• WIGILIE KLASOWE

• W ostatnim tygodniu przed przerwą świąteczną wszystkie klasy świętowały przy wigilijnym stole, pełnym potraw wigilijnych i nie tylko. Było składanie życzeń, dzielenie się opłatkie, śpiewanie kolęd i obdarowywanie się prezentami.

KLASY 1-3

KLASA 6

KLASA 4

KLASA 8

Kolęda w wykonaniu klasy 4.

• KIERMASZ OZDÓB I STROIKÓW ŚWIĄTECZNYCH

• ​​​​​​​W dniach 20 - 22 grudnia odbył się szkolny kiermasz ozdób i stroików bożonarodzeniowych.

Ozdoby były wykonane w szkole przez pracowników i uczniów pod bacznym okiem pani Asi.

• WARSZTATY NA ŚWIETLICY W ŁĘGACH

• 19 grudnia uczniowie klasy 3 wzięli udział w warsztatach plastyczno-technicznych zorganizowanych w ramach innowacji pn. "W różnorodności moc i siła". Tematem warsztatów były "Świąteczne skrzaty". Klasa 3 już po raz drugi zaprosiła uczniów klasy 1 do wspólnej zabawy.

• WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

• 20 grudnia w ramach działań profilaktycznych dla uczniów klas 1-8 miały miejsce warsztaty sfinansowane z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Uczniowie w klasach 1-3 uczyli się o komunikacji interpersonalnej w zespole klasowym oraz rozmawiali o uzależnieniach behawioralnych od gier komputerowych, telefonu, Internetu. Klasy 4 i 5 poznawały techniki aktywnych metod uczenia się oraz zdobywały wiedzę  na temat środków psychoaktywnych i poznawały mechanizm uzależnienia. Klasy 6 i 8 skupiły się na technikach aktywnych metod uczenia się, ćwicząc praktycznie opracowanie m.in. mapy myśli do dowolnego tematu z wybranego przedmiotu. Zajęcia prowadził Pan J. Znajdek psycholog.

• Szkolny Kiermasz Ozdób Bożonarodzeniowych

• 20 grudnia rusza

"Kiermasz Ozdób Bożonarodzeniowych"

wykonanych przez uczniów i pracowników szkoły.

Ozdoby i stroiki będą sprzedawane od 20 do 22 grudnia

na przerwach obiadowych - godz. 11:15 - 11:30.

Podczas kiermaszu będzie można kupić piękne stroiki, ozdoby, wianuszki oraz książki. Zebrane środki zostaną podzielone i przekazane - część na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i część na działalność Samorządu Uczniowskiego. ZAPRASZAMY

• PREZENTACJA O ŚW. ŁUCJI

• 13 grudnia Emil z klasy 4 na lekcji języka polskiego opowiedział o św. Łucji i poczęstował wszystkich przepysznymi bułeczkami z rodzynkami, kardamonem i szafranem. To była ciekawa i smaczna lekcja kultury. Wspólnie zaśpiewali pieśń o św. Łucji i to w języku norweskim.

• WYJAZD DO FILHARMONII W SZCZECINIE

• 12 grudnia uczniowie klas  I – VIII brali udział w wyjeździe do  Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie na koncert szkolny pn. „Nie chce Misie”.

Któż z nas w dzieciństwie nie miał pluszowego misia? Chyba wszyscy do tej pory kojarzymy go z bezpieczeństwem, ciepłem i beztroskim dzieciństwem. Misie zdobyły serca dzieci i dorosłych na całym świecie. W Wielkiej Brytanii narodził się Kubuś Puchatek, ze Stanów Zjednoczonych wywodzą się Gumisie, produkowany przed laty w polskim studiu filmowym Se-Ma-For Miś Colargol pochodzi znad Sekwany, a rozpoznawany na całym świecie Miś Uszatek narodził się w Polsce. Główną rolę w tej muzycznej opowieści zagrał jednak nikomu nieznany, niecharakterystyczny i zupełnie normalny Miś Mieszko. „Nie chce Misie” to koncert o sztuce bycia zwyczajnym.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii wykonała utwory i tematy muzyczne ze znanych opowieści o misiach: „Kubuś Puchatek”, „Miś Colargol”, „Miś Uszatek”, „Gumisie”, „Grizzy i lemingi”, „Mój Brat Niedźwiedź”, „Miś Paddington” w aranżacjach Mateusza Czarnowskiego, a EduFilharmonia w swoim niepowtarzalnym stylu zdradziła tajemnicę, co zrobić, żeby nam się chciało.

Po koncercie postanowiliśmy zwiedzić szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy aby poczuć wielkomiejski zgiełk przedświąteczny, lecz okazało się, że wszystkie atrakcje jarmarku w przedpołudniowych godzinach były jeszcze zamknięte. Wstąpiliśmy więc do najbliższej galerii handlowej aby obejrzeć piękne dekoracje świąteczne.

• KARTKI DLA UCZNIÓW Z WŁOCH

• Uczniowie naszej szkoły, podobnie jak innych szkół w gminie, przygotowali podczas zajęć świetlicy szkolnej kartki z życzeniami dla uczniów z Włoch. Podzielili się życzeniami bożonarodzeniowymi i noworocznymi w języku polskim i w języku angielskim. Dołożyli wszelkiej staranności w wykonanie kart, a czuwała nad tym pani Wioletta Kłosińska. Akcja ta jest prowadzona corocznie pod patronatem Pani Wójt.