Święto Liczby Pi obchodzone jest corocznie w wieli krajach, a głównie w amerykańskich kręgach akademickich i szkolnych. Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi, jako że data „14 marca” zapisywana jest w USA jako „3.14”.
W Polsce obchodzi się Dzień Matematyki, który przypada 12 marca. Każdego roku bierze w nim udział kilka tysięcy szkół. Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Przede wszystkim tych, którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wybitnej wiedzy matematycznej – wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Dzień Matematyki stworzono po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki…
W naszej szkole do tego dnia przygotowywaliśmy się podczas zajęć lekcyjnych i zajęć dodatkowych. Uczniowie wykorzystywali "nieświadomie" swoje umiejętności matematyczne w grach towarzyskich, w kolorowankach, w dominie matematycznym o różnej tematyce, w wykonywaniu plakatów, w budowaniu brył z klocków konstrukcyjnych itp.
Grupa przedszkolaków również świętowała Dzień Matematyki. Wykonywali modele brył i kolorowali je, oglądali bryły wypożyczone od uczniów klas starszych oraz budowali wg własnego uznanie figury z klocków konstrukcyjnych.
W dniu 12 marca uczniowie klas IV-VII wzięli udział w Szkolnym Konkursie Matematycznym.
W grupie IV-V miejsca zdobyli:
I – Antonina Rohde (13/16 pkt.)
II – Jakub Ziołecki, Andżelika Gryzik, Patrycja Szczęsna, Hubert Suproniuk (12/16 pkt.)
w grupie VI-VII:
I – Nadia Szwed (16/16 pkt.)
II – Maja Wiśniewska i Jakub Borek (15/16 pkt.)
Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy a pozostałym uczestnikom życzymy sukcesów w następnych konkursach matematycznych.