Najstarsze przedszkolaki wcieliły się w projektantów mody i stworzyły niepowtarzalne kreacje na sezon jesień-zima 2023 :)
Aktualności
PROJEKTANCI MODY
2 października "DNIEM BEZ PRZEMOCY"
W październiku, w związku z obchodzonym na świecie 2 października „Dniem bez przemocy” w klasach od I do VII miały miejsce zajęcia na temat „Złość jest ok. Agresja nie jest ok”. Podczas spotkań uczniowie nazywali emocje, uczyli się odróżniać złość od agresji, rozróżniali agresję psychiczną od fizycznej, zapoznawali się ze sposobami radzenia sobie ze złością, ćwiczyli używanie komunikatu „ja”. Zajęcia były realizowane w ramach zadań programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły.
AKTYWNA ŚRODA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
Podczas ostatniej "Aktywnej środy" doskonaliliśmy współpracę w grupie, szybkość i precyzję. Do ćwiczeń przystąpiliśmy oczywiście po wcześniejszej rozgrzewce.
MOJA RODZINA
W tym tygodniu rozmawialiśmy o naszych rodzinach - nazywaliśmy jej członków i podawaliśmy ich imiona, a także ustalaliśmy kim są babcia i dziadek. Utrwalaliśmy nazwy figur geometrycznych, a później stworzyliśmy z nich portrety naszych najbliższych. Powtarzaliśmy wierszyki o grzybkach i gościu i już prawie, prawie znamy je na pamięć. Uczyliśmy się rysować postać i wyszło nam to fantastycznie!
Dużo tańczyliśmy, tworzyliśmy wspaniałe budowle, ćwiczyliśmy spostrzegawczość i koncentrację, a także spędziliśmy sporo czasu na świeżym powietrzu, nie dając się wystraszyć jesiennej pogodzie.
BohaterON – włącz historię!
W październiku, klasy: IV, V i VII wzięły udział kolejny raz w akcji BohaterON. BohaterON – włącz historię! To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Uczniowie poznali biogramy wybranych Powstańców, poznali fakty z życia codziennego ludzi w czasie trwania powstania. Klasy 4 i 5 obejrzały widowisko „Iskra nadziei”, historię 11 letniej Janki mieszkającej w Warszawie i będącej obserwatorką Powstania Warszawskiego. Uczniowie dowiedzieli się jakim koszmarem była wojna z perspektywy dziecka, które traci przez nią dzieciństwo i poczucie bezpieczeństwa. Uczniowie klasy 7 wysłuchali opowiadania „Uparte serce tego miasta”, wspomnienia uczestników tego wydarzeni i ich najbliższych. Klasa 7 analizowała też zagrane przez współczesnych aktorów emocje, jakie z pewnością towarzyszyły powstańcom przed włączeniem się do walki. Projekt ma edukować młodych Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne. /E. Bajuk/
2
14 października - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dzień Edukacji Narodowej to święto dedykowane nauczycielom i całemu systemowi oświaty. To moment, kiedy doceniamy trud i zaangażowanie tych, którzy poświęcają się kształceniu i wychowywaniu przyszłych pokoleń.
Uczniowie podziękowali wszystkim pracownikom oświaty przygotowując program artystyczny. Były wiersze, piosenki i taniec.
"AKTYWNE ŚRODY"
Grupy: Pajączki oraz "zerówka" rozpoczęły cykl cotygodniowych aktywności, które mają na celu wprowadzenie do aktywności ruchowej i czerpanie z niej przyjemności. W każdą środę będziemy ćwiczyć, przełamywać swoje ograniczenia i doskonalić współpracę w drużynie!
WYJAZD KL. 1-3 DO TRAFOSTACJI SZTUKI
Na początku października uczniowie klas 1-3 wybrali się na zajęcia do Trafostacji Sztuki
Po zajęciach odbyli spacer po Starówce oraz wzdłuż nabrzeża Odry.
NIE BÓJ SIĘ PROSIĆ O POMOC - ZDROWIE PSYCHICZNE
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.
Bogactwo językowe Europy stanowi niezwykłą wartość, którą należy doceniać, wykorzystywać i pielęgnować. Rozwijanie umiejętności językowych jest zarówno koniecznością, jak i prawem KAŻDEGO z nas – takie jest jedno z najważniejszych przesłań Europejskiego Dnia Języków, a zasadniczym celem obchodów Dnia Języków jest podnoszenie świadomości w zakresie:
- bogactwa i różnorodności językowej Europy, które należy pielęgnować i rozszerzać;
- potrzeby osiągania przez obywateli pewnego zaawansowania w zakresie co najmniej dwóch języków, poza swoim własnym.
1