• Akcja "Przerwa na czytanie"

• Dnia 15 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Międzynarodowej edycji VII ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.

Zadaniem uczniów było przyniesienie swojej ulubionej książki i czytanie jej podczas przerw. Czytali starsi i młodsi.

Najmłodszym dzieciom z oddziałów przedszkolnych czytali ich starsi koledzy. Przerwy na świeżym powietrzu również sprzyjały czytaniu.

Wszystko zostało udokumentowane a sprawozdanie z liczbą uczniów biorących udział w akcji zostanie odesłane  organizatorom.

• "Co powinniśmy wiedzieć o Polsce?"

• W tym tygodniu poznaliśmy polskie symbole narodowe - hymn, godło i flagę. Porównywaliśmy flagę Polski do innych flag europejskich, szukaliśmy w nich różnic i podobieństw. Przy użyciu zakraplacza pomalowaliśmy płatki kosmetyczne na czerwono i każdy stworzył swoją flagę Polski. Nauczyliśmy się również piosenki o naszym pięknym kraju. Pracowaliśmy z mapą sprawdzając gdzie jest morze, góry, nasza stolica, a także jakie miejsca w Polsce warto odwiedzić, jakie zwierzęta i rośliny możemy spotkać w naszym kraju oraz co pysznego można u nas zjeść :)

• 11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• 11 listopada obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe, obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów. Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, zniesione 22 lipca 1945, przywrócono je dopiero w 1989.

Uczniowie klasy 8 przygotowali lekcję o polskiej drodze do wolności. Przedstawionym treściom towarzyszyły pieśni patriotyczne, które śpiewali razem uczniowie i nauczyciele. W tym dniu nasza szkoła wzięła także udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pod hasłem „Szkoła do hymnu”, z należytym szacunkiem wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.

• LISTY UCZNIÓW DO OJCZYZNY

• Uczniowie klasy 6 z okazji Święta Niepodległości, postanowili napisać listy do ojczyzny. Listy zawierały nie tylko życzenia dla Polski, ale co bardzo ważne, podziękowania.

Wszystkie listy zostały udostępnione za zgodą ich autorów.

• JESIEŃ W RZĘDZINACH

• Cieszymy się piękną jesienią i korzystamy z urokliwego miejsca w jakim jest usytuowana nasza szkoła.

Jeżeli mamy jesień, to należy zadbać o nasze zdrowie. Wiadomości o zdrowym stylu życia umieszczone na gazetce szkolnej na pewno w tym pomogą.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Przerwy i zajęcia świetlicowe, jak tylko pozwala na to pogoda, bardzo chętnie spędzamy na świeżym powietrzu. Opadające, jesienne liście dają wszystkim dużo zabawy.

• "ŚNIADANIE DAJE MOC" - 8 listopada, dzień zdrowego śniadania.

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim programie "Śniadanie daje moc". Klasy młodsze dnia 8 listopada przyniosły do szkoły produkty, z których przygotowali zdrowe śniadania.

Uczniowie klas starszych przynieśli ze sobą wcześniej przygotowane zdrowe posiłki na drugie śniadanie.

• BAL JESIENNY I ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA POMYSŁOWĄ DYNIĘ

• 4 października uczniowie naszej szkoły pożegnali jesień na wesoło. W tym dniu odbył się wielki "Jesienny bal".

Uczestnicy balu oprócz zabawy mogli wziąć udział w konkursach przygotowanych przez SU. Salę przyozdabiały plakaty o jesieni w języku angielskim wykonane przez uczniów.

Podczas balu został rozstrzygnięty konkurs na pomysłową dynię. Zwycięzcę wyłonili uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły w demokratycznym głosowaniu. Nagrodzeni oczywiście zostali wszyscy uczestnicy konkursu. Nagrody zostały zakupione ze składek na Radę Rodziców.

W przerwie balu na uczniów czekał poczęstunek zafundowany przez SU.

• Warsztaty plastyczno- techniczne „Jesienne obrazki” w Buku

• 3 listopada uczniowie klasy III (do których gościnnie dołączyły pierwszaki) wybrali się w ramach innowacji „W różnorodności moc i siła”, na zajęcia plastyczno- techniczne do klubu w Buku. Tematem spotkania były „Jesienne obrazki”, które dzieci wykonywały z przeróżnych materiałów np.: gałązki, kamyczki, sznurki, mech, guziki. Wizyta rozpoczęła się od pysznego poczęstunku (tosty na ciepło, naleśniki i soczki).

Potem przyszedł czas na pracę twórczą.

Na zakończenie panie zaprosiły wszystkich na ognisko z kiełbaskami i udział w konkursach z nagrodami.

Wszystkie dzieci były zachwycone spotkaniem i z niecierpliwością czekają na kolejne. /Edyta Urban/