) okazujemy swoją otwartość wobec odmienności ludzi, budujemy świadomość oraz poczucie wrażliwości i tolerancji wobec wszystkich osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.
Tradycją stało się, że w tym dniu uczniowie mogą zaprezentować swoje talenty. Dzieci z grupy 6 latków rozpoczęły pokaz talentów matematyczną piosenką, następnie obejrzeliśmy pokaz gimnastyczny, wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu naszych uczennic oraz utworu muzycznego z grą na bębnach, pośmialiśmy się z opowiadanych dowcipów, posłuchaliśmy o hobby naszych uczniów, a także mieliśmy okazję zaznajomić się z zasadami sztuki walki jaką jest aikido. Wszystkie występy spotkały się z entuzjastyczną reakcją publiczności.
7Każdy talent został nagrodzony słodkim upominkiem i prezentem na zbliżające się święta.
Ten uroczy dzień zakończyliśmy wspólnym ogniskiem, podczas którego można było upiec kiełbaskę i chleb. Nagrody dla uczestników pokazu talentów oraz poczęstunek na ognisku sfinansowała Rada Rodziców, której bardzo dziękujemy. Sezon wiosenny uważamy za rozpoczęty!
4
KANGUR MATEMATYCZNY 2024
Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach.
Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tym konkursie. Uczestnicy to uczniowie klas od 3 do 7, którzy w dniu 21 marca zmagali się z zadaniami testowymi w swoich kategoriach. Byli wśród nich tacy co pisali test po raz kolejny, ale również pionierzy w tej konkurencji.
1
DZIEŃ MATEMATYKI I ŚWIĘTO LICZBY Pi
Święto Liczby Pi obchodzone jest corocznie w wieli krajach, a głównie w amerykańskich kręgach akademickich i szkolnych. Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi, jako że data „14 marca” zapisywana jest w USA jako „3.14”.
W Polsce obchodzi się Dzień Matematyki, który przypada 12 marca. Każdego roku bierze w nim udział kilka tysięcy szkół. Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Przede wszystkim tych, którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wybitnej wiedzy matematycznej – wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Dzień Matematyki stworzono po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki…
W naszej szkole do tego dnia przygotowywaliśmy się podczas zajęć lekcyjnych i zajęć dodatkowych. Uczniowie wykorzystywali "nieświadomie" swoje umiejętności matematyczne w grach towarzyskich, w kolorowankach, w dominie matematycznym o różnej tematyce, w wykonywaniu plakatów, w budowaniu brył z klocków konstrukcyjnych itp.
8Grupa przedszkolaków również świętowała Dzień Matematyki. Wykonywali modele brył i kolorowali je, oglądali bryły wypożyczone od uczniów klas starszych oraz budowali wg własnego uznanie figury z klocków konstrukcyjnych.
4W dniu 12 marca uczniowie klas IV-VII wzięli udział w Szkolnym Konkursie Matematycznym.
W grupie IV-V miejsca zdobyli:
I – Antonina Rohde (13/16 pkt.)
II – Jakub Ziołecki, Andżelika Gryzik, Patrycja Szczęsna, Hubert Suproniuk (12/16 pkt.)
w grupie VI-VII:
I – Nadia Szwed (16/16 pkt.)
II – Maja Wiśniewska i Jakub Borek (15/16 pkt.)
Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy a pozostałym uczestnikom życzymy sukcesów w następnych konkursach matematycznych.
1
Bezpłatne zajęcia z robotyki
Kreatywnie na Pograniczu. Warsztaty z robotyki.Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do14 lat,na bezpłatne warsztaty z robotyki, które poprowadzi doświadczony instruktor - Mateusz Dryjański
Robotyka jest dziedziną, która zajmuje się projektowaniem, budową i programowaniem robotów. Jest interesującą i ekscytującą formą zajęć dla dzieci i młodzieży, ponieważ pozwala im na rozwijanie różnych umiejętności, w tym kreatywności, logicznego myślenia, umiejętności matematycznych i informatycznych. Zajęcia z robotyki będą obejmować zagadnienia związane z elektroniką, informatyką, automatyką, mechaniką, a także sztuczną inteligencją. Dzieci będą uczą się również, jak programować i sterować robotami.
Warsztaty będą dostosowane do wieku jak i stopnia zaawansowania uczestników. Pierwsze zajęcia odbędą się:
1) 16 marca w Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy w Mierzynie, ul. Welecka 16a, w godzinach:
a) 9:30 - 11:00 (uczestnicy w wieku 6-7 lat),
b) 11:30 - 13:45 ( uczestnicy w wieku 8-10 lat),
c) 14:00 - 16:15 (uczestnicy w wieku 11 - 14 lat).
2) 17 marca w Gemeindenzentrum Blankensee, Dorfstraße 85, Blankensee, w godz,:
a) 9:30 - 11:45 (grupa mieszana).
Kolejne, zostaną uzgodnione z poszczególnymi grupami. Na warsztaty zapraszamy dzieci i młodzież z gmin: Dobra, Blankensee, i innych z województwa zachodniopomorskiego i Meklemburgii - Pomorza Przedniego. Zapraszamy zarówno dzieci narodowości polskiej, niemieckiej, ukraińskiej jak i innych mniejszości narodowych mieszkających na w/w terenie. Dzieci mogą brać udział w zajęciach po obu stronach granicy. Zapewniamy tłumaczenie na język polski/niemiecki.
Chęć udziału w projekcie należy zgłaszać do dnia 13 marca, poprzez formularz rekrutacyjny: https://forms.gle/r2VDBQPG7DAZY2E1A
Serdecznie zapraszamy. Stowarzyszenie Carpe diem, Gemeinde Blankensee, Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy