• DZIEŃ MUZEÓW W KLASIE DRUGIEJ

          • 18 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzeów. Celem tego święta jest ukazanie roli i podkreślenie wartości muzeów w życiu kulturalnym społeczeństwa, a także wspieranie muzealnictwa. W tym właśnie dniu uczniowie klasy drugiej wybrali się na interaktywne zwiedzanie wybranych muzeów (np. muzeum dinozaurów, figur woskowych, pojazdów historycznych, klocków lego)  a następnie w ramach obchodów tego ważnego święta postanowili sami stać się twórcami sztuki. Każdy uczeń zaplanował i stworzył własny i niepowtarzalny obraz, który ozdobił naszą klasę. /Edyta Urban/

          • Bezpłatne usługi wsparcia i doradztwa specjalistów on-line

          • W ramach projektu „Regionalna Akademia Dzieci i Młodzieży” realizowanego przez Samorząd Województwa w partnerstwie z 7 powiatami i jedną gminą powstała Platforma Usług Specjalistycznych. Jest to Platforma on-line oferująca bezpłatnie usługi wsparcia i doradztwa, w sposób przyjazny dla użytkownika. Wybór spośród szerokiego wachlarza specjalistów umożliwia współpraca z Kołobrzeską Fundacją „Na przekór przeciwnościom”. To całkowicie bezpieczna i bezproblemowa forma pomocy świadczonej on-line dla wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego.

            Jeśli potrzebujesz pomocy lub znasz kogoś komu przydatna będzie konsultacja z psychologiem, terapeutą, pedagogiem, asystentem dorastania, mediatorem, prawnikiem, seksuologiem, doradcą zawodowym wejdź na WWW.SPECLINE.PL, zarejestruj konto i korzystaj.

            Współpraca z Kołobrzeską Fundacją Na przekór przeciwnościom zapewnia ciągły dostęp do specjalistów, a forma wsparcia i sposób komunikacji dobierane są indywidualnie według potrzeby użytkownika. Szczegółowe informacje na stronie https://liblink.pl/RBifgMJQlj

            Zapraszam do odwiedzenia specline.pl oraz podzielenia się informacją o Platformie Usług Specjalistycznych.

          • Wsparcie psychologiczne dla uczniów, rodziców i nauczycieli

          • Zwiększono dyżury psychologów na Internetowej Platformie Specjalistyczno-Doradczej. Wsparcie ma charakter indywidualnych spotkań ze specjalistą w formie online. Doradztwo, jak i szkolenia świadczone są bezpłatnie w ramach realizacji „Programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli” finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

            Platforma – konsultacje ze specjalistami

            W ramach Programu Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego na platformie dostępnej pod adresem www.pwpp.uksw.edu.pl zarówno uczniowie, rodzice, jak i nauczyciele mogą skorzystać z indywidualnych bezpłatnych konsultacji ze specjalistami.

            Co obejmuje bezpłatne doradztwo psychologiczno-pedagogiczne?

            • pomoc psychologiczną w sytuacji depresji, kryzysu, trudnych doświadczeń życiowych i wyzwań codzienności, zaburzeń osobowości, problemów z poczuciem własnej wartości, w napadach lęku i paniki, z doświadczeniem traumy
            • rozwiązywanie problemów wychowawczych z dziećmi i młodzieżą (problemy z nauką, zachowaniami agresywnymi, stawianiem i utrzymywaniem granic, poprawa komunikacji dorosły-dziecko i dorosły-nastolatek itp.)
            • pracę z zespołem klasowym i rozwiązywanie konfliktów, budowanie relacji interpersonalnych
            • radzenie sobie z przewlekłym stresem oraz trudnymi emocjami;
            • pracę z uzależnieniami i współuzależnieniem, w tym uzależnienia behawioralne m.in. od komputera i telefonu
            • wsparcie edukacyjno-wychowawcze dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ich rodziców i nauczycieli;
            • wsparcie dydaktyczno-metodyczne dla nauczycieli przedmiotowych
            • pomoc psychologiczną dla dzieci, młodzieży i dorosłych w języku ukraińskim.

            Wsparcia udziela ponad 20 różnych specjalistów (psychologów, pedagogów i psychoterapeutów), którzy mają wieloletnie, bogate doświadczenie w pracy psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej i psychoterapeutycznej. Wielokrotnie ściśle współpracują z sektorem edukacji, co pozwala na dogłębne poznanie trudności, potrzeb i oczekiwań uczniów, rodziców i nauczycieli.

            Zapisy na dyżury

            Zapisy na dyżury psychologów prowadzone są dla zarejestrowanych na Platformie użytkowników. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego dobierany jest ekspert z danego obszaru  (można też samodzielnie wskazać preferowanego specjalistę) oraz ustalany termin spotkania w formie wideo-rozmowy.  W przypadku uczniów poniżej 18 roku życia niezbędne jest wyrażenie pisemnej zgody przez rodzica lub opiekuna, a czasem jego obecność na pierwszym spotkaniu lub na jego części.

