• "GDY ODWIEDZI NAS ŚW. MIKOŁAJ"

• ​​​​​​​W tym tygodniu poznaliśmy tajniki pracy św. Mikołaja oraz skład jego zaprzęgu. Doskonaliliśmy umiejętność opisywania postaci, a kiedy już dokładnie wiedzieliśmy jak Mikołaj wygląda - stworzyliśmy jego portrety. Wiemy już jak pięknie pachnie prawdziwa choinka oraz... jak kłuje! Nasza choinka została ozdobiona i jest chyba najpiękniejszą choinką w szkole (przynajmniej zdaniem Pani Kasi ;)).​​​​​​​

Ćwiczyliśmy nasze rączki i buzie, żeby były gotowe na otwieranie prezentów i zjadanie pierniczków. We wtorek odbyła się zabawa mikołajkowa i odwiedził nas Mikołaj, który zostawił dla wszystkich prezenty! A skoro Mikołaj był dla nas tak dobry to w podziękowaniu przygotowaliśmy worki z naszymi wymarzonymi prezentami - teraz już nie musi się zastanawiać co chcielibyśmy dostać ;)

• KLASA 2 DOKARMIA PTAKI

• Uczniowie klasy 2 postanowili pomóc ptakom w tym trudnym, zimowym dla nich okresie. Wykonali samodzielnie kule z ziarnami i rozwiesili je na terenie szkolnym. Teraz zima nie jest już straszna dla skrzydlatych przyjaciół.

• WYCIECZKA PO WYBRANYCH KRAJACH KL. 6

• Klasa 6 przygotowała niesamowitą wycieczkę. Inspiracją był wiersz Czesława Miłosza pt. "Ojciec objaśnia". Przygotowali informacje na temat wybranego kraju i poczęstunek. Było ciekawie i smacznie.

• KARTKA DLA MIKOŁAJA

• Uczniowie klasy 6 postanowili w inny sposób święcić Mikołajki. Postanowili dobrze się bawić i zasłużyć sobie na prezenty pod choinkę. Aby się przypodobać Mikołajowi, wykonali dla niego kartkę o tematyce zimowej. Zdolności plastyczne uczniów duże, więc kartka dla Mikołaja wyszła bardzo ładnie. Każdy wylosował co ma narysować. Pomocne przy tym były kolorowanki. Każdy został nagrodzony za pracę drobnym upominkiem.

• "KOSMOS"

• Ten tydzień był naprawdę kosmiczny! Poznaliśmy planety układu słonecznego oraz słońce, księżyc i gwiazdozbiory. Wiemy już gdzie szukać Wielkiej i Małej Niedźwiedzicy, na jakiej planecie mieszkamy oraz która planeta jest najmniejsza i największa. Nauczyliśmy się piosenki o Ufo, Ufo, Ufoludku i każdy z nas namalował, jak go sobie wyobraża.

Bawiliśmy się w chodzenie po Księżycu i mogliśmy się poczuć jak prawdziwi astronauci. Każdy z nas namalował własną wersję wybranej planety i stworzyliśmy wspólny, ogromny układ słoneczny na naszej ścianie, a nawet ulepiliśmy swoje planety z plasteliny.

W tym tygodniu uczestniczyliśmy w aż dwóch przedstawieniach - "Przygody Misia Krzysia", które przygotowały dzieci z zerówki ze swoimi Paniami oraz "Kucharz i perkusja", zaprezentowane przez agencję artystyczną WilkArt.