• DZIEŃ BUDYNIU - 31 MARCA

• Szymon z kl. 7 przygotował prezentację o historii budyniu.

Z okazji Dnia Budyniu uczniowie klasy 7 ugotowali budyń o smaku toffi i czekolady. Przeprowadzona sonda wskazała wygrany smak budyniu. Okazało się, że ulubionym smakiem jest toffi.

• PRZEDSTAWIENIE KLASY II pt. „WITAJ WIOSNO!"

• Uczniowie klasy drugiej 30 marca zaprosili dzieci z grup przedszkolnych na przedstawienie pt. „Witaj Wiosno”. Przedstawienie mogli również obejrzeć rodzice za pośrednictwem platformy Teams. Mamy nadzieję, że po takim powitaniu wiosna już na pewno zagości u nas na dobre. /Edyta Urban/

• WIEJSKIE ZWIERZĘTA

• W tym tygodniu poznawaliśmy zwierzęta żyjące na wsi. Dzieliliśmy ich nazwy na sylaby, śpiewaliśmy o nich piosenki, graliśmy w zwierzęce domino, naśladowaliśmy wydawane przez nie odgłosy, nawet skakaliśmy przez przeszkody jak konie, a także dowiedzieliśmy się, jak nazywają się ich dzieci.

Doskonaliliśmy nasze umiejętności matematyczne - przeliczanie, tworzenie zbiorów i wyszukiwanie elementów ze względu na dwie cechy oraz koncentrację i sprawność rąk podczas gry w Jengę. Kreatywność rozwijaliśmy malując świnkę w błocie :) ​​​​​​​

Świętowaliśmy również Dzień Muffinki i z tej okazji samodzielnie upiekliśmy pyszne babeczki.

• XII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI "BEZPIECZNIE NA WSI MAMY, BO RYZYKO UPADKÓW ZNAMY"

• Nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział w konkursie plastycznym KRUS. W obecnym roku tytuł konkursu to "Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy". Kilkoro uczniów postanowiło sprawdzić się w konkursie i wykonali prace.

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich i poszerzanie wiedzy na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym.

• PRZEDSZKOLAKI WITAJĄ WIOSNĘ

• Ten tydzień zaczął się wyjątkowo, bo w końcu powitaliśmy wiosnę! Z tej okazji odbyło się ognisko, były kiełbaski oraz mnóstwo śmiechu i zabawy! Poznawaliśmy oznaki wiosny oraz jej kolory, a także nazwy i wygląd wiosennych kwiatów. Rozwijaliśmy umiejętność przeliczania elementów oraz tworzenia rytmów.

Sprawdziliśmy z czego zbudowane jest ptasie gniazdo i zgłębiliśmy budowę jajka.

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• 21 marca powitaliśmy wiosnę.

Prace wykonane przez zespoły klasowe i oddział przedszkolny.

Konkurs poetycki "Wiersz o wiośnie"

Przemarsz na ognisko, wspólne zabawy i pieczenie kiełbasek.

• ŚWIĘTO KOLOROWEJ SKARPETKI czyli ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

• 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Świętujemy go, nosząc kolorowe skarpetki nie do pary i w ten sposób okazując symboliczne wsparcie dotkniętych nim osobom.

Zespół Downa związany jest z występowaniem trzeciego chromosomu w 21 parze – stąd data 21.03. A że ten chromosom ma kształt skarpetki – symbolem stała się właśnie skarpetka. Ich różnorodność i kolorowość symbolizuje tolerancję i fakt, że mimo różnic i niedopasowania można cieszyć się życiem

Osoby z zespołem Downa potrzebują od opiekunów ogromnej uwagi, serca, wielkiej wrażliwości i empatii. Jednocześnie bardzo ważne jest wyrabianie w nich samodzielności i wspieranie w dążeniu do niej