• "ŚNIADANIE DAJE MOC" - 8 listopada, dzień zdrowego śniadania.

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim programie "Śniadanie daje moc". Klasy młodsze dnia 8 listopada przyniosły do szkoły produkty, z których przygotowali zdrowe śniadania.

            Uczniowie klas starszych przynieśli ze sobą wcześniej przygotowane zdrowe posiłki na drugie śniadanie.

          • BAL JESIENNY I ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA POMYSŁOWĄ DYNIĘ

          • 4 października uczniowie naszej szkoły pożegnali jesień na wesoło. W tym dniu odbył się wielki "Jesienny bal".

            Uczestnicy balu oprócz zabawy mogli wziąć udział w konkursach przygotowanych przez SU. Salę przyozdabiały plakaty o jesieni w języku angielskim wykonane przez uczniów.

            Podczas balu został rozstrzygnięty konkurs na pomysłową dynię. Zwycięzcę wyłonili uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły w demokratycznym głosowaniu. Nagrodzeni oczywiście zostali wszyscy uczestnicy konkursu. Nagrody zostały zakupione ze składek na Radę Rodziców.

            W przerwie balu na uczniów czekał poczęstunek zafundowany przez SU.

          • Warsztaty plastyczno- techniczne „Jesienne obrazki” w Buku

          • 3 listopada uczniowie klasy III (do których gościnnie dołączyły pierwszaki) wybrali się w ramach innowacji „W różnorodności moc i siła”, na zajęcia plastyczno- techniczne do klubu w Buku. Tematem spotkania były „Jesienne obrazki”, które dzieci wykonywały z przeróżnych materiałów np.: gałązki, kamyczki, sznurki, mech, guziki. Wizyta rozpoczęła się od pysznego poczęstunku (tosty na ciepło, naleśniki i soczki). 

            Potem przyszedł czas na pracę twórczą.

            Na zakończenie panie zaprosiły wszystkich na ognisko z kiełbaskami i udział w konkursach z nagrodami.

            Wszystkie dzieci były zachwycone spotkaniem i z niecierpliwością czekają na kolejne. /Edyta Urban/

          • JAKI JESTEM?

          • To pytanie towarzyszyło nam przez cały tydzień. Analizowaliśmy swoje upodobania, wygląd i budowę ciała. Poznaliśmy części ciała i umiemy je wszystkie wskazać, niektóre nawet bardzo szybko! Opowiadaliśmy co lubimy robić, jeść oraz jacy jesteśmy. Okazało się również, że jesteśmy bardzo samodzielni, co potwierdza piosenka tego tygodnia :)

            Każdy stworzył swój autoportret, ćwiczyliśmy umiejętność posługiwania się nożyczkami, a także rozmawialiśmy o naszych prawach i obowiązkach. Każdego dnia uczymy się również współpracy w grupie.

            Wykorzystaliśmy piękną pogodę na gimnastykę i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. W czwartek uczestniczyliśmy w spektaklu "Kolejarz i kontrabas" - było muzycznie, ciekawie i bardzo bardzo śmiesznie!

          • „Jak to powstaje?”- chrupiące bułeczki

          • 27 października uczniowie klasy trzeciej w ramach innowacji „Jak to powstaje?” postanowili do własnoręcznie przygotowanego twarożku i masła upiec samodzielnie bułki „kajzerki”.  Po zapoznaniu się z etapami produkcji bułek, dzieci zabrały się do pracy. Każdy ulepił swoje dwie niepowtarzalne bułeczki, które po upieczeniu wszyscy z ogromnym smakiem zjedli, smarując wcześniej przygotowanym masłem i twarogiem. Te niezwykłe doświadczenia związane z produkcją śmietany, masła, sera i pieczywa pozwoliły dzieciom poznać proces powstawania zdrowej żywności. /Edyta Urban/

          • „Jak to powstaje?”- śmietana, twarożek, masło- cykl doświadczeń w klasie III

          • W ostatnim tygodniu października uczniowie klasy trzeciej w ramach innowacji „Jak to powstaje? - młodzi badacze” brali udział w kilkudniowych doświadczeniach z mlekiem (ale takim „prosto od krowy”), które otrzymali od pani gospodyni z Gospodarstwa Agroturystycznego - tej samej, u której niedawno gościły na wykopkach. Na początku trzeba było mleko schłodzić i poczekać aż na wierzch wypłynie śmietana.

            Następnego dnia po oddzieleniu się mleka od śmietany przyszedł czas na zrobienie twarożku, czyli podgrzanie odciągniętego mleka i poczekanie aż oddzieli się serek od serwatki. Po kilku godzinach serwatka obciekła i został sam twarożek.

            Ostatni dzień doświadczeń to przygotowanie ze schłodzonej śmietany pysznego masła.

            Własnoręcznie przygotowane masło i twarożek w oczekiwaniu na ostatni etap doświadczeń zostały umieszczone w lodówce. /Edyta Urban/

          • BohaterON – włącz historię!

          • W październiku, klasy: VI i VIII wzięły udział w akcji BohaterON. BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Uczniowie poznali biogramy wybranych Powstańców, obejrzeli materiały edukacyjne o Powstaniu Warszawskim, poznali fakty z życia codziennego ludzi w czasie trwania powstania. Klasa VI wysłuchała wzruszającego słuchowiska „Roznosiciel nadziei”. Klasa VIII obejrzała materiały o przebiegu Powstania Warszawskiego, wysłuchała historie o niezwykłych przeżyciach ludzi, ich odwadze, bohaterstwie i poświęceniu.

            Uczniowie wykonali prace plastyczne podsumowujące ich wrażenia po zapoznaniu się z faktami o Powstaniu Warszawskim i akcji BohaterON.

            Projekt ma edukować młodych Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. /E. Bajuk/

          • Wyjazd klasy II i III na zajęcia techniczne „Majsterkowo”

          • 25 października uczniowie klasy drugiej i trzeciej wybrali się na wycieczkę edukacyjną na zajęcia techniczne w ramach programu „ Majsterkowo” od lat prowadzonego przez firmę Castorama. Dzieci po szkoleniu z materiałoznawstwa oraz po zapoznaniu z zasadami BHP przystąpiły do  indywidualnej pracy. Zgodnie z instruktażem każdy uczestnik warsztatów wykonał drewniany karmnik dla ptaków. /Edyta Urban /