• WYRÓŻNIENIA ZA BARDZO DOBRE WYNIKI W NAUCE

• 16 lutego spotkaliśmy się na uroczystym apelu, podczas którego Pani Dyrektor w raz z wychowawcami wyróżniła uczniów, którzy w I półroczu osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce. Uczniowie najlepsi otrzymali stypendia a wszyscy słodki upominek zakupiony przez Radę Rodziców.

• WALENTYNKI

• 14 lutego w "Dniu Zakochanych i nie tylko", przedstawiciele SU przejęli funkcję listonoszy, przekazując kartki walentynkowe do adresatów.

O dekorację szkoły zadbały dzieci z odziału przedszkolnego.

• SZKOLNY BAL KARNAWAŁOWY

• 13 lutego odbył się szkolny bal karnawałowy dla klas 1-7. Zabawę występem wokalnym rozpoczęła Ilona z klasy 6.

Uczniowie chętnie prezentowali swoje karnawałowe stroje.

Muzykę przygotował DJ Loczek, czyli Adam z klasy 6, a dekorację nawiązującą do Walentynek, wykonali uczniowie na zajęciach dodatkowych z języka polskiego i matematyki (wykorzystując naukę o układzie współrzędnych).

• WAŻNE !!!

• DRODZY RODZICE

Wszelkie informacje w sprawie rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i zapisów do klas pierwszych znajdziecie w nowo utworzonej zakładce "Rekrutacja/zapisy".

• DZIEŃ POD ZNAKIEM PIZZY

• Dzisiejszy dzień w "zerówce" tj. 9 lutego, upłynął pod znakiem pizzy. Było pysznie :) Wspólne robienie i jedzenie pizzy utwierdziło nas w przekonaniu, że pizza jest pyszna.

Dzień pizzy to również wspaniała okazja do nauki matematyki: liczenie składników, części pizz, pizzowe memory i duble, nawet sny będą miały kształt pizzy.

• DEKLARACJA KONTYNUACJI WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

Składanie deklaracji w sprawie kontynuacji wychowania przedszkolnego od dnia 13.02.2024 r. do 19.02.2024 r do godz. 14:00

Instrukcja dotycząca składania deklaracji elektronicznej w sprawie kontynuacji wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzędzinach w roku szkolnym 2024/2025 odbywa się w formie elektronicznej:

1. W pasku przeglądarki należy wpisać adres: www.nabor.pcss.pl/dobra.
            2. Następnie klikamy lewym przyciskiem myszy w „Przedszkole” i pojawia się lista placówek.
            3. Wybieramy z listy placówkę do, której uczęszcza  dziecko w roku szkolnym 2023/2024:
            4. Ukazuje nam się strona z informacjami na temat placówki (zdjęcia, historia, zajęcia, itp.). Oddział przedszkolny w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzędzinach, Rzędziny 6, 72-003 Dobra
            5. Na górze, obok Informatora klikamy: „Wypełnij deklarację”:
            6. Następnie klikamy lewym przyciskiem myszy w przycisk „Wypełnij deklaracje” (opcja zaloguj się będzie dostępna później) i ukazuje się  dokument do wypełnienia.
            7. Należy wypełnić wszystkie pola oznaczone czerwona gwiazdką w zakładce DANE DZIECKA, aby program pozwolił  przejść dalej. Podajemy adres e-mail, który będzie pomocny podczas logowania.
            8. Dalej klikamy w zakładkę TYP i wybieramy placówkę, do której dziecko uczęszcza w roku szkolnym 2023/2024, nie można wybrać innej placówki do kontynuacji.
            9. Klikamy Zakończ, a następnie zapisz.
            10. Zapamiętajmy identyfikator i hasło, które będzie potrzebne do logowania się w celu sprawdzenia statusu naszego wniosku.

Logując się za pomocą identyfikatora i hasła mamy wgląd do swojego wniosku.
            Logowanie odbywa się poprzez stronę: www.nabor.pcss.pl/dobra/przedszkole, zakładka: Zaloguj

Uwaga!

Rodzic, który złoży deklarację o kontynuacji wychowania przedszkolnego dla swojego dziecka ma zapewnione miejsce na następny rok. Tym samym nie będzie mógł wziąć udziału w naborze do innej placówki w roku szkolnym 2024/2025.

Deklaracja składana jest tylko elektronicznie (nie dostarczamy jej w wersji papierowej do sekretariatu szkoły)

W razie wątpliwości lub trudności prosimy o tel. do sekretariatu szkoły 91 3112439.

• KARNAWAŁ W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

• 2 lutego przedszkolaki młodszych grup bawili się na balu karnawałowym. Parkiet był pełen postaci z bajek, które w tym dniu znalazły się w jednym miejscu. Zabawa obfitowała w tańce i konkursy.

Podczas tak dużego wysiłku, dzieci mogły się posilić przy bogato zastawionym stole.

• ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2024/2025

• Wypełnione i podpisane przez obojga rodziców/prawnych opiekunów zgłoszenia należy składać w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:00 lub przesłać elektronicznie na adres: sekretariat@psprzedziny.pl  w dniach 05.02.2024 r. do 19.02.2024 r. W przypadku elektronicznego przesyłania dokumentów prosimy o zaznaczenie opcji potwierdzenia odebrania lub telefoniczne 913112439

W celu zapisu dziecka należy wypełnić załączone dokumenty (wszystkie druki dostępne również w sekretariacie szkoły). Dla potwierdzenia danych, należy przy zapisie okazać akt urodzenia dziecka i dowód tożsamości rodzica/opiekuna prawnego. Warunkiem uprawniającym do zapisania dziecka do PSP w Rzędzinach jest jego zamieszkanie w obwodzie tej szkoły. W przypadku innego adresu zamieszkania niż adres zameldowania lub braku zameldowania należy złożyć oświadczenie o zamieszkaniu i przy zapisie dziecka okazać do wglądu dokumenty potwierdzające zamieszkanie np. umowa najmu, akt notarialny, deklaracja śmieciowa, itp.

Razem z kartą zapisu do szkoły należy złożyć deklarację uczestnictwa w zajęciach świetlicowych dla uczniów, którzy pozostają w szkole dłużej ze względu na czas pracy rodziców - na wniosek rodziców oraz organizację dojazdu do szkoły lub inne okoliczności wymagające zapewnienia opieki w szkole. Ponadto należy złożyć ewentualną deklarację udziału w zajęciach religia/etyka.

Prosimy również o zapisywanie dzieci z innych roczników z obwodu PSP w Rzędzinach, które w roku szkolnym 2024/2025, będą realizowały obowiązek szkolny w PSP w Rzędzinach. Zgłoszenie odbywa się na takich samych zasadach jak do klasy pierwszej.

Zgloszenie do klasy1.docx

Deklaracja świetlica religia etyka.docx