            Cel doradztwa

            Celem doradztwa jest udzielenie niezbędnego i doraźnego wsparcia osobom w sytuacji trudnej, kryzysowej, zmagającym się ze skutkami pandemii COVID-19 oraz wojny w Ukrainie u siebie lub u swoich dzieci, uczniów czy wychowanków.

            Oprócz poradnictwa, na platformie oferowane są liczne szkolenia np.: rozpoznawanie wczesnych oznak problemów zdrowia psychicznego u uczniów/dzieci, obciążenia w pracy nauczyciela, jak pracować z uczniem przejawiającym trudne zachowania, stres traumatyczny spowodowany wojną, praca z lękiem u dzieci, jak być wspierającym rodzicem, budowanie odporności psychicznej, fitness mózgu i wiele innych. Szkolenia cały czas są rozbudowywane o nowe, odpowiadające na aktualne potrzeby i wyzwania środowiska edukacyjnego. 

          • CO Z TEGO WYROŚNIE? - DOŚWIADCZENIA PRZYRODNICZE W PRZEDSZKOLU

          • W tym tygodniu zajęliśmy się uprawami na przedszkolną skalę ;) Przypomnieliśmy sobie czego rośliny potrzebują, aby rosnąć. Poznaliśmy budowę cebuli i wiemy co z niej wyrośnie! Okazało się również, że jest ona podobna do Dziadka Stasia ;) Może to przez te "wąsy"? Nasza grupowa cebulka ma już szczypiorek, który za jakiś czas zjemy. Sprawdzamy również co się stanie z naszymi fasolkami, które leżakują w wodzie, ale na efekty musimy jeszcze poczekać. Może wyrośnie z nich magiczna fasola, dzięki której odnajdziemy zamek olbrzyma? Poznaliśmy zapach oraz smak różnych ziół i postanowiliśmy zasiać je w doniczkach. Wierzymy, że dbając o nie najlepiej jak potrafimy doczekamy się mnóstwa ziół.

            W piątek każdy sam przygotował swoje śniadanie - było smarowanie, krojenie i układanie i wszystko samodzielnie! Było smacznie, zdrowo i kolorowo! Oczywiście doskonaliliśmy również umiejętności: przeliczania i porównywania zbiorów, opisywania i budowania dłuższej wypowiedzi. To był bardzo pracowity tydzień. 

          • "NA ŁĄCE"

          • W tym tygodniu poznaliśmy mieszkańców łąki. Wiemy ile kropek ma biedronka oraz ile nóg ma pająk oraz czym się różni żuk od chrabąszcza i co wyrośnie z gąsienicy.

            Doskonaliliśmy sortowanie elementów i ich przeliczanie oraz pracowaliśmy nad budowaniem dłuższych wypowiedzi. Każdy zrobił własną biedronkę, przepiękna i kolorową łąkę oraz pająki z odbić palca. Prowadziliśmy również obserwacje przyrodnicze wyszukując poznane owady i podglądając je w naturalnym środowisku.

          • LISTA KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH I KANDYDATÓW NIEPRZYJĘTYCH DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W RZĘDZINACH NA ROK SZKOLNY 2022/2023

          •  

            Rzędziny, 06.05.2022 r.

             

            LISTA KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH I KANDYDATÓW NIEPRZYJĘTYCH

            DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W RZĘDZINACH

            NA ROK SZKOLNY 2022/2023

             

            Na podstawie art. 158 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021r. poz. 1082 z późn. zm.) komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do oddziału przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzędzinach na rok szkolny 2022/2023.

             

            Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych została umieszczona na stronie Naboru - na indywidualnych kontach oraz w szkole na tablicy ogłoszeń w dniu 06.05.2022 r. do godz. 15:00.

             

             Przewodnicząca Komisji Rekrutacyjnej

                                                                                                                                                        Ewa Bajuk

          • "Kim będę, gdy dorosnę?"

          • W tym tygodniu poznawaliśmy tajniki różnych zawodów oraz zastanawialiśmy się kim zostaniemy w przyszłości. Wśród nas jest wielu przyszłych artystów, mechaników samochodowych, a nawet astronautka!

            Poznaliśmy również specyfikę sklepu spożywczego, wiemy już co można w nim kupić oraz czy naprawdę tak łatwo odróżnić cukier od soli ;) Wybraliśmy się także na zakupy do "Sklepu Pana Janka", w którym sprzedawała Pani Kasia a kupić można było wiele różnych rzeczy :) Za wszystkie zakupy płaciliśmy samodzielnie odliczając pieniądze. Rodzice, możecie śmiało zabrać nas na zakupy! 

            Rozmawialiśmy również o pracy służb ratowniczych, poznaliśmy numer alarmowy i każdy z nas wie już jak wezwać pomoc w razie konieczności.