• Wycieczka edukacyjna w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. "Poznaj Polskę" klas IV-VIII

          • 17 listopada uczniowie klas IV- VIII odbyli wycieczkę w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. "Poznaj Polskę". Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. 

            Z listy utworzonej przez MEiN wybraliśmy Oceanarium w Międzyzdrojach i Osadę Słowian i Wikingów w Wolinie.

            Naszą przygodę rozpoczęliśmy w Oceanarium, które zrobiło na wszystkich wielkie wrażenie. Uczniowie mogli zobaczyć tu wiele gatunków ryb i innych mieszkańców mórz i oceanów, których normalnie by nie spotkali. ​​​​​​​

            Mieliśmy też czas na spotkanie z morzem oraz na spacer po mieście.

            Drugim punktem wycieczki była Osada Słowian i Wikingów w Wolinie czyli zrekonstruowanych zabudowań mieszkalnych i rzemieślniczych z okresu wczesnego średniowiecza. Zobaczyliśmy jak wyglądało życie codzienne dawnych ludzi, jak mieszkali i pracowali. Na uczestników wycieczki czekały konkurencje i zadania o tematyce historycznej. Zabawy było co nie miara. Zdrowa rywalizacja zawsze daje dużo radości. Był też poczęstunek w formie gorącej herbaty i chlebków wikingów.

          • "Nasze zmysły"

          • ​​​​W tym tygodniu skupiliśmy się na naszych zmysłach - doskonaliliśmy słuch rozwiązując zagadki słuchowe i ćwiczyliśmy czytanie z ruchu warg. Poznaliśmy też historię uszu na sprzedaż ;) Dowiedzieliśmy się jakie są smaki oraz staraliśmy się określić jaki smak mają różne produkty. Sprawdzaliśmy co jest miękkie, twarde, gładkie i kłujące i do tej pory nie wiemy czy bardziej kłujący był kaktus czy jeż pigmejski Jeżynka, który nas odwiedził.

            Każdy stworzył swoje małe dzieło z różnych materiałów i z wykorzystaniem różnych faktur - efekty są imponujące! Utrwalaliśmy znajomość kolorów oraz próbowaliśmy rozpoznać różne zapachy, a także określaliśmy co pachnie ładnie, a co brzydko.

            Codziennie słuchaliśmy też czytanych bajek oraz śledziliśmy bohaterów książek obrazkowych i pracowaliśmy nad naszą koncentracją oraz spostrzegawczością grając w domino. 

          • Akcja "Przerwa na czytanie"

          • Dnia 15 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Międzynarodowej edycji VII ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.

            Zadaniem uczniów było przyniesienie swojej ulubionej książki i czytanie jej podczas przerw. Czytali starsi i młodsi.

            Najmłodszym dzieciom z oddziałów przedszkolnych czytali ich starsi koledzy. Przerwy na świeżym powietrzu również sprzyjały czytaniu.

            Wszystko zostało udokumentowane a sprawozdanie z liczbą uczniów biorących udział w akcji zostanie odesłane  organizatorom.

          • "Co powinniśmy wiedzieć o Polsce?"

          • W tym tygodniu poznaliśmy polskie symbole narodowe - hymn, godło i flagę. Porównywaliśmy flagę Polski do innych flag europejskich, szukaliśmy w nich różnic i podobieństw. Przy użyciu zakraplacza pomalowaliśmy płatki kosmetyczne na czerwono i każdy stworzył swoją flagę Polski. Nauczyliśmy się również piosenki o naszym pięknym kraju. Pracowaliśmy z mapą sprawdzając gdzie jest morze, góry, nasza stolica, a także jakie miejsca w Polsce warto odwiedzić, jakie zwierzęta i rośliny możemy spotkać w naszym kraju oraz co pysznego można u nas zjeść :)

          • 11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          • 11 listopada obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe, obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów. Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, zniesione 22 lipca 1945, przywrócono je dopiero w 1989.

            Uczniowie klasy 8 przygotowali lekcję o polskiej drodze do wolności. Przedstawionym treściom towarzyszyły pieśni patriotyczne, które śpiewali razem uczniowie i nauczyciele. W tym dniu nasza szkoła wzięła także udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pod hasłem „Szkoła do hymnu”, z należytym szacunkiem wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.

          • LISTY UCZNIÓW DO OJCZYZNY

          • Uczniowie klasy 6 z okazji Święta Niepodległości, postanowili napisać listy do ojczyzny. Listy zawierały nie tylko życzenia dla Polski, ale co bardzo ważne, podziękowania. 

            Wszystkie listy zostały udostępnione za zgodą ich autorów.

          • JESIEŃ W RZĘDZINACH

          • Cieszymy się piękną jesienią i korzystamy z urokliwego miejsca w jakim jest usytuowana nasza szkoła.

            Jeżeli mamy jesień, to należy zadbać o nasze zdrowie. Wiadomości o zdrowym stylu życia umieszczone na gazetce szkolnej na pewno w tym pomogą.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            Przerwy i zajęcia świetlicowe, jak tylko pozwala na to pogoda, bardzo chętnie spędzamy na świeżym powietrzu. Opadające, jesienne liście dają wszystkim dużo zabawy.

          • "ŚNIADANIE DAJE MOC" - 8 listopada, dzień zdrowego śniadania.

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim programie "Śniadanie daje moc". Klasy młodsze dnia 8 listopada przyniosły do szkoły produkty, z których przygotowali zdrowe śniadania.

            Uczniowie klas starszych przynieśli ze sobą wcześniej przygotowane zdrowe posiłki na drugie śniadanie.