• 11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     • 9 listopada w szkole uroczyście obchodziliśmy 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. 11 listopada 1918 roku był dla Polaków pierwszym dniem wolności po 123 latach zaborów. Z tej okazji uczniowie klas starszych opowiedzieli  w czasie apelu o drodze Polaków do odzyskania wolności, a także przypomnieli pieśni, jakie nierozerwalnie były związane z dziejami Polski. Nasza szkoła wzięła też udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Obchodzone Narodowe Święto Niepodległości przypomina nam o naszej historii, trudnej i długiej drodze do niepodległości oraz bohaterach, którzy walczyli i przelewali krew za wolną Polskę. Ten corocznie celebrowany dzień, we współczesnej Polsce jest jednym z najważniejszych świąt państwowych i patriotycznych.

      Dekoracje patriotyczne wykonane przez najmłodsze dzieci i starszych uczniów.

     • Warsztaty klas 4 i 6 w Trafostacji Sztuki "Trafo".

     • Dnia 6 listopada uczniowie klasy 4 i 6 wspólnie uczestniczyli w wycieczce do Szczecina. W Trafostacji Sztuki "Trafo" odbyły się zajęcia z malowania ceramiki, gdzie dzieci ozdabiały kubki ceramiczne. Taka forma zajęć sprawiła uczniom niezwykłą radość oraz przy okazji otrzymały one śliczny upominek w postaci pomalowanego własnoręcznie kubeczka.

     • OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW O PRZYZNANIE STYPENDIUM W ZAKRESIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ I UPOWSZECHNIANIA KULTURY

     •  

      W związku z Uchwałą Nr XXVII/375/09 Rady Gminy Dobra z dnia 30 kwietnia 2009 r. w sprawie stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury,

      Wójt Gminy Dobra

      ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendium w zakresie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury.

      Wnioski należy składać w Urzędzie Gminy Dobra, ul. Szczecińska 16a, 72-003 Dobra, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 stycznia 2024 r.

              

      W załączeniu:

      1. Uchwała Nr XXVII/375/09 Rady Gminy Dobra z dnia 30 kwietnia 2009 r. w sprawie stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury – pobierz
      2. Zarządzenie Nr 172/2018 Wójta Gminy Dobra z dnia 30 listopada 2018 roku w sprawie ustalenia wzoru formularza wniosku o przyznanie stypendium w zakresie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury – pobierz

       Osoba do kontaktu: Sylwia Wójtowicz Zespół Organizacyjny w Urzędzie Gminy Dobra, telefon: 91 441 05 04, adres e-mail: kadry1@dobraszczecinska.pl.

      Wójt Gminy Dobra

      Teresa Dera

       

     • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney'a (1901-1966), jednego z najpopularniejszych twórców filmów animowanych. 

      Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych.

      Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek pomaga wzmacniać więzi rodzinne. Rodzice w ramach święta (oczywiście także każdego innego dnia) powinni przeczytać swoim pociechom bajki, sięgnąć po tytuły ze swojego dzieciństwa czy nawet opowiedzieć własną historię. Na zachętę warto przytoczyć cytat Alberta Einsteina: „Jeżeli chcesz aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek".

      Uczniowie naszej szkoły obchodzili ten dzień 30 października.

      Pokaz bajecznej mody

      Wspólny seans filmowy, oczywiście z twórczości Walta Dysneya. Na seansie nie zabrakło, jak w każdym dobrym kinie, prażonej kukurydzy przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. 

     • SZKOŁA DLA RODZICÓW - INFORMACJA O WARSZTATACH

     • Gmina Dobra

      i Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej

       zapraszają  do kolejnej edycji     

            bezpłatnej

      Szkoły dla rodziców

       

      PROGRAM WARSZTATÓW DLA RODZICÓW

      Warsztaty mają na celu wsparcie uczestników w radzeniu sobie z wyzwaniami  rodzicielskimi i wypracowanie niekrzywdzących metod wychowawczych.

      Uczestnicy warsztatów:

      - będą bardziej świadomi swoich uczuć, myśli, przekonań, potrzeb;

      - będą lepiej rozpoznawać motywy swoich działań;

      - zdobędą umiejętność rozpoznawania własnych emocji i ich kontroli, radzenia sobie z trudnymi emocjami;

      - wypracują konstruktywne sposoby radzenia sobie ze stresem;

      - poszerzą swoje umiejętności wychowawcze, które pomogą im wychowywać dzieci bez przemocy;

      - poznają i będą mieli możliwość ćwiczenia nowych, bardziej sprzyjających dziecku wzorów zachowań.

      .

      Warsztaty składają się z trzech bloków tematycznych:

      1. „Nie” dla klapsa

      Próbując odpowiedzieć na tak postawione pytanie, Rodzice przyjrzą się motywom, które nimi kierują, gdy stosują określone metody wychowawcze. Będą mieli okazję wejść w rolę dziecka, tak aby poznać jego perspektywę.

      2. Uczucia

      Ten blok tematyczny da Rodzicom okazję do poznania skutecznych sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami i kontrolowania swojego zachowania w trudnych sytuacjach.

      3. Zamiast klapsa

      Czyli wspólne poszukiwanie skutecznych sposobów wychowawczych, które pomogą Rodzicom zachęcać dzieci do współpracy, budować silną więź z nimi i pozytywnie wspierać w rozwoju.

       

      ORGANIZACJA

      Szkoła dla rodziców to cykl 5 warsztatów po 2 godziny dydaktyczne.

      Warsztaty odbywać się będzie w godzinach popołudniowych: 17.00-18.30.

      Terminy spotkań:  8.11.2023r., 15.11.2023r., 22.11.2023r., 29.11.2023r.,  6.12.2023r.,

       

      Miejsce spotkań: Publiczna  Szkoła Podstawowa w Mierzynie, ul. Kolorowa 27, 72-006 Mierzyn

      (Stołówka szkolna)

       

      Dodatkowo dla rodziców - uczestników warsztatów jest możliwość indywidualnych bezpłatnych konsultacji w GOWR w Dołujach.

       

      INFORMACJA O TRENERACH

      Kamila Dębińska: psycholog i pedagog. Ukończyła studia doktoranckie w dziedzinie pedagogiki, odbyła roczne szkolenia: interwencja kryzysowa, terapia poznawczo-behawioralna, szkoła trenerów i doradców personalnych.

      Od 2009 r. udziela pomocy psychologicznej osobom pokrzywdzonym przestępstwem, od 2010 r. prowadzi warsztaty dla rodziców „Bez klapsa? Jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice”, szkolenia dla profesjonalistów dot. profilaktyki krzywdzenia dzieci, udziela konsultacji wychowawczych. Przez kilka lat prowadziła zajęcia dla studentów pedagogiki na Uniwersytecie Szczecińskim. Jest autorką publikacji naukowych.

       

      ZAPISY

      Zapisy - tel. 509 572 519, (91) 311 33 04 (osoba do kontaktu: Joanna Huzarska)

       

      Szkola dla rodzicow edycja jesienna 2023.pdf

     • PROJEKTANCI MODY

     • Najstarsze przedszkolaki wcieliły się w projektantów mody i stworzyły niepowtarzalne kreacje na sezon jesień-zima 2023 :)