Uczniowie realizację rozpoczęli od cyklu spotkań online prowadzonych przez znanych, lubianych i docenianych edukatorów Przecinek i Kropka w ramach nowego programu edukacyjnego: #Wiem i Kropka!
W ramach programu Empik-u „Przecinek i Kropka” dzieci będą brały udział w cotygodniowych warsztatach online. Spotkania te to dla dzieci idealna okazja na rozwijanie swoich zainteresowań i odkrywanie intrygujących informacji o świecie. Ich celem jest przede wszystkim poszerzanie horyzontów oraz pokazanie tematów i aktywności, z którymi uczniowie wcześniej nie mieli do czynienia. Wszystkie spotkania odbywają się w przyjaznej, rozrywkowej atmosferze, która sprzyja kreatywności i samodzielnemu poszukiwaniu dodatkowej wiedzy. Do prowadzenia warsztatów zaproszeni zostali najlepsi edukatorzy, specjaliści i pasjonaci różnych dziedzin.
Dużym plusem #wiemikropka jest szeroki wachlarz tematów poruszanych przez specjalistów. Dzieci będą mogły m.in. nauczyć się efektywnej organizacji czasu, poznać tajniki dubbingu i samodzielnego tworzenia audiobooków, odkryć ciekawostki ze świata fizyki i przyrody, a nawet samodzielnie przygotować przepyszną panna cottę wraz ze zwyciężczynią 5. edycji MasterChef Junior. Warsztaty te mają też duże znaczenie dla rozwijania kompetencji społecznych i inteligencji emocjonalnej (uwrażliwienie na emocje, relacje, zachowania społeczne) w związku z doświadczeniami związanymi z epidemią.
Pierwsze cztery spotkania w ramach cyklu #wiemikropka to:
Warsztaty I- „Szkoła już się nie boję! Jak poradzić sobie z lekiem?”
Powrót do szkolnych ławek nie zawsze jest łatwy, zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Czym jest lęk? Jak możemy opanować go „tu i teraz", a jak pracować nad nim długofalowo? Czy lęk może być też pomocny? Jak rozmawiać o lęku? Na te pytania podczas warsztatu odpowiedziała psycholożka i psychoterapeutka Marta Cieśla.
Warsztaty III- „Jak radzić sobie ze złością?”
Co sprawia, że budzi się w nas złość? Jak nowe i nietypowe sytuacje wpływają na to, że się pojawia? To jedna z naszych najsilniejszych emocji. Jest bardzo ważna i potrzebna, ale wcale nie jest łatwo sobie z nią poradzić. Dzieci w trakcie warsztatów przekonały się, że można się złościć lepiej i dowiedziały się czego można się od swojej złości nauczyć. Zajęcia prowadziła Anna Pactwa z Uniwersytetu Dzieci.
Warsztaty IV- „W relacjach siła, czyli jak budować fajne relacje z innymi?”
Co to są „fajne relacje"? Co wnoszą do naszego życia? Dlaczego tak ważne jest budowanie wartościowych relacji z innymi ludźmi?
To kolejny warsztat #wiemikropka, podczas którego Przemek Staroń, Nauczyciel Roku 2018, opowiedział, jak istotne w naszym życiu są relacje z drugim człowiekiem. /Edyta Urban/