• DZIEŃ CHŁOPAKA W SZKOLE

• 30 września świętowaliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA. Samorząd Uczniowski postanowił złożyć wszystkim chłopakom w naszej szkole najlepsze życzenia i do tego przygotował ramkę na pamiątkowe zdjęcie. Znalazł się też słodki upominek.

Dziewczęta z klasy 6 przygotowały dla swoich kolegów z klasy prawdziwą ucztę. Na stole pojawiły się ciasta własnoręcznie upieczone. Dużą atrakcją były również przeprowadzone zabawy i konkursy: zabawa "Ciepło zimno", rozpoznawanie marek samochodów, rysowanie z zamkniętymi oczami, jedzenie cytryny :).

• "NADESZŁA JESIEŃ"

• W tym tygodniu poznaliśmy dary jesieni - kasztany, żołędzie, jarzębinę, dynie, szyszki oraz liście. Zapoznaliśmy się z liśćmi i owocami takich drzew jak kasztanowiec, klon, dąb i jarzębinowiec. Wykorzystaliśmy jesienne dary do nauki tworzenia zbiorów, ich przeliczania i porównywania, a także do tworzenia rytmów i wygrywania rytmu podczas śpiewania piosenki o Pani Jesieni. Wykorzystaliśmy technikę frotażu do stworzenia wyjątkowych prac z liści.

We wtorek wzięliśmy udział w Dniu Języków Obcych i reprezentowaliśmy Niemcy a w piątek świętowaliśmy Dzień Chłopaka - każdy chłopiec został obdarowany elegancką muchą przygotowaną przez koleżanki z grupy.

Utrwaliliśmy poznane w tamtym tygodniu zasady bezpieczeństwa na drodze podczas pierwszego spaceru na duży plac oraz do lasu.

• JESIENNA SAŁATKA JARZYNOWA

• Przygotowanie sałatki zaczęliśmy od wcześniejszego dokładnego umycia rąk. Każdy uczeń zajął się krojeniem przyniesionych przez siebie składników. Po obraniu i pokrojeniu przyszedł czas na przyprawienie i wymieszanie. Na koniec wszyscy posprzątali swoje stanowiska pracy i z ogromnym apetytem wspólnie zasiedli do pysznego, jesiennego śniadanka.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JABŁKA

• 28 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Jabłka. Samorząd Uczniowski przygotował prezentację o jabłkach, którą podzielili się z uczniami.

Do tego, był też zdrowy poczęstunek dla wszystkich - oczywiście soczyste jabłka.

Jabłko jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej spożywanych owoców na świecie. I chociaż niektórym trudno w to uwierzyć - na świecie uprawia się więcej niż 10 tysięcy odmian jabłoni.

"Cudze chwalicie, swego nie znacie" - głosi stare powiedzenie. Jak się okazuje, Polska jest największym producentem jabłek w Unii Europejskiej. Z szacunków GUS wynika, że w naszym kraju zebrano w ubiegłym roku ok. 3,4 mln ton tych owoców. Polskie jabłka są doceniane na całym świecie również ze względu na unikatowy smak.

Jabłka są bogate w:

• witaminę C,
            • witaminy z grupy B,
            • witaminę A,
            • β-Karoten,
            • błonnik,
            • kwercetynę,
            • pektyny.

Warto doceniać je więc przez cały rok!

• BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

• 27 września uczniowie z oddziału przedszkolnego 6-latków i klas 1-3 spotkali się z przedstawicielami ze starostwa w sprawie "Bezpieczeństwa na drodze". Dzieci otrzymali w ramach akcji opaski odblaskowe.

• DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

• W dniu 26.09.2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Każda klasa reprezentowała wylosowany wcześniej kraj. Uczniowie przebrali się w kolory flag oraz pięknie nauczyli się kilku słów w danym języku. Odbył się apel na którym każda klasa zaprezentowała informacje dotyczące takich krajów jak: Niemcy, Francja, USA, Hiszpania, Ukraina, Portugalia, Włochy, Grecja, Wielka Brytania oraz Malta. Następnie w klasach odbył się krótki quiz dot. omawianych wcześniej krajów. Dzieci otrzymały również słodki poczęstunek.

• KLASA 3 WITA JESIEŃ

•  Klasa trzecia 23 września odbyła słoneczny spacer w poszukiwaniu oznak jesieni. Podczas spaceru znaleźli przebarwiające się liście, owoce jarzębiny, kasztany, żołędzie, jesienne kwiaty astry i chryzantemy, babie lato oraz niepowtarzalny, jesienny zapach powietrza.

• DROGA DO PRZEDSZKOLA

• W tym tygodniu poznaliśmy zasady bezpiecznego poruszania się po chodniku i korzystania z przejścia dla pieszych oraz zasad podróżowania samochodem. Wiemy, co oznaczają światła czerwone i zielone oraz jak się zachowywać, kiedy pojawia się na sygnalizatorze.

Uczyliśmy się posługiwania nożyczkami i choć jeszcze sporo ćwiczeń przed nami, pierwsze próby były naprawdę obiecujące. Ćwiczyliśmy dostrzeganie i tworzenie rytmów oraz określanie położenia przedmiotów w przestrzeni. Podczas śpiewania piosenki o misiu i pajacyku było mnóstwo radości i śmiechu! We wtorek mieliśmy swoje święto - Dzień Przedszkolaka i z tej okazji cały dzień spędziliśmy w piżamach, udało nam się nawet wziąć udział w Biegu w piżamach i wesprzeć w ten sposób chore dzieci.

• CHARYTATYWNY BIEG W PIŻAMACH

• Dnia 20 września uczniowie naszej szkoły postanowili wesprzeć dzieci z oddziału onkologicznego i solidaryzując się z nimi odbyli bieg w piżamach. Bieg rozpoczął się od objaśnienia intencji biegu oraz rozgrzewki prowadzonej przez uczennice klasy 6.

Następnie wszyscy ruszyli do biegu. Uczniowie w większości biegli zamieniając w tym dniu strój sportowy na piżamy. Biegli uczniowie i nauczyciele, duzi i mali.

Po biegu każdy mógł wesprzeć fundację - pomysłodawcę biegu, kupując ciasta przygotowane przez uczniów i ich rodziców. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem, a ciasta były pyszne, za co dziękujemy osobom, które je przygotowały.