• ZAJĘCIA W RAMACH PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO „CUKIERKI”

• 16 listopada uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach rekomendowanego programu profilaktycznego „Cukierki”. Program Cukierki dotyczy wczesnej profilaktyki uzależnień, przemocy i rozwijania umiejętności życiowych. Program przybliża uczniom podstawowe informacje na temat  środków uzależniających i zagrożeń  z nimi związanych, kształtuje umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi, uczy postawy dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi oraz współpracy, jako formy zapobiegającej zachowaniom agresywnym. Założeniem programu jest uczenie dystansu do osób nieznajomych, które mogą zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu. Zajęcia zostały sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

• WYJAZD EDUKACYJNY DO OGRODU DENDROLOGICZNEGO W GLINNEJ

• Dnia 10 listopada 2023 r. odbył się wyjazd edukacyjny uczniów klas 3,4,5,6 i 7 do Ogrodu Dendrologicznego w miejscowości Glinna (Nadleśnictwo Gryfino). Wyjazd został zorganizowany przez Gminę Dobra w ramach realizacji programu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży w zakresie ochrony środowiska.

Ogród Dendrologiczny w Glinnej im. prof. Jerzego Tumiłowicza jest znany w Polsce z rosnących tu kilku największych w naszym kraju okazów drzew obcego pochodzenia. Zgromadzona tu kolekcja liczy obecnie ponad 800 gatunków i odmian drzew i krzewów, przede wszystkim egzotycznych. Z uwagi na niewielką powierzchnię ogrodu ma charakter typowo uniwersalny. Można więc, podczas jednej wędrówki zapoznać się tu z różnymi grupami roślin drzewiastych.

Po zwiedzaniu ogrodu na uczniów czekał poczęstunek.

Następnie odbył się konkurs wiedzy o ogrodzie i gatunkach roślin w nim rosnących. Uczennica klasy 6 Veronika osiągnęła maksymalny wynik i zdobyła I miejsce. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy, drobne upominki. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

• 11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• 9 listopada w szkole uroczyście obchodziliśmy 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. 11 listopada 1918 roku był dla Polaków pierwszym dniem wolności po 123 latach zaborów. Z tej okazji uczniowie klas starszych opowiedzieli  w czasie apelu o drodze Polaków do odzyskania wolności, a także przypomnieli pieśni, jakie nierozerwalnie były związane z dziejami Polski. Nasza szkoła wzięła też udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Obchodzone Narodowe Święto Niepodległości przypomina nam o naszej historii, trudnej i długiej drodze do niepodległości oraz bohaterach, którzy walczyli i przelewali krew za wolną Polskę. Ten corocznie celebrowany dzień, we współczesnej Polsce jest jednym z najważniejszych świąt państwowych i patriotycznych.

Dekoracje patriotyczne wykonane przez najmłodsze dzieci i starszych uczniów.

• Warsztaty klas 4 i 6 w Trafostacji Sztuki "Trafo".

• Dnia 6 listopada uczniowie klasy 4 i 6 wspólnie uczestniczyli w wycieczce do Szczecina. W Trafostacji Sztuki "Trafo" odbyły się zajęcia z malowania ceramiki, gdzie dzieci ozdabiały kubki ceramiczne. Taka forma zajęć sprawiła uczniom niezwykłą radość oraz przy okazji otrzymały one śliczny upominek w postaci pomalowanego własnoręcznie kubeczka.

• OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW O PRZYZNANIE STYPENDIUM W ZAKRESIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ I UPOWSZECHNIANIA KULTURY

W związku z Uchwałą Nr XXVII/375/09 Rady Gminy Dobra z dnia 30 kwietnia 2009 r. w sprawie stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury,

Wójt Gminy Dobra

ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendium w zakresie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury.

Wnioski należy składać w Urzędzie Gminy Dobra, ul. Szczecińska 16a, 72-003 Dobra, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 stycznia 2024 r.

W załączeniu:

1. Uchwała Nr XXVII/375/09 Rady Gminy Dobra z dnia 30 kwietnia 2009 r. w sprawie stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury – pobierz
            2. Zarządzenie Nr 172/2018 Wójta Gminy Dobra z dnia 30 listopada 2018 roku w sprawie ustalenia wzoru formularza wniosku o przyznanie stypendium w zakresie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury – pobierz

Osoba do kontaktu: Sylwia Wójtowicz Zespół Organizacyjny w Urzędzie Gminy Dobra, telefon: 91 441 05 04, adres e-mail: kadry1@dobraszczecinska.pl.

Wójt Gminy Dobra

Teresa Dera

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney'a (1901-1966), jednego z najpopularniejszych twórców filmów animowanych.

Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek pomaga wzmacniać więzi rodzinne. Rodzice w ramach święta (oczywiście także każdego innego dnia) powinni przeczytać swoim pociechom bajki, sięgnąć po tytuły ze swojego dzieciństwa czy nawet opowiedzieć własną historię. Na zachętę warto przytoczyć cytat Alberta Einsteina: „Jeżeli chcesz aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek".

Uczniowie naszej szkoły obchodzili ten dzień 30 października.

Pokaz bajecznej mody

Wspólny seans filmowy, oczywiście z twórczości Walta Dysneya. Na seansie nie zabrakło, jak w każdym dobrym kinie, prażonej kukurydzy przygotowanej przez Samorząd Uczniowski.