• NFORMACJA - ZABRANIA Z RODZICAMI BEZ SPOTKAŃ Z PANIĄ PSYCHOLOG

• UWAGA

Spotkania z psychologiem z GOWR w Dołujach Panią Kamilą Dębińską na temat kryzysu psychicznego u dzieci zaplanowane na dzień 7 lutego 2023 r. są odwołana z przyczyn od nas niezależnych.

Zebrania z rodzicami odbędą się 7 lutego 2023 r.:

- dla klas 1-3 godz. 16:30

- dla klas 4-8 godz. 17:00.

• Ruszyło głosowanie do Budżetu Obywatelskiego na rok 2023

• W poniedziałek 30 stycznia 2023 r. ruszyło głosowanie do Budżetu Obywatelskiego na rok 2023 i potrwa do 13 lutego 2023 r. do godziny 15:00.

Do głosowania dopuszczonych zostało 28 projektów. Wśród nich jest 12 projektów inwestycyjnych oraz 16 nieinwestycyjnych. Podczas głosowania wybieramy jeden projekt nieinwestycyjny oraz dwa inwestycyjne. Swoje głosy można oddawać na projekty z terenu całej Gminy.

Projekt inwestycyjny: nr 6. Modernizacja boiska sportowego na terenie PSP w Rzędzinach

Teren PSP w RzędzinachRzędziny 672-003 DobraDziałka 196/4

Opis projektu

Projekt zakłada stworzenie projektu (dokumentacja, geodezja i nadzór) oraz wykonanie modernizacji istniejącej płyty boiska szkolnego:- poprawa ubytków podbudowy- dostosowanie wysokości obrzeży betonowych- przygotowanie nawierzchni wyrównującej ET- wylanie warstwy technicznej- wylanie warstwy użytkowej- namalowanie linii.Projekt zakłada również zakup i montaż urządzeń będących niezbędnym wyposażeniem boiska:- 2 bramki do piłki nożnej z możliwością demontażu- słupki z siatką do siatkówki z możliwością demontażu- 4 kosze do koszykówki

Uzasadnienie

W Rzędzinach boisko szkolne do gry w siatkówkę i koszykówkę zbudowano 20 lat temu.Boisko do gry w piłkę nożną,utworzono tam własnymi siłami przy wsparciu osób prywatnych.Niestety żadne z nich nie spełnia już swojej funkcji.Ich nawierzchnia jest nierówna, a trawa notorycznie wysycha. Aby uczniowie mogli normalnie korzystać z tego terenu podczas gier zespołowych, niezbędna jest jego modernizacja.

Głos na wybrany projekt można oddać na dwa sposoby:

- poprzez wypełnienie aktywnego formularza na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego adres: https://dobraszczecinska.budzet-obywatelski.org/ i potwierdzenie głosu za pomocą kodu sms otrzymanego na telefon komórkowy. Z jednego numeru komórkowego możliwe jest potwierdzenie maksymalnie 3 głosów lub,

- poprzez odbiór kart do głosowania i bezpośredni akt głosowania w budynku Urzędu Gminy Dobra przy ulicy Szczecińskiej 16a, po okazaniu dokumentu tożsamości i wcześniejszym umówieniu się telefonicznym pod nr: 91 441 05 00.

Jednocześnie przypominamy, że osoby niezameldowane w Gminie Dobra do dnia 17.01.2023r., ale zamieszkujące na terenie Gminy Dobra mogą zagłosować wyłącznie w formie papierowej, po wcześniejszym umówieniu pod nr tel. 91 441 05 00.

• ZEBRANIE Z RODZICAMI I SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

Dnia 7 lutego 2023 r. (wtorek) przed ZEBRANIAMI Z RODZICAMI W KLASACH,

odbędą się krótkie spotkania

z psychologiem z GOWR w Dołujach

Panią Kamilą Dębińską,

która zaznajomi Państwa z tematem kryzysu psychicznego u dzieci oraz przedstawi ofertę pomocy psychologicznej:

- o godzinie 16:30 spotkanie dla Rodziców uczniów z oddziałów przedszkolnych oraz Rodziców uczniów z klas 1-3;

- o godzinie 17:00 dla Rodziców uczniów z klas 4-8.Spotkania odbędą się w sali nr 6.

• W ŚWIECIE KSIĄŻEK

• W tym tygodniu pochłonął nas magiczny świat książek. Czytamy codziennie i bardzo to lubimy, ale tym razem mogliśmy poznać książki od innej strony. Wiemy już jak powstaje książka i jaką drogę musi przebyć, żeby trafić w nasze ręce. Potrafimy powiedzieć, z czego składa się książka, gdzie można ją kupić, a gdzie wypożyczyć.

Zwiedziliśmy naszą szkolną bibliotekę, gdzie Pani Maria opowiedziała nam o swojej pracy oraz zachęciła to wypożyczania ciekawych pozycji. Poznaliśmy funkcję zakładki do książki i każdy z nas stworzył własną, aby już nigdy nie zaginąć rogów w książkach.

Ponadto ćwiczyliśmy umiejętność liczenia i wykonywania poleceń głosowych. A także spędziliśmy mnóstwo czasu na przeglądaniu książek z naszej grupowej biblioteczki.

• 31 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

• Jak co roku Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tegoroczny temat 31 Finału WOŚP wypowiada walkę z sepsą, ciężkim stanem chorobowym zagrażającym życiu pacjentów. Gminny finał WOŚP odbył się 29 grudnia o godz. 16:00 w PSP Bezrzecze.

Nasi uczniowie również wsparli Orkiestrę przekazując 400 zł uzbierane podczas kiermaszu Bożonarodzeniowego oraz wystawiając krótki program artystyczny. W programie naszej szkoły znalazły się:

• „Nie miały aniołki” występ grupy przedszkolnej;
            • utwory na flażoletach w wykonaniu uczennic z kl. 8;
            • „Wrażenia” – piosenka w wykonaniu Ilony Adamczyk;
            • występ taneczny Oliwii Woźniak.

Uroczyste przekazanie uzbieranej kwoty na rzecz WOŚP

• KIM BĘDĘ, GDY DOROSNĘ?

• W tym tygodniu, w okrojonym składzie, poznawaliśmy tajniki różnych zawodów. Wiemy czym zajmował się Kołodziej oraz jak stworzyć drewniane koło. Poznaliśmy zawody naszych rodziców i potrafimy opowiedzieć na czym polega ich praca. Sprawdzaliśmy też czego potrzebują do swojej pracy osoby różnych profesji.

Pamięć doskonaliliśmy grając w zawodowe memory, a nasze dziewczynki zostały na chwilę fryzjerkami i makijażystkami i stworzyły wyjątkowe stylizacje!