• DZIEŃ PRZYJACIELA W KLASIE DRUGIEJ

• 9 czerwca uczniowie klasy pierwszej obchodzili ostatnie w tym roku szkolnym, a jakże ważne, nietypowe święto - Dzień Przyjaciela. Każdy w tym dniu przygotował swojemu najbliższemu przyjacielowi jakąś niespodziankę. Po wręczeniu sobie prezentów i złożeniu życzeń, każdy w kilku słowach powiedział za co ceni swojego przyjaciela. /Edyta Urban/

• WYCIECZKA SZKOLNA DO MIĘDZYZDROJÓW

Dnia 8 czerwca uczniowie klas 2,3,5,7 i 8 z okazji zbliżającego się końca zajęć dydaktycznych odbyli wycieczkę autokarową do Międzyzdrojów. Była to pierwsza taka wycieczka po okresie pandemii, a więc bardzo wyczekiwana.

Zwiedzanie zaczęliśmy od odwiedzenia Zagrody Żubrów. Dla niektórych uczniów było to pierwsze spotkanie z tym "bizonem europejskim". Duże wrażenie na dzieciach zrobiło również bliskie spotkanie z jeleniem, orłem bielikiem oraz dzikami.

Międzyzdroje to piękne, nadmorskie miasto pełne atrakcji. Część dzieci postanowiła odwiedzić Gabinet Figur Woskowych. Inni korzystali z przepysznych lodów i gofrów. Był również zakup pamiątek z wyjazdu.

Jednak najwięcej radości przyniósł wszystkim pobyt na plaży i widok morza. Nawet w starszych uczniach odezwała się chęć zabawy w piasku (zamiast dziecięcych łopatek, przywieźli ze sobą saperki).

• KONKURS ZUS

• Uczennice klas VII i VIII wzięły udział w konkursie organizowanym przez ZUS w Szczecinie. Nagrany przez nie film zakwalifikował się do etapu centralnego, ogólnopolskiego w Warszawie. Wielkie gratulacje.

• TACY SAMI A JEDNAK INNI

W tym tygodniu rozmawialiśmy o tolerancji, indywidualności i poczuciu przynależności, bardzo poważne tematy :) Było również mniej poważnie - o zabawkach, piłkach, ale i o emocjach i uczuciach. Każdy przedszkolak uczył się niełatwej sztuki autoprezentacji. Jednak najważniejszym dniem w tym tygodniu był oczywiście Dzień Dziecka! Pogoda niestety pokrzyżowała nam plany, ale i tak był to dzień pełen radości i pyszności. W piątek odwiedziła nas Mama Zuzi z zerówki razem z.. Łosiem! Który jest przepięknym koniem. Można było go głaskać i karmić oraz usłyszeć na żywo rżenie i parskanie! To była super lekcja przyrody :) Dziękujemy Mamie Zuzi za tą niesamowitą atrakcję.

• WYSTĘP Z OKAZJI DNIA MAMY W KLASIE DRUGIEJ

• Uczniowie klasy drugiej przygotowali w tym roku kilka niespodzianek dla swoich mam z okazji zbliżającego się Dnia Mamy. Jedną z nich był nagrany występ artystyczny „Kocham moją mamę!”, którego najważniejszym elementem był taniec z serduszkami. Poza tym dzieci przygotowały prezenty (przestrzenne laurki i portrety), których zdjęcia razem z nagraniem występu artystycznego, została zamieszczona na platformie Teams. /Edyta Urban/

• LEKCJA BIBLIOTECZNA W CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEK W DOBREJ

19 maja 2022 r. uczniowie klasy drugiej i trzeciej uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem biblioteki, dowiedziały się jak można zapisać się do niej oraz poznały regulamin korzystania z wypożyczalni i czytelni. Otrzymały również informacje, jakie inne działania, popularyzujące czytelnictwo i nie tylko, organizowane są przez tę placówkę. Ważną częścią pobytu w bibliotece było przypomnienie zasad obchodzenia się z książkami, a dodatkową atrakcją było wysłuchanie fragmentu powieści „Tajemnica kościoła”, będącej jedną z 29 części szwedzkiej serii dla dzieci „,Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, autorstwa Martina  Wildmarka, z rysunkami Heleny Willis.

Lekcja w bibliotece była bardzo ciekawa. Choć krótka, mamy nadzieję, że rozbudziła w dzieciach zainteresowanie książkami oraz zachęciła do korzystania ze zbiorów biblioteki.

Blanka Kułak, Agnieszka Banaszak, Edyta Urban

• DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW W KLASIE DRUGIEJ

• 19 maja obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków, czyli święto społecznych i bezinteresownych działań. Pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka, która zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego.  Uczniowie klasy drugiej w tym dniu postanowili zrobić jakiś dobry uczynek wybranej przez siebie osobie. Oczywiście można się zastanawiać co to jest dobry uczynek, czy się opłaca, po co to robić, dla kogo? A może trzeba się po prostu rozejrzeć wokół siebie i działać, nie czekając na zachętę! Ktoś może czeka na miłe słowo, przyjacielski gest, uśmiech, wspólną zabawę, chwilę rozmowy… /Edyta Urban/